80-lecie Koła Chodaków

/ 3 komentarzy / 12 zdjęć


Wielu gości zgromadziła sobotnia uroczystość związana z obchodami 80-lecia istnienia chodakowskiego Koła PZW, która odbyła się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Chopina. Na spotkaniu nie zabrakło prezesa zarządu okręgu skierniewickiego Jerzego Kickiego, prezesa Koła Chodaków Wiesława Stępniaka, prezesa Koła Sochaczew Marka Dobrowolskiego oraz całej rzeszy wędkarzy.

Chodakowskie Koło ze swoją 80-letnią działalnością jest najstarszym spośród wszystkich 32 funkcjonujących w okręgu skierniewickim i może poszczycić się bogatą historią oraz wieloma dokonaniami. „Wszystko zainicjował Alfred Repsz, właściciel młyna w Chodakowie, który w kwietniu 1928 roku powołał do życia Klub Wędkarski z siedzibą w Warszawie. W 1933 roku Koło przekształcono w Sportowe Towarzystwo Wędkarskie w Chodakowie, które przetrwało zawieruchy wojny i lata okupacji. W 1950 roku Towarzystwo przystąpiło do właśnie utworzonego Polskiego Związku Wędkarskiego, a w 1975 roku, po dwóch latach od reformy administracyjnej i powołania województwa skierniewickiego, powołano do życia okręg skierniewicki PZW” – mówił na spotkaniu obecny prezes Koła, Wiesław Stępniak.

Podczas zebrania wiele mówiło się także o dotychczasowych dokonaniach Koła Chodaków.
Warto wspomnieć tu o wykupieniu gruntów i utworzeniu w 1998 roku zbiornika w Plecewicach, nad którym po dziś dzień odbywają się liczne zawody wędkarskie. Do sukcesów chodakowskiego Koła warto zaliczyć z pewnością również wybudowanie domku wędkarskiego „Halibut” nad Jeziorem Zdworskim w Koszelówce (przełom lat 80. i 90.).
Organizacja z roku na rok nabierała i nabiera coraz większej popularności wśród miłośników wędkarstwa – dziś chodakowskie Koło to potężna struktura zrzeszająca ponad 430 osób, a tylko w ubiegłym roku przybyło jej 86 członków. Co ważne, coraz chętniej wstępuje do niej młodzież, która stanowi nawet 20 proc. wszystkich członków.

Oprócz historii i relacji z dotychczasowych działań, wiele mówiło się na spotkaniu także o bieżącej działalności – planach na obecny rok, sytuacji finansowej Koła czy współpracy z innymi strukturami m.in. Kołem Sochaczew. Zwieńczeniem kilkugodzinnego spotkania było wręczenie wędkarzom pamiątkowych dyplomów i upominków. Słów uznania nie szczędzili sobie wzajemnie prezes chodakowskiego i sochaczewskiego Koła – ten ostatni z jubileuszu przekazał na ręce prezesa Stępniaka pamiątkowy puchar.

Więcej o historii i działaniach Koła Chodaków na stronie: www.exmedia.pl/pzw/

tekst opracowała: Martyna Mikulska


 


3.9
Oceń
(8 głosów)

 80-lecie Koła Chodaków - opinie i komentarze

irek57irek57
0
Gratulujemy kolegom po kiju tak wspaniałego jubileuszu, Bądźcie nadal propagatorami wspaniałej ideii wędkarstwa, niech Wasze działania zmierzają w kierunku pozytywnego kreowania nas wędkarzy. Należycie do grona najstarszych Kół PZW w Polsce - GRATULACJE !!!
Członkowie Koła PZW
nr. 27 Mosina - Miasto
Okręg - Poznań (2008-03-09 20:09)
imm1965imm1965
0
Moje gratulacje!!! Nie wiedziałem że to aż tyle lat.... Ale oby tak dalej. (2008-03-13 21:09)
jozpodjozpod
0
Serdecznie gratulacje. Byłem wieloletnim członkiem koła w Chodakowie kiedy prezesem był Kwiatkowski. Byłem jednym z pierwszych którzy opłacili składki opłacili składki gdyż tuż po wojnie bodajże w roku 1948 milicja goniła wędkarzy gdy łowiliśmy na ciepełce to jest na ujściu kanału wód pochłodniczych . Tam najlepiej brały kiełbie. Mam też na koncie jedne wygrane zawody w latach sześcdziesiątych. Towarzystwo było wspaniałe. Teraz gdy już od 40 lat nie mieszkam w Chodakowie zawsze z łezką w oku wspominam tamte czasy i wspólne wyprawy kolejką na wiślane ryby.Pozdrawiam serdecznie Józef (2013-01-24 20:38)

skomentuj ten artykuł