09.06.2018 r. 70-LECIE KOŁA PZW ŁOWICZ - RELACJA


                    70-LECIE ISTNIENIA KOŁA PZW ŁOWICZ


W drugą sobotę czerwca członkowie koła PZW Łowicz spotkali się nad zalewem za laskiem miejskim w Łowiczu na zawodach wędkarskich. Tym razem były to towarzyskie zawody spławikowe z okazji 70-lecia istnienia koła. Choć jubileusz przypadał na rok 2017, to zarząd koła postanowił przełożyć świętowanie na rok bieżący. Od godz. 6.30 do 7.00 sekretarz zawodów przyjmował zapisy uczestników. W oczekiwaniu na sygnał zbiórki można było napić się kawy lub herbaty oraz skosztować ciasta. Każdy zapisujący się uczestnik otrzymał pamiątkowy breloczek. 
O godz. 7.10 na zbiórce stanęło 32 wędkarzy, w tym dwie panie. Zarząd koła powitał uczestników zawodów oraz posła na Sejm RP Pawła Bejdę, który objął zawody honorowym patronatem. Następnie przedstawiono regulamin zawodów oraz przypomniano wymiary ochronne ryb. Początkowo zaplanowano, że czas łowienia będzie wynosił 3 godziny, ale uczestnicy apelowali o wydłużenie go do 4 godzin. Przed godz. 7.30 zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk, by po chwili udać się na wylosowane miejsce.  Mieli oni 1 godzinę na rozłożenie wędki, przygotowanie zanęty i innych potrzebnych akcesoriów wędkarskich. O godz. 8.30 sędzia główny zawodów dał sygnał trąbką, który zezwolił na nęcenie tzw. zanętą ciężką (duże kule zanęty wymieszanej z ziemią, ulepione dwoma rękoma), a 10 minut później kolejny sygnał rozpoczynający łowienie. 
Pogoda tego dnia była wyśmienita. Świeciło słońce, niebo było bezchmurne, choć z godziny na godzinę robiło się bardziej upalnie. To jednak nie przeszkadzało ani wędkarzom, ani rybom, które raz brały lepiej, a raz gorzej. O godz. 12.40 zabrzmiał ostatni sygnał kończący łowienie 
i sędziowie rozpoczęli ważenie, które przebiegło bardzo sprawnie, a następnie komisja sędziowska ustaliła kolejność miejsc. Zwycięzcą zawodów został Marek Wróbel, uzyskując wynik 4.275 pkt. 
(1 gram to jeden punkt, czyli 1000 g złowionych ryb to 1000 pkt.). Został on też nagrodzony pucharem za złowienie najdłuższej ryby zawodów, a był nią jaź o długości 36 cm. Drugie miejsce zajął Tomasz Stolarczyk, z wynikiem 3.365 pkt., a trzecie Zbigniew Danych, z wynikiem 2.600 pkt. Kolejne wyniki z pierwszej 10-tki to:
IV – Witold Kuciński (2.340 pkt.)
V – Paweł Godos (2.290 pkt.)
VI – Piotr Zagawa (2.140 pkt.)
VII – Waldemar Aniszewski (2.115 pkt.)
VIII – Kacper Sekuła (1.970 pkt.)
IX – Alan Wysocki (1.930 pkt.)
X – Michał Stolarczyk (1.760 pkt.)
Pierwsza trójka została nagrodzona pucharami ufundowanymi i wręczonymi przez posła Pawła Bejdę,a pierwsza 10-tka upominkami wędkarskimi ufundowanymi przez koło PZW Łowicz, sklep wędkarski „JACEK”, mieszczący się na targowicy miejskiej oraz bonami zakupowymi, które ufundował sklep wędkarski „REKIN”, mieszczący się przy ul. 1 Maja. 
Po zakończeniu zawodów i rozdaniu nagród, na uczestników czekał obiad oraz symboliczna jubileuszowa lampka szampana. Zarówno same zawody, jak i poczęstunek przebiegły w koleżeńskiej i wesołej atmosferze. 

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

09.06.2018 r. 70-LECIE KOŁA PZW ŁOWICZ - RELACJA - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł