Daiwa Certate LT 2019 - legendarna trwałość Daiwy

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć

Tego kołowrotka nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu wędkarzowi, który kiedykolwiek miał styczność z metodą spiningową. Legendarna Daiwa Certate doczekała się od sezonu 2019 zmian konstrukcyjnych, które firma Daiwa wprowadza w swoich modelach od poprzedniego sezonu. Oto prezentujemy Daiwę Certate na sezon 2019 w nowej, lżejszej odsłonie. Dzięki nowym, innowacyjnym kompozytom jak np. Zion oraz DS5 Certate dołączyła do grona kołowrotków oznaczonych skrótem LT czyli Light and Tough. Co daje kompozyt i dlaczego ma znaczenie w budowie kołowrotka? Przede wszystkim jest lżejszy bo kompozyty oparte na włóknie węglowym mogą być nawet lżejsze do typowego plastiku nie wspominając o stopach metali włącznie z lekkim magnezem. A wiadomo lekkość to z jednej strony większa ergonomia pracy ale z drugiej przede wszystkim dużo większe czucie brań i prowadzonej przynęty. To dlatego kołowrotki LT zapewniają tak niesamowitą skuteczność połowów. Dodatkowo kompozyt jest praktycznie całkowicie odporny na czynniki atmosferyczne co ma znaczenie w czasie trudnych np. morskich połowów. Nie reaguje on z solą morską, nie ulega korozji. Stąd kołowrotki LT są znacznie odporniejsze i trwalsze od zwykłych opartych o stopy metali. Rozszyfrowaliśmy zatem skrót LT - Light co oznacza lekki, Tough co znaczy twardy, trwały. Tym właśnie charakteryzuje się seria LT. 

Ale w przypadku Certate to nie wszystko. Ten model od lat słynął z zastosowanych w nim wielu łożysk MagSealed. Są to specjalne łożyska wykonane w japońskiej technologii Daiwa. Wypełniono je specjalnym olejem MagSeal, który odpowiednio namagnesowany odpycha od siebie cząsteczki wody, soli oraz wszelkich możliwych zabrudzeń. Co dzięki temu zyskujemy? Szczelność wnętrza kołowrotka bez utraty płynności pracy ruchomych części. Kołowrotki wyposażone w łożyska MagSealed słyną od lat z ogromnej trwałości i żywotności, eksploatowane w ekstremalnych warunkach jak np. ciężkie morskie połowy.

To wszystko powoduje, że Daiwa Certate LT jest kołowrotkiem bezobsługowym niezależnie od tego w jak trudnych warunkach przyjdzie mu pracować. I stanowi właśnie o renomie marki Daiwa, bo wędkarzy łowiących Daiwa Certate znajdziemy na wszystkich szerokościach geograficznych i w każdych warunkach atmosferycznych. Trudno wyobrazić sobie lepszy kołowrotek spiningowy. A każdemu kto jeszcze go nie poznał polecamy poprosić sprzedawcę o zaprezentowanie podczas najbliższej wizyty w dobrym sklepie wędkarskim. Daiwa Certate LT spełni wymagania każdego, nawet najbardziej wymagającego spiningisty.     

 

1min     36179x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.5
Oceń
(10 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(4)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

4.7Daiwa Certate LT 2019 - legendarna trwałość Daiwy - opinie i komentarze

RafalRafal
+2
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
To bez wątpienia klasa sama w sobie a w wersji LT to tym bardziej warty obejrzenia sprzęt. (2019-03-17 16:38)

skomentuj ten artykuł