Zaloguj się do konta

Ryby czy zapory?

Temat przegradzania rzek zaporami wywołany planami nowej zapory na Wiśle w Siarzewie wywołał wiele internetowych dyskusji. Wędkarze interesują się głosem biologów, hydrologów, ichtiologów, którzy podkreślają negatywny wpływ takich ingerencji na środowisko wodne i jego mieszkańców. Kamil Walicki "Łysy Wąż" znany wielu użytkownikom wedkuje.pl z bloga prowadzonego na naszym portalu rozmawia na temat wpływu zapór na ryby z kolejnymi specjalistami w tym zakresie. Po dr hab. Pawle Oględzkim głos zabrała Pani dr Alicja Pawelec - biolog zajmumująca się m.in. reintrodukcją jesiotra ostronosego w Polsce. Przy okazji nasz redakcyjny kolega - Rafał Jabłoński - wskazuje na to, dlaczego wędkarze powinni być aktywni w krajowej dyskusji na tematy związane z ingerencją w środowisko wodne.

Zapraszamy do oglądania materiału oraz aktywnego zabierania głosu w dyskusji zarówno tu na portalu wedkuje.pl jak również wędkarskich forach, facebooku i innych socjalmediach. Bez aktywnego głosu wędkarzy nikt nie będzie się z naszym zdaniem liczył. Nic o nas bez nas!

12m    13899x

Opinie (1)

kaban

Jak dla mnie wędkarza z Podkarpacia każda zapora jest zgubna co do migracji ryb które płyną na naturalne tarliska... [2021-03-29 10:15]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Letnie przelewy

Sierpień i wrzesień na Wiśle oznacza zazwyczaj bardzo niski stan wody. Z…