45 zawody o puchar płk Dacewicza

/ 16 zdjęć


SPŁAWIK 2020 W OKRESIE COVIDU 2019
W dniu 03.10.2020 r. , czyli w okresie znaczącego wzrostu zakażeń pandemicznych, odbyliśmy z konieczności zintegrowane, ale za to przedłużone, zawody spławikowe załatwiające do końca roku dwie sprawy, a mianowicie 45 edycję zmagań o przechodni Puchar im. Płka Walentego Dacewicza i zawody kończące sezon spławikowy w 2020 r. Tytułem dygresji dodam, że z radością przyjąłem nieznaną mi wiadomość, iż założyciel naszego Koła GKO PZW płk Walenty Dacewicz był kwatermistrzem w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Chemicznych w Krakowie. Miejscem poszukiwań sukcesu były Podgórki Tynieckie – zbiornik górny. Jest to wiejskie łowisko sportowe, które najczęściej odwiedza Społeczna Straż Rybacka. Regulamin zawodów o nasz jedyny puchar przechodni przewiduje, że trzykrotny zwyciężca kolejnych zawodów przejmuje puchar na własność. W ostatnich dwóch latach zawody te wygrywał Edward Gronowski. W tym roku widząc szansę zdobycia pucharu na stałe bardzo solidnie przygotował się do zawodów. W sklepach wędkarskich nie można było kupić jedynie szczęścia.
Zawody zaczęły się o godz. 9.30 przy pochmurnej pogodzie i wschodnim wietrze, który momentami wyginał wędki typu „laska” do granic wytrzymałości. W takich momentach doskonale czytający wodę Krzysztof Małek odkładał laskę i chwytał bacik, by nie tracąc czasu wypełniać swoją siatkę wędkarską. Edward Gronowski złowił pięknego karasia złocistego o wadze 0,80 kg i czując moc liczył na więcej. Był bliski złowienia wielkiej ryby, bowiem już ją holował, lecz ryba zrobiła zwrot i przypon nie wytrzymał. O zwycięstwie myślał też Piotr Buda, bo nagle do swojej płotkowej mizeroty dołożył pięknego sandacza, jak się potem okazało, o wadzie 1,30 kg. Zdjęcie tego sandacza jest na telefonie Edwarda Gronowskiego i czeka na ujawnienie. Reszta uczestników, pomimo dużych chęci, była jednie tłem dla wymienionych „Trzech Muszkieterów”.
W obu klasyfikacjach zwyciężył Krzysztof Małek z wynikiem 5780 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Edward Gronowski z wynikiem 3130 pkt a trzeci był Piotr Buda uzyskując 1740 pkt.
Nasz najlepszy „ligowiec” Krzysztof Małek wygrał wszystkie zawody kołowe w spławiku w pierwszym roku pandemicznym. Zwycięstwami lub miejscami na tzw. pudle Krzysztof wpisuje się w historię naszego koła już od ponad 25 lat. Wielka chwała mu za to. Byłoby dobrze, żeby przykład Krzysztofa, z którym można porozmawiać i popatrzeć jak łowi, skłonił innych, licznych członków naszego Koła do udziału w spławikowych celebrach 2021. Jestem przekonany o tym, że będą nowe rozdania wędkarskiego szczęścia . Ponadto kochani członkowie naszego Koła. Potrzeba w Kole sędziów wędkarskich, zawodników w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich i chętnych ludzi do pracy w Zarządzie Koła. Jest okazja, bowiem kończy się kadencja dotychczasowych władz i w 2021 r. odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

 


4.2
Oceń
(6 głosów)

 

45 zawody o puchar płk Dacewicza - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł