VI Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych Wędkarzy

/ 9 komentarzy / 11 zdjęć


Finałowe zawody 6. Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych Wędkarzy odbyły się 5 września na zbiorniku Wykrot k. Myszyńca. Imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki „SART” oraz Polski Związek Wędkarski patronował Pan Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca.

Część sportową zawodów przygotował Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręgu Mazowieckiego PZW pod wodzą kapitana sportowego Pana Dionizego Ziemieckiego. Sędzią Głównym zawodów był Pan Tadeusz Potasiński, sędzia klasy krajowej. Sędzią Sekretarzem był Pan Antoni Jabłoński, sędzia klasy krajowej. Duży wkład w prawidłowy przebieg zawodów wnieśli wędkarze z Koła PZW Nr 39 „Kiełbik” w Ostrołęce oraz Koła PZW Nr 40 w Myszyńcu, którzy przygotowali teren zawodów dla niepełnosprawnych wędkarzy oraz pomagali w organizacji zawodów.

Zawody sponsorowała firma Traper z Siedlec, która od wielu lat wspiera działania naszego stowarzyszenia na rzecz niepełnosprawnych wędkarzy. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Pan Bogdan Glinka burmistrz Myszyńca, Pan Antoni Kustusz przedstawiciel Zarządu Głównego PZW oraz Pan Waldemar Waleszkiewicz przedstawiciel Biura Okręgu Mazowieckiego PZW.

Mimo trudnych warunków panujących w dniu zawodów (silny wiatr) rywalizacja była bardzo zacięta, a zawodnicy wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami sportowymi. Podczas jednej trzygodzinnej tury łowiono przede wszystkim płocie i okonie. Do ostatnich minut zawodnicy walczyli o jak najlepsze miejsca w zawodach oraz klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski.

Pierwsze miejsce w zawodach na Wykrocie zdobył Maciej Mitrowski (Koło PZW Łask-Kolumna), który złowił 3415 g. ryb. Drugi był Ryszard Furgalski (Koło PZW Tarnów Miasto 1) – 3190 g. Trzecie miejsce z wynikiem 3065 g. zajął Jacek Matera (Koło PZW Nr 2 Sędziszów).

W klasyfikacji końcowej 6. Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych Wędkarzy zwyciężył Jacek Matera (7 pkt., 9980 g.). Drugie miejsce zdobył Maciej Mitrowski (10 pkt., 8750 g.). Trzeci był Ryszard Furgalski (11 pkt, 9595 g).

Zwycięzcy zawodów na Wykrocie otrzymali puchary ufundowane przez burmistrz Myszyńca, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski otrzymali puchary ufundowane przez Zarząd Główny PZW oraz Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz pomocnikom za uczestnictwo w zawodach i już teraz gorąco zapraszamy do startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych Wędkarzy a także innych imprezach wędkarskich organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Zarząd Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki „SART” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji 6. Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych Wędkarzy.

 


4.8
Oceń
(69 głosów)

 

VI Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych Wędkarzy - opinie i komentarze

jurekjurek
0
U MNIE PIĄTAL Z + ZA ORGANIZOWANIE TEGO TYPU AKCJI-ZAWODÓW .....................gratuluję wszystkim uczestnikom ( ja uważam ich za normalnych partnerów wędkarzy............. , i na pewno lepiej znają przepisy , niż wędkarze sprawni )............. ZAWSZE BĘDĘ PODZIWIAŁ OCHOTĘ I ZAPAŁ TAKICH LUDZI.........., pozdrawiam wszystkich serdecznie ... społeczny strażnik PZW----Jurek Suchodolski . (2009-09-08 17:18)
Norbert StolarczykNorbert Stolarczyk
0
Integruje się z niepełnosprawnymi kolegami i koleżankami Wędkarzami, wiem po sobie ile wysiłku niejednokrotnie wymaga od nas to hobby.
Pozdrawiam i wszystkim gratuluje. (2009-09-08 18:52)
u?ytkownik15226u?ytkownik15226
0
ja również daję piątala z +.Podzielam zdanie Pana Jerzego.Niepełnosprawny nie znaczy zły wędkarz!Moim zdaniem powinno się organizować więcej takich imprez (2009-09-08 18:59)
hubihubi
0
Witam brawo brawo wielki szacun dla organizatorów, sponsorów i wszystkich uczesników tak wspaniałej imprezy wielkie gratki dla medalistów naprawde wszyscy jestescie wielcy i tak trzymać odemnie5 i pozdrawiam. (2009-09-08 20:52)
podzygpodzyg
0
Moje uznanie dla organizatorów takiej imprezy 5+ tak trzymać.Życzę wszystkim n.......Sprawnym sukcesów w życiu osobistym i połamania kija nad wodą brawo.Zyga (2009-09-09 06:16)
uklejkauklejka
0
Sam byłem na dwóch takich imprezach.
Jaki ubaw mieli niby normalni wędkarze z kolegów na wózkach inwalidzkich ,albo z tych wędkarzy którzy pomagali sobie kulami przy chodzeniu.
Wszystko było do momentu rozpoczęcia łowienia. Koledzy wędkarze niepełnosprawni pokazali im swą klasę i wartość na łowisku.
W czasie trwania zawodów gęby pootwierali ze zdziwienia .
Było widać jacy zrobili się mali jacy ciency, wyniki na wadze dobiły ich kompletnie ,jeden z tak dużej grupy kibiców miał cywilną odwagę podszedł do kolegi na wózku i go przeprosił za głupie docinki.
Za bardzo ciekawą relację z zawodów pięć. (2009-09-09 14:32)
hubihubi
0
Kolego uklejka to nie byli normalni ludzie jak można z czyjegośc nieszczęścia sie wysmiewać a pozatym to oni ludzie niepełnosprawni którzy ćwiczą jaki kolwiek sport to prawdziwi mistrzowie zawsze takich ludzi trzeba szanować i pomagać za ich dwukrotny wysiłek pozdrawiam. (2009-09-09 20:24)
luzaakluzaak
0
chyba Pan do końca nie doczytał kometarz uklejki
(2010-01-12 18:12)
hubertohuberto
0
Piątka za taka imprezę i artykuł!!!

pozdrawiam!
(2010-03-19 09:54)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy