Żwirownia Szczytniki Duże

/ 3 komentarzy

Zbiornik Szczytniki Duże o powierzchni 5,94 ha położony we wsi Szczytniki nad Kaczawą w Gminie Kunice. Jest to zbiornik powstały w wyniku eksploatacji kopalni żwiru czynnej do dziś ( eksploatacja trwa obecnie od strony wioski).
Głębokość zróżnicowana od strony Kaczawy 20 m od brzegu po "kolana" dalej uskok i około 3-6 m. Najgłębsze miejsce to kiszka na południu tu głębokość waha się 6-9 m. Linia brzegowa średnio urozmaicona . porośnięta trzciną pospolitą oraz pałką wodną. Dno piaszczyste szczególnie w kiszce porośnięte punktowo moczarką i rdestnicą. Gatunki ryb typowe jak dla wyrobisk po żwirowniach. Jest tu dużo sandacza a największe wyciągnięto na trupka. Najskuteczniejsza przynęta to czerwony robak , biorą płocie , leszcze i krąpie, często zdarzają się spore okonie 30-35 cm.Polecam metodę gruntową picker albo zwykły spławik.Przed zasiadką dobrze jest pomierzyć grunt zdarza się że w jednym miejscu jest 4 m a 1m w prawo albo w lewo 5.
Miejsc do wędkowania jest sporo choć brzeg od strony wioski jest w całości wyłączony z wędkowania.
Przy dobrej pogodzie w sezonie urlopowym nie powędkujemy w spokoju. Na dość szerokiej plaży chlapie się z reguły liczna rzesza mieszkańców Lubina.(hałasują niemiłosiernie i pozostawiają po sobie totalny śmietnik) Jedyne spokojne miejsce to wspomniana kiszka.
Polecam to łowisko na wyprawy "w tygodniu"oraz na zimowe wędkowanie spod lodu metodą trollingową, duży okoń murowany.
Dojazd od Legnicy W Kierunku na Bieniowice , w Szczytnikach skręcić w prawo na kostkę przy świetlicy dalej prosto do końca.Żwirownia Szczytniki Duże opis łowiska:

Akwen: Staw Szczytniki Duże »
GPS: N 52o 17' 59" E 17o 0' 29"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Legnicki » Gmina: Kunice
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2022r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Opiekun Lubin Miasto
Noclegi w pobliżu: Kórnik - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Legnica

 

4.7
Oceń
(9 głosów)

Żwirownia Szczytniki Duże mapa:- opinie i komentarze

nekermannnekermann
+1
witam Artykuł ciekawy i pomocny wybrałem się tam w sobotę poraz pierwszy i łowisko dosyc ciekawe tak jak kolega zaznaczył jedynym spokojnym miejscem jest faktycznie kiszka reszta terenu oblegana przez hałasujących kąpiących się ludków, pozatym łowisko warte polecenia. I ryby biorą (2012-06-26 15:09)
pienio81pienio81
+1
a jak tam z sandaczem gdzie jest dobre miejsce na przysiadkę z trupkiem?pozdrawiam (2013-10-16 18:23)
Lucjan29LegnicaLucjan29Legnica
+1
od 2 tyg jeżdżę tu co drugi dzień . bierze tylko japoniec na czerwonego robaka jeden za drugim choć rzadko przekracza 15 cm (2015-07-25 16:31)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy