100 rocznica niepodległości w życiu Koła METALURG Kutno

/ 11 zdjęć


Zakończyliśmy w Kole obchody „100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Od początku roku 2018 włączyliśmy się aktywnie w obchody tego wspaniałego wydarzenia.
Wiele z zadań rocznicowych zrealizowaliśmy we współpracy z samorządami na terenach, których działamy : miasta Kutno i Krośniewice, gminy : Kutno, Nowe Ostrowy, Strzelce i Dąbrowice oraz Klubem Seniorów przy OM PZW.
Były to zawody wędkarskie dla samorządów, dzieci i seniorów oraz konkurs plastyczny i literacki dla dzieci szkół podstawowych ( wpłynęło ok. 500 prac) oraz szkolenie i egzamin na kartę wędkarską dla młodzieży (ponad 170 egzaminów z wynikiem pozytywnym). Mistrzostwa Koła i Kutna organizowane w roku bieżącym były doskonałą okazją do przypominania o tym wiekopomnym wydarzeniu. Prezes Koła był powołany do Honorowego Komitetu Obchodów Rocznicy w Kutnie.
W dniu 11.11. Prezes Koła brał udział w obchodach rocznicowych organizowanych przez Prezydenta Miasta Kutno i samorząd kutnowski. Delegacja z Koła w składzie : Rafał Wawrzyńczak – Sekretarz Koła, Szymon Błaszczyk – Przew. Komisji Egzaminacyjnej, Przemysław Saczuk – członek Kapitanatu Sportowego  w imieniu naszych wędkarzy złożyła wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wielu naszych członków było obecnych na tych doniosłych uroczystościach.
Ostatnim akordem tych wydarzeń w życiu Koła były zawody aktywu, który realizował powyższe zadania i zostały rozegrane pod Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta w Kutnie. Spotkaliśmy się na jeziorze Kromszewickim a pogoda była wędkarsko doskonała : ciepło, dość słonecznie i słaby wietrzyk. Jednak ryby świętowały i nie chciały współpracować. Niemniej atmosfera zawodów w pełni nam wynagrodziła nasze zaangażowanie w obchody rocznicowe i była okazja do wspaniałego aktywnego relaksu.
Wyniki :
Marek Grzybowski – 1.160 pkt.
Jan Błaszczyk – 890 pkt.
Szymon Błaszczyk – 840 pkt.
Rafał Wawrzyńczak – 770 pkt.
Zbigniew Gralewski – 750 pkt.
Jaros ław Koliński – 680 pkt.
Rada Miasta ufundowała dyplomy, puchary i wędkarskie nagrody.
Po zawodach przyszedł czas na zwykłą wędkarską prace - zabezpieczenie sprzętu pływającego i ośrodka na okres zbliżającej się zimy. Kol. Roman Cieślak część sprzętu zabrał do domu i tam przeprowadzi jego konserwację.
Najbliższe nasze spotkania to „XVI Wędkarska Karczma Piwna” gdzie będzie okazja podziękować  władzom samorządowym, firmom i osobom nas wspierających w roku 2018. Potem jeszcze spotkania wigilijne połączone z ostatnimi zawodami wchodzącymi do klasyfikacji „Wędkarz Roku’2018”.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

100 rocznica niepodległości w życiu Koła METALURG Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł