Zawody otwarcia sezonu 2015 na zbiorniku „ROGAL”

/ 1 komentarzy / 13 zdjęć


Tak jak od kilkunastu lat właściciel firmy „MANAGER” Kutno Mirosław Piątek będący również Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Kole Nr 109 PZW „METALURG” Kutno wspomógł nasze działania sportowe i ufundował puchary na zawody otwarcia sezonu 2015 na zbiorniku „ROGAL” w Nowych Ostrowach. Organizatorem był Zarząd Koła wspólnie z Kapitanatem Sportowym, który przygotował teren zawodów. Po krótkiej odprawie na, której sędzia dzisiejszych zawodów kol. Krzysztof Michalak przypomniał regulamin zawodów obowiązujący w Kole oraz zwrócił szczególną uwagę zawodników na zachowanie warunków bezpiecznego przebywania nad wodą. Rozlosowano stanowiska i rozpoczęły się ostatnie przygotowania. Pada sygnał – można nęcić – i natychmiast rozlega się plusk od kul zanętowych. Jeszcze ostatnie korekty gruntu i już jest sygnał rozpoczynający zawody. Nie upłynęło 10 sek. a już kol. Wojtek Górecki zgłasza rybę, tuż po nim rybę wyjmuje Tadek Matczak. Rewelacyjny start. Za chwilę pojawiają się pierwsze leszcze na 21 stanowisku, które wylosował Michał Sołtysiński. Pogoda jest dynamiczna i mniej więcej w połowie zawodów przechodzi nad łowiskiem ściana potężnego deszczu. Trwa to kilkanaście minut i już ogrzewa nas majowe słoneczko. Czas płynie szybko i jest sygnał oznajmiający, że zbliżamy się do końca rywalizacji. Koniec i sędzia główny rozpoczyna procedurę ważenie dzisiejszego urobku. Jeszcze chwila na ewentualne protesty i już ogłasza wynik, a sponsor wręcza puchary :
1. Michał Sołtysiński – 3.390 pkt.
2. Marek Grzybowski - 3.350 pkt.
3. Przemysław Saczuk – 3.220 pkt.
4. Szymon Błaszczyk – 3.190 pkt.
5. Cichacz Kamil – 2.290 pkt.
6. Matczak Tadeusz – 2.210 pkt.
Największą rybę wyłowił kol. Przemysław Saczuk – leszcza 1,01 kg . Ogółem złowiono 29,36 kg ryb, które wróciły do wody.
Teraz kol. Piątek wspomagany przez Sławka zaprasza na gorący posiłek. Jest to co najprościej przygotować : kiełbasa z wody, ogórek konserwowy, chleb i woda mineralna. Jeszcze trochę rozmów i wszyscy się spieszą na wybory.
Klasyfikacja na „Wędkarza Roku’2015” to tych zawodach przedstawia następująco :
1. Marek Grzybowski – 42 pkt.
2. Mirosław Piątek – 35 pkt.
3. Stanisław i Przemysław Saczukowie po 34 pkt.
5. Mikołaj Derej i Tadeusz Matczak po 33 pkt.
7. Zbigniew i Marek Gralewscy po 32 pkt.
9. Radosław Różycki i Jarosław Koliński po 29 pkt.
Uf, w historii klasyfikacji na wędkarza roku jeszcze nigdy tak „ciasno” nie było. Dobrze to wróży na ostrą walkę do końca rywalizacji. A już za dwa tygodnie mistrzostwa morskie i wiele punktów do zdobycia.

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zawody otwarcia sezonu 2015 na zbiorniku „ROGAL” - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
0
Gratuluję udanej imprezy. Ale ta woda mineralna do tego menu? Jeżeli nie zaszkodziła to OK.Pozdrawiam. (2015-05-31 13:14)

skomentuj ten artykuł