Żwirownia Owińska - Zbiornik Wędkarski

/ 3 zdjęć


Witam wędkarzy, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś o Żwirowni w Owińskach.

Łowisko - Zbiornik Wędkarski
Kompleks trzech zbiorników wodnych z których jeden dostępny jest do wędkowania. Łowisko znajduje się w Owińskach za przejazdem kolejowym. Po żwirowe zbiorniki cechują się różnorodnym dnem (różna głębokość, często dołki). Różni ludzie różnie podają głębokość. Na stronach internetowych można się dowiedzieć, że średnia głębokość to 2 metry. Na dnie jest bardzo mało roślinności wodnej, natomiast czasem trafi się jakiś korzeń bądź gałąź.

Rybostan:
Najpopularniejszą rybą w zbiorniku wędkarskim zdaje się być karp, amur, leszcz, szczupak. Zdarzają się także sum, sandacz, lin, jesiotr, płoć, wzdręga, krąp i ukleja. Zbiornik jest prawdopodobnie zarybiany co roku.

Łowisko i moje doświadczenia:
Woda należy do gminy Czerwonak, a dokładniej do Stowarzyszenia Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska. Oznacza to, że aby łowić na zbiorniku wędkarskim nie wystarczy zezwolenie i opłacone składki PZW, bo woda jest prywatna. Kiedy już uda nam się zdobyć zezwolenie i dojedziemy na parking łowiska, zobaczymy dwa zbiorniki. Jeden z nich to ujęcie wody, na którym łowić mogą tylko członkowie stowarzyszenia, a drugi to nasz zbiornik wędkarski, na który mamy wykupione zezwolenie. (Od razu rozjaśniam, że dopóki nie stanie się członkiem Stowarzyszenia nie wolno nam łowić na zbiorniku ujęcia wody.) Kiedy wybierzemy sobie stanowisko, możemy popatrzeć i stwierdzić, że są one przygotowane bardzo dobrze. Utwardzone stanowiska z łatwym dostępem do wody przypominają niekiedy stanowiska w Wielkiej Brytanii na łowiskach karpiowych. Trzeba pamiętać o tym, że łowisko rozciąga się ze wschodu na zachód więc często nie unikniemy silnych bocznych porywów wiatru. Łowienie na tej wodzie jest naprawdę wymagające, od 5 lat nie złowiłem tam ani jednego karpia czy amura.
Problemem może być też cena zezwolenia, 30zł to cena normalna, a 15zł cena ulgowa. Prawo do kupna zezwolenia ulgowego ma tylko młodzież do lat 18. Jeśli więc jesteś studentem, czy tak jak ja uczysz się w liceum, musisz niestety płacić 30zł i faktem jest, że możesz nic nie złowić. Zawsze nastawiałem się tam na fajne leszcze i jedną wędkę ustawiałem na karpia. Nigdy nie złowiłem tam niestety nic fajnego, ale widziałem na żywo piękne sztuki Amura 8+.

Każdemu z osobna kto zdecyduje się tam łowić życzę powodzenia i mile spędzonego czasu nad wodą.Żwirownia Owińska - Zbiornik Wędkarski opis łowiska:

Akwen: Staw Owińska »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Czerwonak
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Osobny regulamin połowu ryb jak i zachowywania się nad wodą dostępny wraz z zakupem zezwolenia w sklepie wędkarskim Złoty Hak w Czerwonaku.
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska:

 

4
Oceń
(1 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł