Feederowe Mistrzostwa koła nr.11 Łowicz- 07.04.19 r. -

/ 53 zdjęć

ZAWODY FEEDEROWE

7 kwietnia na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu odbyły się drugie już w tym roku zawody dla członków naszego koła, tym razem o tytuł Mistrza koła PZW w Łowiczu w Wędkarstwie Gruntowym (feeder).

Zawody rozegrano według Regulaminu Zasad Organizacji Sportu – Wędkarstwo gruntowe.

Na odprawie przed zawodami zostały omówione wszystkie zasady, które narzuca regulamin sportowy w przypadku tego typu zawodów.

W ten słoneczny, lecz chłodny poranek, na zbiórce stawiło się 23 wędkarzy, w tym jedna kobieta.

Po wejściu na wylosowane wcześniej stanowiska, zawodnicy mieli jedną godzinę na rozłożenie wędek i przygotowanie zanęt, po czym rozpoczęli czterogodzinną rywalizację.

Na początku trzeba było długo czekać na brania, ale im robiło się cieplej, tym brania były częstsze.

Mistrzem koła w Wędkarstwie gruntowym na 2019 r. został Paweł Cichal, który złowił ryby o łącznej wadze 4050 g. I wicemistrzem został Piotr Czułek z wynikiem 3940g. II wicemistrzem został ubiegłoroczny mistrz koła Marek Wróbel, z wynikiem 3610g.

4 miejsce Marcin Rybus 2605g. 5 miejsce (tu bardzo miła niespodzianka) Weronika Kosman 2300g. 6 miejsce Mariusz Stobnicki 1840g.

Zwycięzcy zawodów zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz bonami upominkowymi.

Zwieńczeniem zawodów było wspólne zdjęcie, a następnie pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Łowickie koło PZW zaprasza na kolejne zawody mistrzowskie, tym razem w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się również na zalewie za laskiem w niedzielę 14 kwietnia. Zapisy w dniu zawodów od godziny 6.00 do godziny 6.30 Zawody te rozegrane będą w 7 kategoriach wiekowych: kadet do lat 15, junior do lat 20, młodzież  do lat 20, kobiety, seniorzy,  U- 55 (od 55 do 64 lat) i  U-65 (od 65 lat).

Serdecznie zapraszamy na zawody członków koła PZW w Łowiczu.