Żwirownia Ostrów.

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Ostrów Żwirownia
Żwirownia znajduje się 6 km od centrum miasta Przemyśl wyjeżdżając z miasta drogą 884 w miejscowości Ostrów. To 5 sztucznych zbiorników wodnych o łącznej powierzchni ok. 20 hektarów. Zbiornik nr 1 jest o największej powierzchni jest on najstarszy i najwcześniej był zarybiany. Zbiornik numer 2 jest obecnie jedynym zarybianym tam akwenem przez PZW. Pozostałe trzy to zbiorniki które nie są jeszcze zarybione ale może się to wkrótce zmieni.
Do żwirowni można dojechać dwoma drogami: drogą polną i drogą asfaltową w stronę parkingu koło działek obie drogi prowadzą pod sam zbiornik. Do każdego zbiornika jest dojazd i dostęp z każdej strony.


Zbiornik nr 1 głębokość w zależności od miejsca w którym się łowi ale najgłębiej do 6 metrów. Można złowić sporo okazów najczęstszą rybą łowioną na tym akwenie są karpie, leszcze, amury, szczupaki, klenie, płoć, liny, okonie, jazie. Jeżeli chodzi o rekord o którym słyszałem to karp 12kg. W zbiorniku pływają o wiele większe okazy.

Na tym zbiorniku można łowić rożnymi metodami: spinning, grunt, spławik. Najczęściej można spotkać osoby łowiące z gruntu dla spinningisty są bardzo dobre warunki gdyż jest dostęp z każdej strony. Jest bardzo dużo stanowisk łowieckich. Jeżeli chodzi o przynęty to najpopularniejsza jest kukurydza i pinka. Najlepiej jest wędkować wczesną wiosną - jest najwięcej efektów. W okresie letnim problemem są osoby kąpiące się pomimo zakazu kąpieli. W niektórych miejscach już pojawiają się glony, które powodują wiele zaczepów woda jest bardzo przejrzysta i czysta.

Jeżeli chodzi o zbiornik nr 2 jest o około połowę mniejszy od nr 1. Ryby występujące - podobnie jak w jedynce zdarzało się również złapać sandacze. Na środku znajduje się wyspa. W niektórych miejscach głębokość sięga nawet 8m. W sezonie szczupakowym można połapać ładne okazy szczupaka na grunt jak i na spinning. Dostęp jest także prawie z każdej strony, jest wiele stanowisk ale i tak często trzeba przyjeżdżać wczesnym rankiem żeby zająć najciekawsze miejsca.

W tym roku najwięcej spędziłem czasu na tym zbiorniku . Jest on co roku zarybiany. W 2009 został puszczony kroczek karpia około 800kg, w 2005 został zarybiony węgorzem można również złapać suma. Występują też duże ilości karasia dochodzący nawet do 2kg rekord mojego ojca to 1.30kg złowiony na tej wodzie. W niektórych miejscach brzegi są porośnięte trzciną w której kryje się dużo drapieżników.

Krajobraz jest bardzo piękny co widać na załączonych przeze mnie zdjęciach. Można spotkać wiele gatunków zwierząt odwiedzających te okolice. Jest to ciekawe miejsce również dlatego, że znajduje się blisko rzeki San i zawsze można się przenieś na rzekę i tam spędzić resztę swojej wyprawy. Zapraszam chętnie wszystkich do przyjazdu w okolice Przemyśla i udanych połowów na tym zbiorniku i wiele niezapomnianych wrażeń w wędkarskich przygodach.

Ps.
Są to opinie z moich doświadczeń połowów na tym zbiorniku z okresu 2 lat.

Polecam Wszystkim.
Pozdrawiam sm4.Żwirownia Ostrów. opis łowiska:

Akwen: Staw Ostrów(Żwirownia) »
GPS: N 49o 47' 12" E 22o 41' 42"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Przemyśl »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Przemyśl » (zobacz porozumienia Okręg PZW Przemyśl 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW /

Uchwały Nr 2/2009 Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu z dnia 23.11.2009 r.
Od 01.01.2010r. na terenie Okręgu obowiązują podniesione wymiary ochronne dla:
- sandacza do 50 cm,
- szczupaka do 50 cm,
- karp do 35 cm (nie dotyczy rzek).
Noclegi w pobliżu: Krasiczyn - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Przemyśl

 

3.5
Oceń
(23 głosów)

Żwirownia Ostrów. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Patrick249Patrick249
0

Zasadzka na karpia i drapieżnika na którym zbiorniku byłaby skuteczna ?

(2010-03-11 11:36)
kamil11269kamil11269
0
Ładny zbiornik. (2013-07-02 17:27)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy