45 lat- szafirowa TROĆ


     Jak ten czas leci. Szafirowe Gody- niejedno małżeństwo tyle nie wytrzymuje... A na poważnie w paru słowach o genezie naszego koła.
  Kołem, które zrzeszało w latach 60 wojskowych wędkarzy było koło działające przy Komendzie Garnizonu w Poznaniu, które było podzielone na dwie sekcje zrzeszające wędkarzy – jedna przy Dowództwie Wojsk Lotniczych, a druga w zgrupowaniu jednostek na Ławicy. Na początku lat 70 ubiegłego wieku ilość członków szybko rosła i coraz częściej dyskutowano o stworzeniu kilku oddzielnych kół. 
           W dniu 21 grudnia 1972 roku odbyło się wspólne posiedzenie przedstawicieli obu sekcji, na którym postanowiono aby wystąpić z wnioskiem do Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu o utworzenie nowego koła wędkarskiego. Zebranie organizacyjne odbyło się dnia 8 stycznia 1972 roku, ustalono nazwę- Wojskowe Koło Wędkarskie „Troć”. WKW PZW „Troć”.
Dnia 19 stycznia 1973 roku, na podstawie uchwały Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu oficjalnie powstało WKW PZW „Troć”.

   Od ponad czterdziestu lat dzierżawimy od Lasów Państwowych jezioro Karolewo Czarne oraz polanę leśną, którą zaadoptowaliśmy na cele rekreacyjno- wędkarskie. Jezioro jest co roku zarybiane wg. planu przygotowanego przez komisję zarybieniową naszego koła materiałem z dotacji Zarządu Okręgu oraz naszych środków własnych.
Uchwałą Zarządu Okręgu nr 106/2011r. z dnia 18.02.2011r. łowisko nasze zyskało status Łowiska Specjalnego.
Dzięki pracy naszego zarządu możemy poszczycić się bardzo bogatym kalendarzem imprez oraz zawodów. Jest już tradycją organizacja corocznych imprez integrujących nasze środowisko np. Zawody Rodzinne, Zawody z okazji Dnia Dziecka czy też cykl zawodów spławikowych pt. Wiosna, Lato, Jesień, zawodów w wędkarstwie podlodowym czy też morskim. Umożliwiamy również przeprowadzenie zawodów wędkarskich na naszym łowisku przez Koła ZO Poznań. Członkowie naszego koła czynnie uczestniczą w pracach na rzecz koła- dzięki ich zaangażowaniu i aktywności wybudowano szereg pomostów wędkarskich które corocznie są konserwowane i na bieżąco doglądane. Wszystkim członkom naszego koła przyświeca cel, że wędkarstwo to spotkanie z przyrodą, integracja oraz sport i wypoczynek.   

 

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Wedkuje.pl poleca

 

45 lat- szafirowa TROĆ - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł