Akcje na tarliskach

/ 4 komentarzy

Uaktywnili się kłusownicy odławiający ryby w czasie wiosennego tarła. Na szczęście przybywa osób, które pomagają służbom skutecznie chronić naturalne tarliska i informują nas o potrzebie interwencji.

22 kwietnia 2014 roku, dzięki informacji od wędkarza, strażnicy z Posterunku Terenowego Płock Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn dokonujących nielegalnego połowu sieciowego ryb w Jeziorze Białym, powiat gostyniński. Kłusowników wraz z przedmiotami zabezpieczonymi jako dowód w sprawie (ponton i sieć rybacka), przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

24 kwietnia 2014 roku strażnicy z płockiego posterunku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przy użyciu sieci rybackich odławiali wiślane ryby zgromadzone na tarlisku w miejscowości Świniary, powiat płocki. Jeden z kłusowników na widok patrolu usiłował zbiec, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany przez strażników. Mężczyzn wraz z przedmiotami zabezpieczonymi jako dowód w sprawie (łódź i dwie sieci rybackie) przekazano policjantom z Komisariatu Policji w Gąbinie.

Wszystkim pięciu kłusownikom, na podst. art. 27c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ze względu na zwiększoną aktywność kłusowników podczas wiosennego tarła prosimy
o informowanie Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie o wszelkich przejawach
kłusownictwa na Mazowszu.


Robert Kucyk – komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie.

 


5
Oceń
(20 głosów)

 

Akcje na tarliskach - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
0
Słusznie! Zapolujmy na tych palantów! Jak bedziemy reagować to żaden łba w biały dzień nie wychyli i o to chodzi. Wystarczy wezwać odpowiednie służby - nie trzeba zgrywac bohatera bo nie o to chodzi.Musimy jakoś walczyc z tymi złodziejami bo w koncu nas okradają! (2014-05-17 10:43)
slawekkepslawekkep
0
Po pierwsze dziwie się im bo część tych ryb na pewno też chcieli zabrać sobie do zjedzenia - a powszechnie jest wiadomo że ryba podczas tarła ma inny smak mięsa - począwszy od jazgarza na sandaczu kończąc. Po drugie i to jest jeszcze bardziej przykre - w naszym kraju jest pełno legalnych "kłusowników" chodzi mi o różne gospodarstwa rybackie/ Na ryneczku w mojej miejscowości , podchodzę żeby sobie kupić sobie parę płatów jakieś morskiej rybki - ale patrzę - specjalnie poprosiłem o miarę - zmierzyłem i co - SANDACZ 38 cm - na moje pytanie czy ekspedientka wie że ta ryba jest niewymiarowa odpowiedziała dość chłodno : Tak wiem , ale co Pan myśli że rybak będzie pod wodą stał i pilnował co mu do siatki wpływa a co nie ? No i tak się skończyła moja przygoda w tym sklepie........... Może byśmy się za Rybaków wzięli , bo nikt mi nie powie że oni to takie " aniołki " u mnie na jednym z kanałów na odcinku około - 3 km - jest 7 siatek - dziękuję (2014-05-17 12:31)
model65model65
0
a może jakieś zezwolenie na odstrzał ? z chęcią bym zapolował na kłusola (2014-05-17 16:34)
cierpliwy1cierpliwy1
0
Kolego komendancie bardzo proszę o kontrolę panów (dawnych rybaków PZW nie istniejącego okręgu Płocko-Włocławskiego) ,ponieważ codziennie kłusują poniżej Płocka i nikt się nimi nie interesuje .Jak tylko zeszły lody panowie rybacy z Borowiczek i Murzynowa postawili łodzie na Wiśle i dalej grabią jak za dawnych czasów .Ledzie mają tego już dość i słyszałem że chcą się zebrać i zabrać im sieci oby nie doszło do tragedii.Bardzo proszę o zajęcie się sprawą (2014-05-17 20:05)

skomentuj ten artykuł