07.04.2019 r. - Porządkowanie brzegów wód powierzonych

/ 6 zdjęć


W niedzielę 07.04.2019 roku, podobnie jak w latach poprzednich, spotkaliśmy się w celu porządkowania
brzegów wód powierzonych. Miejscem zbiórki zaplanowanej na godzinę 9:00 był parking przy tzw. oponie. Pogoda dopisała, gdyż zebranych na miejscu uczestników sprzątania przywitało słońce i przyjemna temperatura, zachęcająca do spędzenia czasu "nad wodą". Niestety nie przeniosło się to na liczbę osób gotowych do
pracy. W sprzątaniu udział wzięło 15 kolegów. Po przywitaniu zebranych przez Prezesa Koła, zebrani podzielili się grupy, które rozpoczęły porządkowanie kolejnych sektorów jeziora od “opony” do “wałów”.

Korzystając z okazji jedna z grup zajęła się przygotowaniem stanowisk na kolejny sezon wędkarski. Z kolei brzeg jeziora Niepruszewo "Małe" został uporządkowany we wcześniejszym terminie przez kolegów spinningistów z naszego koła. Podobnie jak w ubiegłym roku okazało się, że zebrane śmieci w zdecydowanej większości to pozostałości po nieetycznych wędkarzach, którym szkoda było zabrać swoje śmieci ze sobą i wyrzucić je w przeznaczonym do tego miejscu.  Po zebraniu wszystkich worków uczestnicy porządkowania spotkali się przy wspólnym ognisku. Kolejna okazja do spotkania już za niebawem, gdyż 28 kwietnia otworzymy sezon zawodami spławikowymi na wale w Cieślach.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

07.04.2019 r. - Porządkowanie brzegów wód powierzonych - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł