Zaloguj się do konta

Żwirownia Rydwan Skierniewice

Akwen rydwan jest obecnie jednym z najciekawszych i najlepszych łowisk w okręgu skierniewickim. Żwirownia otoczona jest lasem dzięki czemu jest to miejsce bardzo urokliwe.

Zbiornik rydwan jest wyrobiskiem pożwirowym o powierzchni 20 ha i bardzo zróżnicowanej głębokości sięgającej 30 metrów w południowej części zbiornika. Północna część zbiornika jest płytsza gdzie głębokość dochodzi do 7 metrów. W środkowej części zbiornika znajduje się kilka wypłyceń sięgających 0,5 – 1m. W zbiorniku występuje bardzo bogaty i zróżnicowany rybostan możemy tam złowić płoć, okonia, wzdręgę, lina, leszcza, amura, karasia i suma. Licznie występuje tu pokaźny karp, amur oraz szczupak.
Najczęściej stosowanymi metodami połowu jest feeder, odległościówka oraz gruntówka.
Mimo iż rydwan jest łowiskiem bardzo rybnym to jednocześnie jest to łowisko bardzo kapryśne, osiągnięcie wyników na rydwanie wymaga jego poznania. Należy tutaj uwzględnić zróżnicowaną głębokość łowiska która ma wpływ na nagrzewanie się wody co przekłada się na żerowanie ryb.

Położenie i dojaz: Rydwan znajduje się przy trasie Łódź - Łowicz, 50 km od łodzi i zaledwie 15 km od łowicza. Dojazd samochodem jest bardzo prosty, jadąc od strony łodzi po minięciu wiaduktu kolejowego na wysokości stacji paliw "BLISKA" skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę wsi Guźnia, po przejechaniu około 5 km po prawej stronie zobaczymy łowisko rydwan. Dojazd autem nad samą wodę jest niestety niemożliwy. Samochód można zostawić wyłącznie od strony południowo-zachodniej lub północno-zachodniej akwenu, w innym przypadku możemy spodziewać się mandatu.

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (5)

ponkius666

Witam, czy był ktoś tu jakoś niedawno bo mam zamiar sie tam kolo weekendu wybrac i czy tam cos sie dzieje?? pozdrawiam [2013-05-26 21:34]

waldi05

Fajnie,że piszesz tak skromnie bez nadmiernych ozdobników. Za wpis "5". Maże pojedziemy razem w tym sezonie na wędki ? [2014-02-18 08:17]

nata

Z przyjemnością, bo czasami bywa nudno szczególnie jak się siedzi w nocy :) [2014-02-20 10:55]

cezaryvi

Witam, znacie dobre miejscówki na Rydwanie? [2015-06-18 07:26]

rakso147

Łapie ktos okonki na Rydwanie? Bo zauwazylem, że 90% za szczupakiem tam chodzi :D [2020-03-02 11:53]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej