Dzień Dziecka z wędkarzami z Chrobrego-22.08.2021

/ 18 zdjęć


W dniu 22 sierpnia nasze Koło zorganizowało zaległy festyn z okazji Dnia Dziecka, który z powodu pandemii nie odbył się w czerwcu. Miejscem festynu był teren obok zbiornika Łysy Młyn.
Rozpoczęcie festynu wyznaczono na godzinę 9, a organizatorzy już od 8 zaczęli przygotowywać atrakcje. Koordynacją zajęli się Prezes Ryszard Styperek oraz Wiceprezes Maciej Urbaniak, a funkcje naczelnych kucharzy pełnili koledzy Jacek Galas- Gospodarz Koła, oraz Eugeniusz Szaj. Zadanie mieli trudne, bo wiadomo-dzieciaki byle czego nie zjedzą. Wśród wymyślnych potraw znalazły się: hot-dogi, hamburgery, naleśniki, pieczone kiełbaski, sałatki oraz „słodkie”. W tym roku, tradycyjnie już, zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze ciasto. W szranki stanęło aż 6 mam ze swoimi wypiekami. Przez cały czas jurorzy pilnie oceniali (smakowali) wszystkie zgłoszone ciasta i widać było, że nie mogą się zdecydować, które jest najlepsze. Wybór był bardzo trudny i po zażartych dyskusjach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce: Jolanta Ślebioda
II miejsce Monika Golińska
III miejsce Magdalena Skóbi-Stróżyk
W innym miejscu zostały rozstawione stanowiska do strzelania z łuku oraz wiatrówki. Tymi stanowiskami opiekowali się odpowiednio Adam Bartkowski oraz Andrzej Ratajczak.
Gwoździem programu były jednak zawody wędkarskie dla naszych dzieciaków. Na starcie stanęło 12 zawodników i zawodniczek. O godzinie 10 kolega Geniu, niczym Wojski z „Pana Tadeusza”, dał sygnał do rozpoczęcia …
„Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty
Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty
Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął,
Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,
Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha
I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,
I zagrał...”
… w tym momencie rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Każde z dzieci było z opiekunem, który miał za zadanie pomagać młodym adeptom w opanowaniu trudnej sztuki, jaką jest wędkarstwo. Zawody stały na wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że najlepsi w ciągu półtorej godziny potrafili złowić ponad kilogram ryb, a o końcowych wynikach decydowały dosłownie gramy. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
I miejsce: Melania Bartkowska - 1120 pkt.
II miejsce: Stasiu Pikron – 1060 pkt.
III miejsce Ewa Pikron – 1040 pkt.

Dzieciakom naszego kolegi wędkarza Stacha Pikrona prawie się udało „pozamiatać” konkurs wędkarski. Pewnie intensywnie trenowały.
Kolejną atrakcją były 2 wozy strażackie, które przyjechały na sygnałach dźwiękowych i świetlnych z OSP Suchy Las. Każdy z wozów można było obejrzeć z bliska, a nawet usiąść za kierownicą, co jest marzeniem niejednego dzieciaka.
O godzinie 12 pojawiła się kolejna niespodzianka. Mianowicie przyjechało do nas 10 potężnych motocykli tzw. „Harleyowców”, które pojawiły się dzięki kol. Andrzejowi. Trzeba docenić fakt, że niektórzy „Harleyowcy” przejechali ponad 300 km, żeby zjawić się na naszym festynie. Uczciwie musimy przyznać, że motory zrobiły wrażenie nie tylko na najmłodszych uczestnikach imprezy.
Na zakończenie rozdano nagrody za zawody wędkarskie, wszystkie rozegrane konkursy, a także uhonorowano mamy za najlepsze ciasta. Około 14 powiedzieliśmy sobie „do zobaczenia za rok”.
Podziękowania kierujemy dla naszych sponsorów, Straży OSP w Suchym Lesie, ekipie Harleyowców, a także Prezesowi Koła PZW z Suchego Lasu za udostępnienie łowiska, oraz wszystkim tym ,którzy pomagali przy organizacji naszego festynu.
Poniżej link do filmu autorstwa Magdy i Sławka Korcz z wyżej opisanej imprezy
yhttps://www.youtube.com/watch?v=mozpo4wMlps
 

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Dzień Dziecka z wędkarzami z Chrobrego-22.08.2021 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł