20 Grudnia Dzien Ryby

/ 3 komentarzy

Witam wszystkich miłośników pasjonatów Wędkarstwa .
W dniu dzisiejszym 20 Grudnia jest przyjęty jako dzień ryby, więc darujmy jeden dzień więcej życia naszym rybom.(tyczy się mięsiarzy) .
usłyszmy niemy krzyk ryb a zwłaszcza karpi ....Obejrzyjcie krótki film o zabijaniu karpia: http://empatia.pl/plik/54.wmv

 


4.4
Oceń
(24 głosów)

 

20 Grudnia Dzien Ryby - opinie i komentarze

u?ytkownik7463u?ytkownik7463
0
Masz rację to co pokazuje ten film jest mocno niehumanitarne. Zwłaszcza fragment z reklamówką:( Nie popadajmy jednak w paranoję. Karp to ryba hodowlana. Sprowadzona właśnie w takim celu aby ją zabijać i jeść. Po co wypuszczać takie osłabione osobniki skoro przenoszą choroby. A wolne i tak nie będą bo polskie wody nie są ich naturalnym środowiskiem i nie mogą się nawet tu rozmnażać.
(2009-12-20 10:33)
jurekjurek
0
Jakubie u mnie na największym zbiorniku zaporowym---jakim jest Wisła w okolicy Płocka do Włocławka ...karpie się rozmnażają ---mają tu wspaniałe warunki do tego i uwierz mi , że wędkarze z tych stron , jak i bardzo często przyjeżdżający z innych województw ---bardzo sobie chwalą te ryby pod względem sportowym ale i kulinarnym....nie są one takimi prosiakami , jak w jeziorach ( gdzie ich nie powinno być moim zdaniem ) , w Wiśle są bardzo smukłe i trudno złowic takiego ponad 5 kg......... mnie udało się złowić niemal metrowca , a ważył 15.10 kg------jeżeli nie wierzysz to zapraszam do mnie na ryby , już wielu kolegów z Portalu przekonało się o tym , i nawet nie ma porównania walorów smakowo-kulinarnych tych rzecznych karpi . Pozdrawiam Jurek .
(2009-12-20 16:32)
łysy wążłysy wąż
0
Nie jestem zwolennikiem wypuszczania karpi - jest to gatunek obcy, który wyrządza wiele szkód w naszych wodach. Osobniki z hodowli często są zarażone jakimiś bakteriami, które nie powinny przedostawać się do wód otwartych.
Jednakże apel słuszny - tylko nie stosujmy go do karpia.
(2009-12-21 12:57)

skomentuj ten artykuł