DAM Effzett Shadster - filmowy test nowej przynęty na sezon 2021

/ 3 komentarzy

Marka DAM już dawno zdobyła dużą renomę na naszym rodzimym rynku. Nie wszyscy pamiętają ale pierwszym dystrybutorem produktów tego producenta w Polsce, w latach 90-tych, był Design Fishing czyli nasz rodzimy Dragon. Później firma przechodziła kryzys i praktycznie zniknęła choć logo nadal dobrze kojarzyło wielu wędkarzy. Na szczęście kilka lat temu nowi właściciele reaktywowali ten brand i obecnie pod skrzydłami grupy Svendsen Sport, do krórej należą takie marki jak m.in. Savage Gear oraz Okuma, przeżywa prawdziwy renesans. Stąd z dużym zaciekawieniem przyjęliśmy propozycję testowania nowych gum sygnowanych marką DAM - Effzett pod nazwą Shadster.

Już na pierwszy rzut oka przynęta przykuwa uwagę doskonałym wykonaniem. Tworzywo jest odpowiedniej sprężystości i miękkości, kolory są trwałe i perfekcyjnie dobrane. Oczy są bardzo wyraźne i jednocześnie tak osadzone, że nie odklejają się ani w czasie zbrojenia ani po braniach drapieżnika. Przynęta występuje w aż pięciu długościach od 7 cm - dedykowana na mniejsze drapieżniki (okoń) po 20cm gumę na największe okazy szczupaków. 


Ale Shadster to nie tylko wygląd, to przede wszystkim doskonała praca. Przynętę wyposażono w duży ogon, który nawet przy najmniejszym ruchu intensywnie "zamiata". Ponieważ najczęściej jest on innego koloru - jaskrawego - niż sam korpus, co wzmacnia działanie na drapieżnika. Dodatkowo Shadster w przekroju jest bocznie spłaszczony z przesuniętym ku grzbietowi środkowi ciężkości. Dzięki temu przynęta w czasie pracy wyraźnie kolebie się na boki nawet podczas najdelikatniejszego zwijania lub opadu. Dzięki temu ta guma jest bardzo skuteczna. Podczas testów interesowały się nią zarówno duże szczupaki jak też duże sandacze. Więcej na temat DAM Effzett Shadster zobaczycie na naszym filmie.

 

6min     34987x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.8
Oceń
(8 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
DAM Effzett Shadster - filmowy test nowej przynęty na sezon 2021 - opinie i komentarze

Basia KierBasia Kier
+2
"Witamy was z przepięknych szwedzkich łowisk"... Pokażcie, co umiecie na łowiskach PZW. (2020-12-01 18:53)
barrakuda81barrakuda81
+4
Shad teez headlight z chorobą Basedowa...:-) Może lepiej że testują w Szwecji bo w pl to podejrzewam że żadnych wniosków by nie wyciągnęli:-)Co nowego można wymyśleć w temacie rippera? Wszystko juz było, tylko detale,kolory a jak jest ryba to wszystko zadziała tyle że jedno lepiej drugie gorzej.Kiedyś działały manns'y i dziś ...też świetnie działają mimo że istnieją dłużej niż wielu w ogóle łowi:-) Wolałbym zardzewiałym morsem rzucać byleby w wodę w której są jeszcze szczupaki większe niż 45 cm ale musiałbym żyć tysiąc lat bo w tym kraju na zmainę szans nie ma.Straciłem złudzenia. (2020-12-01 19:19)
kaziqkaziq
+1
czy w cenie tych wspaniałych przynęt jest wliczony bilet tam i z powrotem do Szwecji? Bo wtedy warto się zastanowić---... (2020-12-12 18:00)

skomentuj ten artykuł