12.05. 2016. Dzień pierwszy. Gródek nad Dunajcem.

/ 3 komentarzy

Witam kolegów.
Jakiś czas temu napisałem , że jadę na ryby do Gródka nad Dunajcem nad J. Rożnowskim na kilka dni i aby zachęcić kolegów do odwiedzenia tego kawałka Polski w Małopolsce przedstawić będę codzienne relacje z wędkowania jak również co ciekawsze zdjęcia okolic Gródka.
Warunki atmosferyczne z godz, 10.00.- bezchmurnie, temp. 15 C, wiatr wschodni 3m/s, ciśnienie 1000.Jak widac warunki jak na poczatek wędkowania dobre , choć według mnie nieco za ciepło.
Zanęta -traper leszcz-specjal, do traper dwie szklanki płatków górskich, otręby, kasza kukurydziana, zmielone orzeszki ziemne i zmielony słonecznik, z " dań mięsnych" porcja białych robaków i pinki. Taką zanęte postanowiłem dziś wypróbować i choć miejscowi wędkarze mówili, że nie bierze , mnie udało sie wyjąć z wody dwie duże płocie 32 i 30 cm, kilka leszczy , ale małe ok. 20 cm, co prawda przesiedziałem nad woda 8 godz, ale nie ma co żałować, opaliłem się.
Na haczyk zakładałem kanapkę - dwie pinki, dwa białe i ziarno kukurydzy, i efekt był widoczny. 
Pod koniec wędkowania probowałem wyjąć z wody okonia,na boczny spining, ala narazie bez efektu , spróbuję więc jutro rano, ponoć pojawia między 7a 8 rano , ano zobaczymy ile w tym prawdy .
Tyle na dziś , jestem zmeczony po podróży , choć przebiegła dobrze, A -4 w remoncie w kier. Katowiec za Balicami , ale o dziwo nie było korka , to dobry znak , choć opłata bez zmian 10 PLN na kazdej bramce, tyle tytułem wtretu .
 Jutro też dzień, może z większymi wrażeniami , co nie omieszkam opisać, a będą to czynił co dziennie, a ku pokrzepieni serc dołączam zdjęcie zachodzacego Słońca za Małpią Wyspę. Tyle na dziś.

 Rybom cześć


.

 


4.9
Oceń
(7 głosów)

 

12.05. 2016. Dzień pierwszy. Gródek nad Dunajcem. - opinie i komentarze

halski021halski021
+1
Gdzie zdjęcie ? (2016-05-15 09:48)
wlotarwlotar
+1
Nie wiedzieć czemu zdjęcie nie weszło mi , ponoć za duży format, wrzuciłem je w opisie z drugiego dnia wędkowania , ale cały wpis jak i kilka zdjęć - było , a potem zniknęło z mojej strony ? , nie wiem dlaczego . Może moderator wie? . (2016-05-16 08:39)
wlotarwlotar
+1
Wpis z drugiego dnia pobytu na rybach w Gródku nad Dunajcem i zdjęcia znajdują się w Wiadomościach - relacje z wędkowania tam zapraszam do czytania i zobaczenia zdjęć (2016-05-16 08:48)

skomentuj ten artykuł