Zaloguj się do konta

8 pomysłów na prezent dla wędkarza


Kij do wędki
Wędka to podstawowe narzędzie do połowu, dlatego nowy sprzęt może okazać się prezentem idealnym. Najpopularniejsze są wędki jednoczęściowe, które są niezwykle wytrzymałe i pozwalają na łowienie naprawdę dużych okazów. Wysokiej jakości materiały sprawiają, że są one w stanie wytrzymać wiele sezonów. Minusem takiego rozwiązania jest długość i brak możliwości złożenia – co może być szczególnie uciążliwe podczas przewożenia. Bardziej mobilnym rozwiązaniem jest wędka teleskopowa, która składa się z kilku części. Jej niewielkie rozmiary pozwalają na przechowywanie w dowolnym miejscu.
 
Namiot
Połowy wiążą się czasami z całonocnym oczekiwaniem. Dlatego wędkarz powinien mieć swoje miejsce, gdzie będzie mógł spokojnie czekać na okazję do złowienia ryby. Dobrym miejscem na nocne schronienie jest specjalny namiot. Zapewnia ochronę przed deszczem, a także innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ciekawym rozwiązaniem są namioty automatyczne, których zaletą jest proste oraz nieskomplikowane składanie / rozkładanie.

Kołowrotek
Kołowrotek w wędkarstwie odgrywa kluczową rolę i jest ważny nie mniej, niż sam kij do wędki. Dla wędkarzy dobrym wyborem będzie kołowrotek z ruchomą szpulą, sprawdzający się idealnie w wędkarstwie gruntowym. Przy zakupach warto zwrócić uwagę na hamulec, który zapobiega zerwaniu ryby z haczyka. Należy również wybrać umiejscowienie hamulca. Specjaliści podkreślają, że bardziej niezawodny jest kołowrotek z hamulcem tylnym. Przedni hamulec swoją prostą budową pozwala na bardzo łatwą regulację. Kołowrotki oferuje wiele znakomitych firm, takich jak: Shimano, Dragon, Okuma czy Daiwa. Dobrej klasy akcesorium tego typu będzie spełnieniem marzeń niejednego wędkarza.

Zestaw przynęt
Przynętami nie pogardzi żaden wędkarz. Ten prosty prezent będzie bardzo pomocny przy złowieniu każdej ryby. Podczas zakupów należy określić, jakie ryby będą łowione, ponieważ przynęty są przystosowane do różnych gatunków. Wybrać można na przykład zestaw do połowu ryb okoniowatych, który składa się ze specjalnych przynęt i haczyków. Asortyment sztucznych przynęt jest naprawdę ogromna, dlatego jest w czym wybierać.

Strój wędkarski
Stroje są przygotowane z myślą o trudnych warunkach, w jakich musi łowić wędkarz. Zestawy przeważnie składają się z kurtki i spodni, które charakteryzują się wodoodpornością, a także  posiadają wiele kieszeni i suwaków. Stroje są dodatkowo ocieplane membraną, dlatego nawet w chłodne dni wędkarz nie poczuje zimna. Elementem uzupełniającym cały strój są buty. W większości modeli wykonane są  z gumy i zapobiegają dostaniu się wody do wewnątrz. Ich nieprzemakalność pozwala wejść do nieco głębszej wody.

Skrzynia
Skrzynia pomaga przechowywać wszystkie przynęty, a także akcesoria służące do połowu. Specjalne uchwyty pomagają w przenoszeniu skrzyni nad wodę. Ogromną zaletą jest fakt, iż pozwala przechować wszystkie niezbędne rzeczy w jednym miejscu, pod ręką. Wielkość skrzyni powinna być uwarunkowana obszernością posiadanego ekwipunku. Początkujących wędkarzy można zaopatrzyć w nieco mniejsze modele, które będą łatwiejsze do przenoszenia.
 
Waga elektroniczna
Mogłoby się wydawać, że waga to drobny dodatek dla wędkarza, jednak jak się okazuje jest to przyrząd bardzo potrzebny. Po złowieniu ryby, bez kłopotu pozwala na określenie jej wagi. Elektroniczne urządzenia są przystosowane nie tylko dla zawodowców, ale również dla początkujących.
Nie ma jednego prezentu, który byłby idealny dla każdego wędkarza. Nasze propozycje to bardzo dobre inspiracje do zakupów. Każde z tych akcesoriów możesz kupić z łatwością także online, najlepiej z rabatem uzyskanym w serwisie AleRabat.com (część z nich można znaleźć w kategorii sport i hobby http://alerabat.com/kategorie/sport-i-hobby). Aby upominek był na pewno trafiony, przy zakupach należy kieruj preferencjami wędkarza, a także poziomem jego zaawansowania. Pomocny może okazać się mały wywiad, który ułatwi późniejsze zakupy.


Artykuł sponsorowany
 

Czytaj więcej