1. Memoriał im. Hieronima Łubińskiego

/ 1 komentarzy / 17 zdjęć


Decyzją zarządu koła coroczne zawody seniorów (od 65 lat) rozgrywane na stawie Baszta będą zawodami Memoriałowymi im. Hieronima Łubińskiego wieloletniego członka zarządu koła, kronikarza  a przede wszystkim zapalonego wędkarza i miłośnika przyrody. W dniu wczorajszym tj. 7 czerwca minęły 3 lata jak nie ma Go wśród nas. Do rywalizacji przystąpiło 7 seniorów i jeden przedstawiciel  rodziny Łubińskich – syn Hieronima Benedykt. Zebranych powitał prezes Andrzej Lebiotkowski. Minutą ciszy uczczono pamięć Kol. Hieronima. Sędzią głównym wyznaczony został Dionizy Łukaszyk, który przystąpił do losowania stanowisk. Seniorzy przystąpili do rywalizacji mającej trać do godziny 12.00, a prezes udał się na cmentarz św. Krzyża by na grobiepatrona zawodów złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicz pamięci. Zawody zaszczycił swą obecnością najstarszy syn Hieronima – Tomasz Łubiński - Wicestarosta Poznański. Słońce prażyło niemiłosiernie przez cały czas zwodów. Rybom jednak ono nie przeszkadzało, bo chętnie dawały się złapać. Do siatek trafiały: karpiki, karasie srebrne i złote, liny, wzdręgi i płotki. O godzinie 12.00 ogłoszono koniec zawodów i przystąpiono do ważenia ryb. Złowiono ogółem 37,27 kg ryb, co daje srednią na zawodnika 4,66 kg. Po zważeniu wszystkich ryb zawodnicy udali się na pobliski stadion sportowy, gdzie dokonano podsumowania współzawodnictwa i ogłoszono wyniki. Przedstawiają się one następująco:

1 miejsce z wynikiem 7,19 kg zajął Stefan Woźniak;

2 miejsce z wynikiem 7,17 kg zajął Franciszek Skrzypczak;

3 miejsce z wynikiem 5,71 kg zajął Piotr Hitner.

Kolejne miejsca zajęli: Bronisław Kujawa – 5,16 kg, Benedykt Łubiński – 3,60 kg, Jan Wieczorek – 3,59 kg, Grzegorz Begier – 2,97 kg i Wiktor Glina – 1,88 kg.
Pierwsza trójka otrzymała okolicznościowe puchary i dyplomy ufundowane przez Koła oraz ufundowane przez rodzinę patrona imprezy torby i książki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również nagrody pocieszenia. Po wręczeniu upominków odbyła się część nieoficjalna tj. poczęstunek przygotowany przez Panią Danielę wdowę po Hieronimie.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje Państwu Łubińskim za aktywne włączenie się w zawody.

Następny Memoriał za rok i też na początku czerwca.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

1. Memoriał im. Hieronima Łubińskiego - opinie i komentarze

adleradler
0
Serwus Piotrek. Piękna impreza godna naśladowania, widać jak prężne jest Wasze koło, jak podchodzicie do wszystkich do małych i starszych z wszelkich twoich opisów widać jakimi jesteście wspaniałymi ludźmi za organizację tak wspaniałej imprezy. Chwała Wam za to że nikt o "Nich nie zapomina". Szczególne słowa uznania dla Waszego prezesa, za szczególna pamięć i piękny ludzki gest dla patrona. Widać że macie CZŁOWIEKA o DUŻYM SERCU i na odpowiednim miejscu. Za organizację tak wspaniałej imprezy najwyższe noty za wpis pięć gwiazdek. Pozdrawiam. (2014-06-08 15:04)

skomentuj ten artykuł