15 zawodników na Towarzyskich Zawodach Podlodowych

/ 23 zdjęć


Towarzyskie Zawody Podlodowe Koła „Lin” w Jędrzejowie zgromadziły na starcie 15 zawodników. Po kilkudniowej odwilży ranek 9 lutego przywitał wędkarzy dwoma stopniami na plusie. Wszystko na to wskazuje, że to już ostatnie wędkowanie z pod lodu. Zawodnicy zaopatrzeni w akcesoria podlodowe i linki asekuracyjne byli optymistycznie nastawieni. Sędziowie: Klamka Paweł, Piasecki Zenon zapoznali zawodników z regulaminem zawodów, a następnie przystąpiono do losowania stanowisk wędkarskich. Na sygnał sędziego w ruch poszły świdry i zanętniki a następnie wędki podlodowe. Łowiono głównie okonia i płoć a także jazgarza. Ryby brały anemicznie i bardzo ostrożnie, ledwo skubiąc ochotkę. Po pierwszej turze nastąpiła przerwa na posiłek w postaci gorącej kiełbasy z nad ogniska i kubka gorącej zupy.
Do drugiej tury zawodnicy przystąpili już w wiosennej temperaturze, zaczęło mocno przygrzewać słońce. Brania były już rzadsze i anemiczne a pod koniec zawodów prawie ustały. Niewielu zawodników mogło pochwalić się trzycyfrowym wynikiem. Po zważeniu ryb i podliczeniu wyników sędziowie ogłosili wyniki.
Zwyciężył Frankowski Zdzisław, drugie miejsce zajął Majcher Krzysztof, a trzeci był Rokicki Robert. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

15 zawodników na Towarzyskich Zawodach Podlodowych - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł