Akcesoria podlodowe robione samemu

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Akcesoria podlodowe - Sezon podlodowy 2013 dla niektórych już się rozpoczyna bądź już się rozpoczął, więc z tym przychodzi zakup nowego sprzętu,potrzebne nam będą wędki ,żyłki, kołowrotki, mormyszki, blaszki,spławiki i kiwoki, my w tym blogu będziemy właśnie o nich mówili. Zacznijmy może od tego co to jest kiwok,a więc tłumaczone na chłopski rozum jest to drgająca szczytówka tylko,że nakładana na szczytówkę wędki lub wkładana pomiędzy przelotki. Kiwoki,mają różne giętkości,nie są drogie ale możemy je zrobić z rzeczy które codziennie mamy pod ręką ,np:butelka lub klisza.

Krok 1 z butelki lub kliszy wycinamy pasek o szerokości 1-2cm i długości 5-7cm (im dłuższy pasek tym giętszy kiwok),krok 2 na końcu naszego paska wywiercamy lub wycinamy dziurkę ważne by była ona większa bo inaczej może zamarzać w nim żyłka,krok 3 kształtujemy swój kiwok i w końcu krok 4 zabieramy ze sobą kolce asekuracyjne,kolegę,linę,ciepłą kawę lub herbatę (dla starszych można dodać brandy lub rumu :D ),ciepły ubiór kartę,wędki prosimy o pozwolenie naszą drugą połowę i w drogę.Pamiętajmy by zachowywać zdrowy rozsądek i nie wchodzić na zbyt cienki lód.

Życze miłych połowów,a poniżej wykresy lodu na który można bezpiecznie wchodzić:
5-7cm-utrzymuje człowieka jednak nie radze wchodzić
8-10cm-utrzymuje dwóch ludzi
13-15cm-minimalna granica zdrowego rozsądku,można wędkować
30+ utrzymuje różne pojazdy


Spinningista1

 


4.4
Oceń
(11 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Akcesoria podlodowe robione samemu - opinie i komentarze

warmiakwarmiak
0
Wytrzymałość lodu zależy nie tylko od grubości ale też jego stanu. Na pierwszym mocnym, szklistym lodzie już 7 cm spokojnie utrzymuje ludzi i nie ma żadnych obaw. I Taki 7 cm często jest mocniejszy i bardziej przewidywalny od 20 cm wiosennego kruchego lodu- on nas nie ostrzeże kiedy ma się załamać. Ps. Opis bardzo fajny, jeśli łowimy na "leniucha" warto nie robić dziurki tylko wcięcie V z którego po zacięciu żyłka spada i cieszymy się holem. Pozdrawiam :) (2013-03-22 23:05)

skomentuj ten artykuł