Savage Gear XLNT3 Trigger 100g - filmowy test casta Savage


Podczas naszej czerwcowej wyprawy w poszukiwaniu polskich, pomorskich szczupaków przyjrzeliśmy się wędce Savage Gear XLNT3 Trigger do 100g jako ciekawej alternatywie do klasycznego spinningu. Rajmund, który na co dzień posługuje się nieco mocniejszym kijem tej serii (do 150g) miał okazję porównać oba wędziska w czasie typowego czerwcowego łowienia.

Jako pierwszy rzuca się w oczy długi dolnik wędki XLNT3 Trigger - jest to celowy zabieg ułatwiający życie wędkarzowi w czasie wielogodzinnego czesania wody ciężkimi, kilkudziesięciogramowymi przynętami. Łatwiej operować taką wędką, zarzucać oraz zwijać przynętę. Nie nadwyrężając przy tym niepotrzebnie przedramienia oraz stawu łokciowego.

Kij XLNT3 Trigger pomimo swojej sporej mocy i dużego jak na typowe polskie warunki ciężaru wyrzutowego jest bardzo poręczny oraz wygodny w użytkowaniu. Pracuje elastycznie ładując się ładnie nawet przy przynętach dochodzących do 100 gramów. Jest dużo elastyczniejszy od mocniejszej wersji - 150g dzięki czemu jest bardziej uniwersalny. Wydawać by się mogło, że tak duży ciężar wyrzutowy będzie dotyczył raczej mocnych wędzisk morskich lub sumowych, nic bardziej mylnego - wędką XLNT3 Trigger - 100g świetnie obłowimy nawet niezbyt głębokie partie przybrzeżnych trzcinowisk przynętami typu swimbait z których m.in. słynie marka Savage Gear. Pomimo swojej wagi przynęty te nie generują praktycznie zaczepów zwinnie prześlizgując się po podwodnej roślinności. Jednocześnie ich rozmiar prowokuje do ataku właśnie te największe drapieżniki, które na płytkiej wodzie charakteryzują się ogromną dynamiką i żywiołowością. Dlatego coraz więcej wędkarzy po nie sięga i dla nich właśnie skonstruowano wędzisko XLNT3 Trigger.

Blank XLNT3 Triggera wykonany został z mat grafitowych o wysokiej gęstości włókien renomowanej marki japońskiej Toray. Dzięki czemu pomimo swojej mocy zachował smukłość i elastyczność, ładnie przechodząc w parabolę. W wędzisku zastosowano przelotki SiN Coil Control nadające wędce większą precyzję i możliwość oddawania dalekich rzutów. Mocowanie kołowrotka Alien Lock Down R/S posiada podwójny pierścień gwarantujący większe bezpieczeństwo i wydajność. Rękojeść dolnika została obłożona specjalnym materiałem kompozytowym TPE bez pamięci kształtu.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście zabawy z ciężkimi swimbaitami mamy nadzieję, że ten film Was do tego zachęci. Z kijem XLNT3 Trigger jest to świetna zabawa i do tego bardzo wygodna. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem wędki zapraszamy do naszego sklepu wystarczy złożyć zamówienie - sprawdź cenę Savage Gear XLNT3 Trigger


 

6min     28965x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.9
Oceń
(7 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Savage Gear XLNT3 Trigger 100g - filmowy test casta Savage - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł