A po zimie przychodzi czas.... na sprzątanie brzegów

/ 8 komentarzy / 10 zdjęć


Jak Zarząd Koła ustalił tak zrobił. 7 kwietnia o 16.15 grupa wędkarzy z naszego koła zebrała się nad Stawem w Spale. Cel? Oczywiście jeden - wysprzątać brzegi łowiska nie tylko po pseudo wędkarzach. To już nasza tradycja, że w kwietniu w ramach 'Dni czystości wód' spotykamy się nad wodą aby nie wędkować ale przygotować łowisko do sezonu. W tym roku przyjechało nas 17 osób. Jak na nasze niewielki koło to dużo. Po zbiórce i odprawie podzielono zadania. Jedna grupa zostaje na wschodnim brzegu, druga udaje się na zachodni. Zadania dostali również strażnicy SSR. Sprawdzić czy w oddalonym lesie nie ma dzikich wysypisk śmieci oraz skontrolować wędkujących już kolegów.
Jak zwykle z uśmiechem na twarzy i gwarze żartobliwych docinków jeden na drugiego ekipy ruszyły do sprzątania. Słychać było głosy, że grupie która nazbiera więcej worków śmieci Prezes stawia po piwie hehehe.
Cała akcja trwała od 16.15 do około 19. Zebraliśmy 18 dużych worków śmieci, skontrolowaliśmy przy okazji 5 wędkarzy.
Wnioski. Wędkarze bez uwag a teren - pozostawiał na wstępie wiele do życzenia. Są miejsca w których lokalni mieszkańcy lubią się napić na świeżym powietrzu a są stanowiska wędkarskie gdzie wiadomo kto zostawił bałagan.
Ogólnie zrobiło się czysto i przyjemnie i oby tylko pracownicy z gminy opróżnili pełne śmieci beczki i będzie cacy. Nadmienić muszę, że wspomniane beczki również sami postawiliśmy bo w gminie nie ma kasy na kontenery. I w to coś nie chce mi się wierzyć.
Serdecznie wszystkim dziękuję za udział i zapraszam na kolejną akcje pod koniec maja.
ps.
Co do tego która grupa więcej zebrała worków. Prezes tak policzył, że wyszedł remis hehehe.

 


4.7
Oceń
(32 głosów)

 

A po zimie przychodzi czas.... na sprzątanie brzegów - opinie i komentarze

adam56adam56
0
I tak trzymać. Szkoda że ja nie byłem ale...
(2011-04-09 16:54)
u?ytkownik61983u?ytkownik61983
0

Oczywiście piąteczka*****

Brawo..........

(2011-04-09 18:10)
Zbig28Zbig28
0
W moim Kole ( 28 PZW Warszawa Ursynów )  też od kilku lat jest tradycja porządkowania brzegu przydzielonego nam odcinka Wisły. Robimy to jednak łącząc przyjemne z pożytecznym. Bywało, że sprzątanie było przed ogłoszeniem wyników po zawodach, lub na odwrót - najpierw sprzątamy, później łowimy. Do tego grill, kiełbacha i oczywiście sporo humoru. Polecam !
(2011-04-09 19:11)
witiakwicol1witiakwicol1
0
Tak to za zwyczaj bywa że dla chcącego nic trudnego.Gratulacje i pozdrawiam.+++++
(2011-04-09 20:07)
ProfesorProfesor
0
My ruszamy 16 kwietnia na sprzątanie brzegów Wisły (Sum 54). Przyłączyli się do Nas i harcerze więc będzie Nas bardzo dużo. A po wszystkim ognisko i pieczenie kiełbasek łał :)))
(2011-04-09 20:49)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Szczytny cel, a efekt wspaniały. Szkoda że gmina kontenera żałuje bo troszkę śmieci trafiło by bezpośrednio do niego (przecież nie musi to być nówka funkiel), a nie w krzaki. Co niektórzy ludzie mają troszkę kultury i szacunku dla przyrody...
Za artykuł ***** daję, i pewnie po waszej akcji łowisko też na nie zasługuje.

Ps. Złóżcie podanie do gminy podanie o kontener i zaproponujcie jego usytuowanie przy jakimś parkingu bądź plaży. Jak przyjdzie pismo odmowne odwołajcie się do wyższych organów władzy administracyjnej. W prasie umieśćcie artykuł o waszej akcji i o tym że gmina żałuje kontenera, napewno pomoże. Przecież mamy politykę pro ekologiczną, tak więc są troszkę zobligowani by utrzymywać czystość środowiska. Porada u jakiegoś prawnika też nie zaszkodzi, a możecie jej bezpłatnie zasięgnąć w Urzędzie Pracy, miejskim lub gminnym ośrodku pomocy społecznej i powiatowym centrum pomocy rodzinie.
(2011-04-11 08:31)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Jeszcze jedno jeśli jest tam gminna plaża to powinna być zaopatrzona w taki, i oporów stawiać nie powinni. I jak wtedy odmówią to odwołanie, napewno będzie skuteczne.
(2011-04-11 08:34)
KYLONKYLON
0
Witam prezesa i wędkarzy z 6 Glinnik.Jak co rok widze,że i w tym roku koło zrobiło fajna robote,bedzie czysto i miło powędkować i pospacerować w koło stawu,chetnie sie tam wybiorę-pozdrawiam serdecznie.
(2011-04-17 13:27)

skomentuj ten artykuł