Savage Gear Black 4D Line Thru Trout - filmowy test przynęty swimbait

/ 2 komentarzy

Jeśli zapytać przeciętnego wędkarza z czym kojarzy mu się marka Savage Gear to w większości odpowie - z dużymi przynętami gumowymi na potężne drapieżniki. Chyba mało która firma włożyła tyle wysiłku w konstruowanie i dopracowywanie przynęt gumowych co Savage Gear a zwłaszcza przynęt typu swimbait. Firma nie tylko zadbała o niesamowity wygląd i wspaniałą pracę tych przynęt o czym za chwile ale również o ułatwienia dla wędkarzy w postaci dedykowanego systemu zbrojenia, który z jednej strony umożliwia błyskawiczne zbrojenie dużej gumy a z drugiej ułatwia zacinanie i przeciwdziała spinaniu się ryb.

Dlatego właśnie tym przynętom postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć a konkretnie modelowi pstrąga - 4D Line Thru Trout. Już sama wielkość tej "gumy" robi wrażenie - jej waga oscyluje od 40g do 193g w zależności od wersji. Odwzorowanie kolorów i detali wprost legendarne. Jest to zasługą technologii skanowania 3D żywych okazów ryb a następnie fotograficznego nadruku. Każdy detal jest doskonale odtworzony - oczy, promienie płetw, detale ubarwienia i kolorów - co w przypadku pstrąga ma przecież kolosalne znaczenie.

A do tego ta doskonale miękka praca w wodzie. Ten swimbait nie tylko doskonale pływa on do złudzenia przypomina żywy okaz pstrąga przepływający przez podwodną roślinność. Każde zatrzymanie przynęty powoduje jej odejście na boki. Boczne nacięcia korpusu wzmagają efekt "żywej ryby", która dzięki nim nabiera jeszcze bardziej wężowatej pracy.

Ale to nie wszystkie zalety 4D Line Thru Trout - to już kolejna odsłona tej przynęty i od poprzedniej wersji oznaczonej jako "3D" różni się dodaniem jako kolejny element wabiący zapachu a konkretnie wierzchnia warstwa tych przynęt - "skóra" została fabrycznie nasączona atraktorem DNA, który dodatkowo wabi drapieżniki.

Na koniec trzeba wspomnieć o świetnym systemie zbrojenia pod nazwą Line Thru, z którego słyną przynęty z logo Savage Gear. Składa się on z kilku elementów:

1. Specjalnego tunelu do przeprowadzenia przyponu z kotwiczką, fabrycznie wtopionego w przynętę od góry pyszczka do brzucha przynęty,

2. Klipsa do mocowania kotwiczki,

3. Przyponu wraz z kotwiczką.

Dzięki systemowi Line Thru możemy błyskawicznie uzbroić dużą przynętę. Co najważniejsze ten system zbrojenia działa na zasadzie amortyzatora w czasie brania. Drapieżnik atakujący gumę zapina się na kotwicę a następnie wyciąga z niej przypon na bezpieczną odległość. W ten sposób sama przynęta zostaje odsunięta i nie jest demolowana przez ostre zęby szczupaka. Jednocześnie system Line Thru zapobiega spinaniu się drapieżników, które przy klasycznym uzbrojeniu często szamocząc się "wykorzystywały" wielkość przynęty do wypięcia się z kotwicy, ponieważ sama wielkość gumy blokowała głębokie zacięcie drapieżnika.

Warto zaopatrzyć się w savagowskie pstrągi do ścigania dużych szczupaków na podwodnych łąkach. Łowienie tymi swimbaitami to prawdziwa przyjemność a do tego dzięki systemowi Line Thru nie mamy obawy utraty cennej przynęty nawet po wielu atakach wściekłego szczupaka. 4D Trout sprawdzi się zarówno jako przynęta castingowa - cięższe wersje jak i do typowego spinningu - lżejsze. Słowem - zapraszamy do zabawy!

Kto jeszcze nie przetestował 4D Line Thru Trout, a ma ochotę pobawić się swimbaitemokazję zamówić je w naszym sklepie i samodzielnie poznać ich zalety:

4D Line Thru Trout - Rainbow

4D Line Thru Trout - Golden Albino

4D Line Thru Trout - Dark Brown

 

 

4min     36597x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.2
Oceń
(10 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(4)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

4.7Savage Gear Black 4D Line Thru Trout - filmowy test przynęty swimbait - opinie i komentarze

SithSith
0
Świetna reklama. Już rozumiem, Portal stał się po prostu kolejnym sklepem internetowym z doskonałą autoreklamą... (2020-08-21 13:53)
andyandy
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Znam te Trouty jeszcze z wersji 3D i faktycznie robią robotę. (2020-08-21 17:22)

skomentuj ten artykuł