40 lat koła PZW w Bysławiu

/ 3 komentarzy / 12 zdjęć


Jak ten czas szybko płynie. Właśnie dziś minęła okrągła czterdziestka kiedy to powstał klub wędkarski PZW w Lubiewie. Z tej okazji działacze tego koła urządzili miłą uroczystość . Jak przy takich okazjach nie zabrakło wspomnień i wzruszeń. Prezes Tadeusz Muntowski przypomniał początki działalności koła , kiedy to koło liczyło ponad setkę członków, kiedy do Zalewu Koronowskiego mieliśmy kilka kroków, a tam to dopiero były ryby , no cóż dziś to wspomnienia. Dziś koło ma do dyspozycji jeziora Strzyżyny i Jeziorko które niestety w bardzo szybkim tempie zarasta i ciągle brak w nim wody. Ale jak przy takiej uroczystości na zaproszenie działaczy przybyli zaproszeni goście : przedstawiciele władz - przewodnicząca rady powiatu Małgorzata Oller, z okręgu Józef Karczewski, wójt gminy Lubiewo Michał Skałecki, koledzy z kół PZW w powiecie. Z Cekcyna Kaziu Banach z Jankiem Glazikiem, z Tucholi Sławek Kryś, z Gostycyna Roman Górny, niestety zabrakło kolegów ze Śliwic. A każdy z w/w przybył z prezentem i gratulacjami. Koło zorganizowało w tym dniu zawody z pucharami i nagrodami. Po oficjalnych wystąpieniach zaproszono kolegów do biesiadnego stołu. Tradycyjnie jak w Bysławiu na stole zaroiło się od przeróżnych smakołyków. Było i ciasto i ryby w przeróżnej postaci, kawusia i herbatka - głowa mała. Biesiada trwała kilka godzin. Przed rozjazdem umówiliśmy się na ostatnie w tym roku zawody o puchar starosty powiatu które odbędą się na jeziorze ,,Średniak" w Pile koło Gostycyna.  

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

40 lat koła PZW w Bysławiu - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Gratuluję jubileuszu.Pozdrawiam. (2017-09-04 14:55)
adleradler
0
Przyjmijcie GRATULACJE z okazji jubileuszu od koła PZW Strzelce Op. - Miast oraz moje.  Życzymy dalszych wspaniałych jubileuszy i owocnej pracy na rzecz wędkarstwa.  Pozdrawiam. (2017-09-05 13:47)
zbigrazbigra
0
gratki. To jesteśmy równolatkami, też obchodzimy 40 lecie. Powodzenia. Bory znam bo pracowałem jako leśniczy. (2017-09-11 17:48)

skomentuj ten artykuł