1 maja na sportowo w Kole METALURG Kutno

/ 1 komentarzy / 15 zdjęć


Zgodnie z wieloletnią tradycją nasze Koło współorganizuje zawody w dniu 1 maja dla mieszkańców Gminy Nowe Ostrowy. Przez wiele lat organizatorem było nieistniejące już Koło w Ostrowach przy współudziale firmy „GOSP – ROL” Bzówki Krzysztofa Zdziarskiego. Po połączeniu tych Kół te piękne zawody są kontynuowane a do ich współorganizowania od kilku lat dołączył się Wójt Gminy Nowe Ostrowy. Koledzy z terenu gminy przygotowali teren i skromnie wystroili. W piękny 1 – majowy poranek dotarło na łowisko kilkadziesiąt osób - zawodników, kibiców i organizatorów.Zgłosiło się 25 zawodników. Sprawnie przebiegły zapisy i odprawa, którą przeprowadził Sędzia Główny kol. Zbigniew Gralewski. Rozlosowano stanowiska. Zawodnicy czynią ostatnie przygotowania aż wreszcie pada sygnał do startu. Słychać plus zanęty, ostatnie wyważanie spławików i już są pierwsze rybki. Dominuje płotka, tu i tam w siatce ląduje okoń lub wzdręga. Są i pierwsze leszcze. Czas szybko upływa i pada sygnał koniec zawodów. Rozpoczyna pracę komisja ważąc dzisiejszy połów. Wyczuwa się niewielkie napięcie wśród startujących, którzy w między czasie oglądają dzisiejsze trofea ufundowane przez wielce nam przyjaznego Wójta Gminy pana Zdzisława Kostrzewę. Statuetki są imponujące. Wyniki ważenia trafiają do Sędziego Głównego i po kilku minutach zostają ogłoszone :
1. Tokarski Mateusz – 2.100 pkt.
2. Koliński Jarosław – 1.710 pkt.
3. Janakowski Stanisław – 1.700 pkt.
4. Cichacz Damian – 1.640 pkt.
5. Matusiak Jacek – 1.370 pkt.
6. Cichacz Kamil – 1.260 pkt.
Największą rybę złowił kol. Antoni Batorski , leszcz 350 gram. Najmłodszy uczestnik zawodów Miłosz Frątczak miał 8 lat.
Nagrody i statuetki wręcza Wójt Gminy w obecności gminnego radnego Krzysztofa Zdziarskiego. Nagrody nikogo nie ominęły.Jeszcze podziękowanie dla władz gminnych oraz organizatorów dzisiejszych zawodów od Prezesa Koła Zbigniewa Gralewskiego za tak wielką pomoc w popularyzowaniu naszego pięknego i zdrowego hobby. Sprawdzono stan czystości terenu zawodów i do zobaczenia na zawodach otwarcia sezonu w dniu.11.05. również na „ROGALU”.
W tym samym czasie w zawodach o puchar Prezydenta Miasta Kutno na „ZALEWIE” w Kutnie wystartowała drużyna w składzie : Sz. Błaszczyk, M. Derej i T. Matczak zajmując II miejsce, a indywidualnie najlepiej wypadł Szymon – 2 miejsce, Mikołaj IV, Tadek IX.
Około 20 osób korzystało ze słonecznej pogody w stanicy Kromszewice, lecz fatalna prognoza pogody większość „wymiotła”. 2 maja po wywieszeniu flagi państwowej z okazji jej święta babcia Basia i pan Przemek Saczuk wykosili działkę, a pan Przemek usunął również liście i gałęzie z dachu sanitariatów. Pomagał również pan Stasiu Saczuk przy pracach pielęgnacyjnych wokół nasadzeń.

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

1 maja na sportowo w Kole METALURG Kutno - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Gratuluję udanej imprezy. Pozdrawiam. (2014-05-04 08:57)

skomentuj ten artykuł