Mistrzostwa koła Miejskiego w Trzciance 2013

/ 2 komentarzy / 16 zdjęć


Podczas spinningowych zawodów wędkarskich o Mistrzostwo Koła Miejskiego PZW w Trzciance  padła rekordowa liczba złowionych szczupaków. To znak, że jezioro Sarcz odzyskuje dawną świetność. Najlepszym wśród wędkarzy spinningistów okazał się Marian Walukiewicz.Dotychczas podczas zawodów spinningowych łowiono po jednym szczupaku lub nie było ich wcale. Zwycięzca zawodów złowił dwa zębate drapieżniki, u trzech innych wędkujących "zameldował" się jeden przedstawiciel gatunku. Ponad to łowiono okonie - punktowały te, które mierzyły od 20cm. – Okręg Nadnotecki PZW w Pile od 2011 roku użytkuje jezioro Sarcz i przeprowadza obfite, zgodne z operatem zarybienia. Efekty corocznych akcji zarybieniowych są już widoczne, a zawody te tylko to potwierdzają. Cieszę się, że ryby dopisały. Zawody można zaliczyć do bardzo udanych – komentuje Czesław Rogosz, Prezes Koła Miejskiego PZW w Trzciance.

 


Zawody trwały 4 godziny. W tym czasie wędkarze używając sztucznych przynęt, głownie gum i błystek, mogli wykazać się swoim kunsztem. Gdy padł strzał oznaczający koniec czasu łowienia, zawodnikom pozostało pół godziny na przyjście do miejsca zbiórki. Tam ważono złowione okazy. W tym czasie organizatorzy serwowali ciepły posiłek. Gdy komisja sędziowska zakończyła pracę, prezes koła Czesław Rogosz ogłosił wyniki, wręczył nagrody najlepszym i podziękował wszystkim za udział.

Tabela wyników:

1.       Marian Walukiewicz – 2050g

2.       Sławomir Kałużyński – 1175g

3.       Jacek Kaczmarzewski – 1095g

4.       Piotr Forszpaniak – 800g

5.       Mirosław Mikołajczak – 175g

6.       Cezary Kałużyński – 115g

7.       Dawid Eliks – 105g

Pozostali zawodnicy nie złowili punktujących ryb:

Dominik Powchowicz

Krzysztof Dębek

Sławomir Kołodziejski

Piotr Frukowski

Andrze jCzernielewski

Andrzej Banaszak

Wojciech Szymański

Łukasz Keamkowski

Paweł Bryk

Bolesław Frątczak

Tomasz Pempera 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Mistrzostwa koła Miejskiego w Trzciance 2013 - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Gratulacje dla zawodników i organizatorów. Jak widać, szczupaki miały apetyt, co upiększyło całe zawody. ***** i pozdro! (2013-06-05 10:37)
notecdmnotecdm
0
Fajnie ze ryby dopisały. Szkoda tylko że nie zorganizowano ich na żywej rybie. Zawsze 5 szczupaków więcej pływałoby w wodzie. (2013-06-10 10:08)

skomentuj ten artykuł