Garmin Fishing Series 2015 - relacja

/ 5 komentarzy / 66 zdjęć

Pierwsze zawody z cyklu Garmin Fishing Series odbyły się podczas tegorocznej majówki nad wodami jeziora Dadaj. Firma Garmin nie tylko sprawdziła się jako organizator imprezy wędkarskiej ale wręcz nadała nową jakość tego typu wydarzeniom. Na imprezę zostało zaproszonych 250 osób, a lista zawodników zamknęła się na 82 dwuosobowych drużynach.  Pula nagród wyniosła aż 70 tysięcy złotych! Uczestników gościł hotel Star Dadaj, a współorganizatorem imprezy był klub wędkarski Okoń Olsztyn. Imprezę poprowadził znakomity aktor Robert Czebotar, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Sędzią Główny Klasy Krajowej Tadeusz Potasiński. 

Sponsorem Garmin Fishing Series 2015 oprócz firmy Garmin była firma Auto Wimar Warmia Volkswagen. Patronami medialnymi wydarzenia był portal wedkuje.pl, oraz miesięcznik Wędkarski Świat.  

Ogromny wkład w imprezę wnieśli członkowie Team Garmin w składzie: Rajmund Litwiński, Damian Litwiński, Maciej Żejmo, Tomasz Kurnik, Paweł Garbus Kołodziejczyk, Krzysztof Kacprzak.

Zawody odbyły się na żywej rybie, a drużyny które wyzerowały podczas pierwszej tury, miały szansę "odkuć się" punktowo drugiego dnia. Dzięki temu wszyscy walczyli dosłownie do ostatniej godziny. 

Ani pogoda, ani piękne i rybne jezioro Dadaj nie rozpieszczało zawodników. Łącznie złowiono 169 okoni i 53 szczupaki, w tym rybę zawodów - szczupaka 104 cm, którego łowcą był Andrzej Buś. Okonie nie wytarły się jeszcze do końca, a zębate drapieżniki zamiast siedzieć w trzcinowiskach, stacjonowały na głębokiej wodzie w toni. Wygrali zawodnicy którzy szybko dostosowali się do panujących, trudnych warunków. 

1 miejsce - GWDA FISHING Team Sławomir Czajkowski - Andrzej Buś 

2 miejsce - KONGER Team Daniel Kowalski - Michał Załucki

3 miejsce - GO FISHING Biskupiec Przemysław Golenia - Wojciech Gręda

4 miejsce - WIMAR Team Wiesław BESZCZYŃSKI - Adam GARBAL 

5 miejsce - DAM - MISTRALL FISHING Team II Arkadiusz GAŁKA - Andrzej RENES

6 miejsce - SPINNING Olsztyn Mariusz MARCINIAK - Adam PĘGIER

7 miejsce -  STRĘTWA Team Ząbki Tomasz HAIN - Robert DRYWULSKI

8 miejsce - PRĘDKI Team Sławomir PRZYBYLSKI - Przemysław KATA

9 miejsce - GOLD TEAM Piotr MAMAJ - Hubert CYGLER

10 miejsce -  LORBAS I Warszawa Wojciech MIERNIK - Marek KWIATKOWSKI

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej która najlepiej przedstawi panujący klimat i duch rywalizacji na zawodach Garmin Fishing Series 2015.

Zdjęcia - archiwum firmy Garmin 

Realizacja materiału filmowego - Sebastian Kowalczyk  

11min     9961x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.8
Oceń
(16 głosów)

 

Garmin Fishing Series 2015 - relacja - opinie i komentarze

aldentealdente
+1
Kapitalna impreza, świetna oprawa, wspaniała woda! Tylko pozazdrościć! Sędzia Pan Malinowski stwierdza, że wiatr 6m/s stwarzał nie najlepsze warunki dla wędkarzy. Powiedziałbym, że wiatr 6m/s to ledwo 4 w skali Beauforta. To tylko umiarkowany wiatr, ok.21 km/h. To są właśnie kapitalne warunki dla wędkarzy, a zwłaszcza łowców szczupaków. Widząc w jakie motory uzbrojone były wędkarskie łodzie, to stwierdzenie o trudnych warunkach jest wręcz zabawne:-). Taka właśnie pogoda, jak na filmie to gwarancja udanego łowienia pięknych szczupaków. (2015-05-19 20:25)
sicinasicina
+1
gratulacje dla zwyciezcow,Andrzej gratuluje pieknej ryby. (2015-05-19 20:36)
Zibi60Zibi60
+1
Tyle ryb i "wisienka" 104 cm - to musi być udana impreza. Seba także nie odbiegł od poziomu - gratulacje. (2015-05-20 18:06)
Kristoph1Kristoph1
0
A gdzie narzekania ? znam trochę to jezioro i wynikom się nie dziwię :) (2015-05-20 19:22)
Zander51Zander51
0
Nie wiem, czy tylko wolno było łowić w określonych fragmentach jeziora, ale są w tym zbiorniku kapitalne miejsca, gdzie o duże drapieżniki nietrudno. Szczególnie kamieniste górki. Ale trzeba to jezioro trochę znać. Lepsze zawody byłyby w czerwcu, kiedy wolno łowić sandacze. (2015-05-21 06:59)

skomentuj ten artykuł