Ubezpieczenia wędkarskie - część II

/ 7 komentarzy

Tym razem zapytaliśmy Kamila Walickiego z jakich ubezpieczeń korzystał jako Team dotychczas oraz na co zwracać uwagę ubezpieczając się. Czy warto podpisać spersonalizowaną umowę ubezpieczeniową? Często okazuje się bowiem, że standardowe umowy ubezpieczeniowe oferowane przez większość firm na naszym rynku obejmują sytuacje, bądź przedmioty których nawet na wyprawę nie zabieramy, a wypłata odszkodowania zależy bardzo często również od okoliczności w jakich doszło do pechowej sytuacji. Warto zatem zawczasu wiedzieć w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania. Zapraszamy do oglądania. 

Więcej na ubezpieczamysie.pl

 

1min     1828x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


3.6
Oceń
(12 głosów)

 

Ubezpieczenia wędkarskie - część II - opinie i komentarze

LeoAmatorLeoAmator
+1
Ile to lekki wpływ alkoholu ? Jak samodzielnie stoję na nogach będzie OK ? (2017-05-21 22:16)
SithSith
0
* (2017-05-22 06:37)
mateuszwosmateuszwos
0
Cieszę się, że płynie edukacja o ubezpieczaniu się. W myśl przysłowia "Przezorny zawsze ubezpieczony". Brakuje mi jednak konkretów w tej ofercie. Kamil wspomniał o asistance technicznym ale to sprzedawane jest w zasadzie do każdej polisy majątkowej. Więc jeśli ktoś ma ubezpieczony dom lub mieszkanie, ma też asistans techniczny gwarantujący wizytę specjalisty typu ślusarz, hydraulik itp. Czy sprzęt wędkarski na łowisku podlega ubezpieczeniu od kradzieży? Czy jest ubezpieczony na skutek dewastacji? W zasadzie od jakich zdarzeń mogę ubezpieczyć swoje wędki idąc na ryby nad Wisłę? Bo polisę NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) mogę kupić w każdej firmie nie koniecznie będąc wędkarzem. Ciekaw jestem też, która firma ma oferty o których mowa w filmie? (2017-05-22 23:20)
ubezpieczamysieubezpieczamysie
+1
Dzień dobry, poruszył Pan kilka ważnych wątków więc może po kolei: 1. Tzw. assistance techniczny, który w tym produkcie nazywamy Home Assistance, rzeczywiście można znaleźć w ofercie mieszkaniowej. Problem jaki my widzimy jest taki, że często nasze mieszkania są nieubezpieczone stąd decyzja o włączeniu tych usług do zakresu. Staramy się patrzeć na program ubezpieczenia dla wędkarzy kompleksowo więc oprócz Home Assistance można w tym wariancie korzystać z Medical Assistance - ta usługa dotyczy pozostających w domu członków rodziny. W moim przypadku kiedy wyjeżdżałem na ryby właśnie wtedy moi chłopcy albo skręcali kostki, albo łamali ręce itd. Więc wydaje się, że taki Medical Assistance w nagłych przypadkach bardzo pomaga w organizacji pomocy. Zachęcam do przeczytania szczegółów ( str. 20 Warunków Umowy dostępnych na naszej stronie) gdzie podane są wszystkie szczegóły. 2. Ubezpieczenie sprzętu wędkarskiego jest elementem ubezpieczenia turystycznego. Sprzęt ubezpieczony jest od kradzieży, ale Towarzystwo zastrzega sobie okoliczności w jakich bierze odpowiedzielaność. A więc jeśli sprzęt zostanie skradziony z zamkniętego samochodu, miejsca w którym mieszkamy to oczywiście ubezpieczenie działa, natomiast gdy zaśniemy na łowisku albo pozostawimy sprzęt w łódce na noc to nie. Szczegółowy zakres opisany jest w Warunkach Umowy dostępnych na naszej stronie 27-28 3. Dostępne warianty powstały w głównej mierze z myślą o wędkarzach wyjeżdżających za granicę. Ich zakres staraliśmy się dobrać tak, aby każdy mógł wybrać to co jest dla niego ważne. A więc obok tradycyjnego zakresu można także wybrać wariant z ubezpieczeniem wkładu własnego w wynajętej łodzi i korzystać z wspomnainych wyżej usług Assistance. (2017-05-23 10:37)
mateuszwosmateuszwos
0
Dziękuję za słowa wyjaśnienia. Faktycznie produkt skierowany jest głównie dla osób wybierających się na dłuższe i dalekie wyprawy wędkarskie. Ale warto zapoznać się z OWU. Może każdy znajdzie coś dla siebie. (2017-05-23 10:52)
piotr48piotr48
0
* (2017-05-23 21:41)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Część pierwszą zniesłem, ot reklama dźwignią handlu jak to mówią i piszą i "coś w tym jest " ... Alle nie taka nachalna ! Ile jeszcze odcinków ? Tyle ile zapytań o grubość przyponu ... ? Żenua jak mawiają małolaty. Nie ma ZERO więc bez oceny. (2017-05-23 22:29)

skomentuj ten artykuł