Tyttbo Forsfiske - wymarzony świat wędkarza

/ 4 komentarzy

Park narodowy Färnebofjärden - tysiące hektarów lasów oraz jeziora wraz z przepływającą przez nie rzeką Dal. Zróżnicowana charakterystyka łowisk od typowego jeziora z urozmaiconym dnem, poprzez płytkie rozlewiska aż po rzekę miejscami z mocnym nurtem oraz wartkimi przelewami. Mekka dla łowców pstrągów i ryb łososiowatych, do tego mnóstwo innych drapieżników oraz białej ryby. Czy może być piękniej? A może - bo w centrum tego wszystkiego u ujścia rzeki Dal znajduje się jedyna w swoim rodzaju osada - Tyttbo. Nie mieszka w niej nikt od dawna, choć adres istnieje. Ale najważniejsze, że znajduje się tam były ośrodek szkoleniowy szwedzkiej kadry muchowej - Tyttbo Forsfiske. Obecnie właścicielami tego ośrodka jest przemiła para Karin Bengstgard i Borje Tollvik. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu prezentującego to magiczne miejsce autorstwa Krzysztofa Wasiljewa z grupy Wild Fish Stories. Komu się spodoba łapka w górę i zapraszamy też do subskrypcji kanału WFS na YouTube gdzie również znajdziecie ten film. Komu zaś zamarzy się odwiedzić to miejsce to zapraszamy do odwiedzenia strony gospodarzy http://bengtsgard.com  

 

2min     31719x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.6
Oceń
(11 głosów)

 

Tyttbo Forsfiske - wymarzony świat wędkarza - opinie i komentarze

kabankaban
+5
A gdyby nasze chore PZW pomyślało wspólnie z organizacjami samorządowymi nad naprawą rybostanu naszych ubogich w ryby lokalnych łowisk i braku ich kontroli co niewątpliwie zmieniłoby podejście wielu wędkarzy co do wypraw urlopowych to mamy wedkarski raj. Dlaczego mam ogladać coś z zagranicy skoro moglibyśby mieć to u siebie... . (2019-02-27 20:39)
zbyszekrzepkazbyszekrzepka
+4
Chore PZW nigdy nie zniknie z leśnymi dziadkami i mentalnością z czsów Gomółki.Podstawa to trzymanie ciepłego stołeczka do upadłego i tylko wymyślać to co chwila jak i co podnieść w opłatach a reszta to im lata. (2019-02-27 22:39)
SithSith
+3
Zbyszku, z jednym się nie zgadzam "maentalnością z czasów Gomułki".W tamtych czasach były ryby, była składka krajowa, po opłaceniu której mogłem wędkować oa Odry po Bug i od pomorza, po żródła Wisły. T mentalność z okresu Gierka, który podzielił Kraj na 49 województw i wówczas powstało 49 okręgów PZW - debilizm, którego nie naprawiono po odzyskaniu wolności. (2019-02-28 06:34)
barrakuda81barrakuda81
+2
Zjawiskowa prezentacja. Zorza polarna nad chatą plus epicka muza Danheim sprawiła że moja broda zjeżyła się jakbym sam był Wikingiem:-) Macie "rękę" do dobrego przekazu...Gratuluję.Podejrzewam że nawet z naszej Wisły "wycisnęlibyście" niegorszą treść.To było (nad) zwyczajnie piękne.Pozdrawiam. (2019-03-03 17:55)

skomentuj ten artykuł