Savage Gear Black Savage Spin 231cm 9-32g - filmowy test spinningu Savage


Wielu wędkarzy zadaje na forach internetowych, także na wedkuje.pl pytania: jaki kij na szczupaka, jaki kij na sandacza, okonia itd. Pytanie takie jest dość ogólne bo nie tylko ryba jakiej poszukujemy ma znaczenie ale także warunki łowiska, sposób łowienia, techniki itp. Stąd dziś arsenał spinningisty obfituje w często kilkanaście lub więcej wędzisk do różnych technik, ryb i charakteru łowiska. 

Ale co ma w takim razie zrobić wędkarz, który nie łowi często w różnych łowiskach, różnych ryb i różnymi technikami? Ot po prostu planuje typowy polski mazurski urlop nad jeziorem i szuka wędziska w miarę "uniwersalnego" takiego, którym będzie się wygodnie rzucało, które będzie dobrze transmitowało pracę przynęty, wspomagało zacinanie oraz hol drapieżnika - także dużego - o wygodnej długości i na łódź i z brzegu, a jednocześnie nieprzesadnie drogiego o nowoczesnym designie (bo to wędka na kilka sezonów i szybko jej nie zmieni). 

Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Savage Gear z ciekawym wędziskiem Black Savage 231cm 9-32g. Jest to kij idealnie skrojony do typowego polskiego, "uniwersalnego" spinningu. Będzie nam się nim dobrze łowiło zarówno technikami z opadu (sandacz, okoń) dzięki szybkiej szczytowej akcji "fast" jak również woblerami, blachami, cykadami. Długość jest pośrednia dzięki czemu mamy możliwość zarówno oddawania dalekich rzutów z brzegu (blank ładuje się znakomicie) jak i zapewnioną wygodę manewrowania na łodzi. Ciężar wyrzutowy 9-32 gramy jest w zasadzie zakresem typowych przynęt stosowanych na polskich niezbyt głębokich jeziorach o charakterze rynnowym. Ale co istotne blank jest na tyle elastyczny, że obsłużymy tym kijem również nieco lżejsze przynęty jak i te nieco cięższe. Do tego dochodzi jego niesamowita czułość oraz progresywne ugięcie zapewniające komfort holu nawet dużego okazu. Trudno wyobrazić sobie problemu z holem i spadające ryby na tej wędce. 

Black Savage wyposażono w komponenty wysokiej klasy - lekkie przelotki CC SiN, reelseat - SavageGear Gold Label R/S, twardą piankę EVA na rękojeści. Co w połączeniu z matowym wykończeniem blanku - tzw. stealth prezentuje się znakomicie jako klasowy kij spinningowy. Jesteśmy pewni, że Black Savage Spin przypadnie do gustu wielu polskim wędkarzom. Każdego zainteresowanego odsyłamy do naszego sklepu - wystarczy złożyć zamówienie: link do Black Savage Spin

 

6min     80049x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.9
Oceń
(9 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Savage Gear Black Savage Spin 231cm 9-32g - filmowy test spinningu Savage - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł