Woblery STRIKE PRO - skuteczne woblery na bolenie

/ 4 komentarzy

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego pracę poszczególnych woblerów firmy STRIKE PRO. Opisy poszczególnych modeli, podane są w kolejności ich ukazywania się na filmie. 

Scooter Minnow za sprawą mocno zaokrąglonego steru, ma bardzo nietypową akcję - prowadzony w zmiennym tempie, odchodzi na boki - drażniąc podążające za nim drapieżniki. Scooter jest bardzo skuteczny zarówno w metodzie spinningowej jak i trollingowej. Polecany na szczupaki, sumy, sandacze i duże okonie. Jako wobler pływający, świetnie spływa z prądem, np. puszczony przez łowcę salmonidów, na typowych trociowych miejscówkach. Ściągany poprzecznie, jest niezwykle skuteczny.

Montero to wobler imitujący ukleję lub inną rybkę o wydłużonym kształcie. Ma neutralną akcję i daje się prowadzić szybko, dość płytko, prowokując drapieżniki polujące na pływającą przy powierzchni drobnicę. Kolor A164 zaspokaja kanibalistyczne skłonności dużych zębaczy. Wbudowana głośna grzechotka dodatkowo wabi drapieżniki. Dziewięciocentymetrowy wobler Montero jest również doskonały na sandacze, sumy i wielkie bolenie.

Shifty Shad to uniwersalny, sześciocentymetrowy wobler pracujący do głębokości 0,8m. Wąski korpus i bardzo sugestywny wyraz pyszczka, prowokuje drapieżniki do ataku, przy wolnym prowadzeniu. Wewnętrzna grzechotka wzmaga atrakcyjność przynęty. Polecany na klenie, jazie, pstrągi, okonie, szczupaki i inne drapieżniki.

Astro Vibe to oryginalna przynęta o kształcie i pracy cykady. Wabi ryby intensywnymi wychyłami na boki, co mocno oddziałuje na linię boczną drapieżników.Trzy otwory na grzbiecie pozwalają na zawiązanie linki i prowadzenie przynęty pod różnym kątem, odpowiednio do warunków na łowisku. Bardzo efektowna kolorystyka zapewnia tej przynęcie dużą skuteczność. Polecana na okonie, szczupaki i inne drapieżniki.

Alpha Minnow to wobler imitujący ukleję lub inną małą rybkę, polecany na opaskowe sandacze, bolenie, okonie i pstrągi. Jak wszystkie woblery Strike Pro, przynęta charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania korpusu oraz uzbrojenia. Nierdzewne stalowe kółka łącznikowe i kotwice VMC oraz różne kolory Alpha Minnow sprawiają, że przynęta jest bardzo skuteczna na różnych łowiskach. Krótki ster i wydłużony korpus pozwalają na szybkie prowadzenie woblera. Z łatwością można nimi obławiać bystrza oraz przelewy.

Flex Phantom ma bardzo oryginalną konstrukcję tylnej części korpusu, pozwalającą na pracę ogonka nawet przy najwolniejszym prowadzeniu.Transparentność korpusu powoduje refleksy świetlne w trakcie prowadzenia i znakomicie upodabnia Flexa do uciekającej rybki. Irytację drapieżnika wzmaga wbudowana grzechotka i prowokacyjny wygląd. Duże okazy szczupaków, boleni, sandaczy, okoni nie oprą się tej doskonałej przynęcie.

Flap Jack to tonący wobler bezsterowy z mocowaniem linki na grzbiecie, ma charakterystyczną pracę — drgające wychylenia na boki , dwa zaczepy na grzbiecie umożliwiają prowadzenie Flap Jacka bardziej lub mniej skośnie. Dodatkowym efektem wabiącym jest dźwięk grzechotki. Przynęta ta jest dość ciężka, dzięki czemu możemy nią daleko rzucać, pracuje głęboko i jest skuteczna na szczupaki, sandacze, sumy.

Magic Minnow i MAGIC MINNOW JOINT to model o wąskim korpusie i długim sterze. Podczas testu na różnych łowiskach atakowały go szczupaki, sandacze i duże okonie. Dostępne są modele o jednoczęściowym korpusie oraz korpusie dwuczęściowym. Magic Minnow schodzą do około dwóch metrów podczas spinningowania, a do trzech metrów w trollingu.

Fly Minnow to najmniejszy wobler w ofercie Strike Pro. Jest to model pływający, płytko chodzący. Świetnie sprawdzi się na przelewowe jazie i klenie oraz żerujące na płytkiej wodzie okonie.

Twitchy Minnow jest nieco większy i cięższy od modelu FLY MINNOW. Typ woblera pływającego, dającego się idealnie puszczać z prądem, a następnie podciągać. Jest to doskonały sposób w przypadku połowu pstrągów, jazi i kleni.

Baby buster to wobler doskonały do spinningu i castingu. Prowadzony płytko wśród zarośli wypływa na powierzchnię, kiedy przestajemy skręcać linkę. Moment wypłynięcia lub ponownego ruchu najczęściej prowokuje drapieżnika do wściekłego ataku. Jego masa pozwala na dalekie rzuty. Jest bardzo dobrą przynętą na szczupaki, sandacze i okazałe okonie.

STRIKE PRO - GOBI POPPER Wobler powierzchniowy, podciągany przez spinningistę w charakterystyczny sposób, spycha wodę, wydając dźwięk i powodując rozbryzgi wody. Dodatkowym efektem wabiącym jest chwost na tylnej kotwicy. Najlepiej sprawdza się przy łowieniu okoni i szczupaków na płytkich, zarośniętych akwenach.

Batfish - oryginalna konstrukcja tego woblera sprawia, że wabi on drapieżniki zarówno w trakcie prowadzenia jak i w opadzie. Skrzydełko za korpusem daje efekty świetlne, dzięki czemu jest on dobrze widoczny w zarośniętej i mało przejrzystej wodzie. Doskonale sprawdza się w wodzie stojącej w strefie gęstej roślinności gdzie staje się kuszącą przynętą na duże okonie, szczupaki i bassy. Wobler ten jest również skuteczny na drapieżniki łowione pod lodem.

Uniwersalny wobler na wszystkie drapieżniki. Krótki ster powoduje pracę tuż pod powierzchnią wody. Nieduży rozmiar, agresywna akcja sprowokuje do ataku ospałe szczupaki, okonie, sandacze i również duże klenie, jazie, pstrągi.


woblery Strike Pro


Tekst sponsorowany przez firmę Robinson/

 

4min     10554x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


4.7
Oceń
(13 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Woblery STRIKE PRO - skuteczne woblery na bolenie - opinie i komentarze

Zibi60Zibi60
0
Woblerki ciekawe, tylko dodał bym info, iż nasze przepisy - nawet te, które będą obowiązywały od 2016 roku - zabraniają stosowania więcej niż dwóch haczyków na przynęcie sztucznej. (2015-06-10 16:48)
tadzikgtadzikg
0
tak patrze za Flex Phantom i niestety tylko na stronach cz/sk :( (2015-06-13 11:08)
Jakub WośJakub Woś
+1
Masz rację Zibi60. Usunięcie jednej kotwicy to nie problem. Ja odpinam środkową i po problemie. (2015-06-14 11:25)
baloonstylebaloonstyle
0
Skuteczny wobler na bolenie - hahaha padłem :) Kolejna kolorowa zabawka która nie ma nic wspólnego z regularnym łowieniem boleni w Naszym kraju. Ale kupujmy bo ładny jest, ładny film i się reklamuje haha (2015-06-15 09:00)

skomentuj ten artykuł