Legitymacje i opłaty w 2022 roku.


Zarząd Koła PZW „Chrobry” informuje członków Koła, że składki będzie można opłacać od 7 stycznia 2022 roku.
Sprzedaż poprzez e-zezwolenia rozpocznie się nie wcześniej niż 1 stycznia 2022 r.(prowadzi okręg)
Każdy członek PZW Okręgu Poznańskiego, który w 2021 r. miał założoną e-kartotekę otrzyma od skarbnika swojego Koła indywidualną, plastikową legitymację członkowską. Wędkarz winien ją odebrać od skarbnika Koła w którym w roku 2021 był członkiem. Osoby, które w 2021 r. wnosiły składki przez e-zezwolenia, plastikowe legitymacje członkowskie odbierają w Kole wędkarskim do którego się przypisały. Legitymacje plastikowe są bezpłatnie.
Zwracamy uwagę, że plastikowa legitymacja członkowska nie jest zezwoleniem na wędkowanie. Przy wnoszeniu składek członkowskich, skarbnik Koła wydrukuje lub wyśle w formie elektronicznej na wskazany e-mail właściwe zezwolenie na wędkowanie. Zezwoleniem wysłanym na adres e-mail można posługiwać się w formie elektronicznej. Zezwolenie zabezpieczone jest przed sfałszowaniem kodem QR.
Odbierając zezwolenie od skarbnika Koła należy zapoznać się z wykazem wód ogólnodostępnych Okręgu PZW w Poznaniu oraz RAPR PZW Okręgu Poznańskiego w siedzibie Koła lub na stronie Internetowej Okręgu www.poznan.pzw.org.pl. U skarbnika Koła przy wnoszeniu składek można dodatkowo pobrać rejestr amatorskiego połowu ryb w formie drukowanej, jeżeli wędkarz nie chce prowadzić rejestru w formie elektronicznej.
Elektroniczny rejestr połowu w pełnym zakresie startuje 1 stycznia 2022 r. Każdy wędkarz otrzymuje wraz z zezwoleniem indywidualny login i hasło do rejestracji połowu ryb.
Wędkarz posługujący się elektronicznym zezwoleniem i elektronicznym rejestrem połowu ryb winien okazać ten dokument w telefonie podczas kontroli. W przypadku awarii telefonu np. wyczerpania się baterii, należy zakończyć wędkowanie, ze względu na brak możliwości okazania zezwolenia (rejestru połowu) służbie kontrolującej co jest to równoznaczne z brakiem przy sobie zezwolenia na wędkowanie.
Sprzedaż składek poprzez e-zezwolenia prowadzona będzie wyłącznie w pakietach zawierających składkę ogólnozwiązkową, składkę na ochronę i zagospodarowanie wód, ekwiwalent za pracę na rzecz Koła w wysokości 20,00 zł oraz wpisowe dla zezwoleń nabywanych po 30 kwietnia. Pobrany ekwiwalent podlega zwrotowi w Kole w roku jego wniesienia, na wniosek wędkarza, po wykonaniu pracy na rzecz Koła w wymiarze 1 h/rok. Poprzez e-zezwolenia nie będą rozprowadzane składki dla członka uczestnika (osoby do lat 16), składki dla osób posiadających I grupę inwalidztwa, składki dla Członków Honorowych PZW oraz składki dla strażników SSR.
Zapraszamy do siedziby Zarządu Koła, gdzie od stycznia, w każdy piątek miesiąca w godzinach 16-18będzie można u Skarbnika Koła pobrać legitymację i opłacić składki.
                                                       
 
 

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Legitymacje i opłaty w 2022 roku. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł