Aktualny kurs XRP w PLN. Ile warte jest XRP?

/ 2 zdjęć


Ile obecnie jest wart XRP? Co wpływa na jego cenę? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Ponieważ rynek kryptowalut wciąż się rozwija, inwestorzy z niecierpliwością oczekują kolejnej hossy. Wśród krypto, które mogą wywrzeć znaczący wpływ, jest XRP, moneta powiązana z Ripple Labs. Od grudnia 2020 roku Ripple broni swojego tokena XRP przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która twierdzi, że stanowi on niezarejestrowany papier wartościowy. Jednak w lipcu 2023 roku sędzia stwierdziła, że chociaż początkowa oferta monet XRP mogła naruszyć federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych, zwykły handel tokenem na giełdach i za pośrednictwem algorytmów jest zgodny z prawem. Ile obecnie jest wart XRP? Co wpływa na jego cenę? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o XRP?

XRP to natywny token Ripple, sieci płatniczej zaprojektowanej z myślą o obsłudze branży usług finansowych. Jest to stosunkowo popularna kryptowaluta. Konsekwentnie plasuje się wśród 10 najlepszych wirtualnych walut pod względem kapitalizacji rynkowej. Platforma Ripple została zaprojektowana, aby transakcje płatnicze były szybsze i tańsze. Za pomocą swojego tokena XRP rozlicza płatności za ułamek kosztów tradycyjnych metod. XRP jest jedną z ambitniejszych kryptowalut, których celem jest zrewolucjonizowanie globalnych systemów płatniczych i gospodarki cyfrowej. Podczas gdy transakcje bitcoin trwają kilka minut lub więcej niż godzinę, płatności XRP są potwierdzane co trzy do pięciu sekund.

Aktualny kurs XRP

Cena XRP spadła w ciągu kilku sekund po doniesieniach o zatwierdzeniu przez sąd wniosku SEC o wszczęcie postępowania odwoławczego. Załamanie wynika z obaw, że decyzja sędzi Analisy Torres z 13 lipca może zostać uchylona. 17 sierpnia, podczas popołudniowej sesji w USA, sędzia Analisa Torres zatwierdziła niedawny wniosek SEC (9 sierpnia) o odwołanie się od decyzji z 13 lipca, w której ta sama sędzia orzekła, że XRP nie jest papierem wartościowym. Reakcja rynku była natychmiastowa. Cena XRP spadła o 15% w ciągu ostatniej godziny, 30% w ciągu ostatniego dnia. Co więcej, w związku z tą wiadomością prawie 23 miliony dolarów długich pozycji XRP zostało zamkniętych w niecałą godzinę. Aktualny kurs XRP, w chwili pisania tego tekstu, wynosi 0,50 USD (2,09 PLN).

Czynniki, które wpływają na cenę XRP

Biorąc pod uwagę charakterystyczne cechy XRP i potencjał do powszechnego przyjęcia, warto monitorować trzy kluczowe czynniki, które mają wpływ na jego cenę. 

Zmiany regulacyjne

Jasność regulacyjna w odniesieniu do kryptowalut, zwłaszcza XRP, może znacznie wpłynąć na ich cenę. Ripple Labs toczy obecnie batalię prawną z SEC dotyczącą klasyfikacji XRP jako papieru wartościowego. Chociaż 13 lipca zapadł wyrok korzystny dla Ripple, SEC złożyła wniosek o apelację, co spowodowało spadek wartości monety. Korzystne rozwiązanie tego sporu może spowodować wzrost wartości XRP. I odwrotnie, niekorzystne orzeczenie mogłoby osłabić nastroje inwestorów i potencjalne wzrosty cen. W niedawnym oświadczeniu John Reed Stark, były urzędnik SEC, zasugerował możliwość bardziej przyjaznej dla kryptowalut polityki i większej przejrzystości przepisów w przypadku zwycięstwa Republikanów w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

Postęp technologiczny

Postęp technologiczny w ekosystemie Ripple będzie również kształtował cenę XRP podczas następnej hossy. Integracja nowych funkcji, takich jak wdrożenie Flare Network dla inteligentnych kontraktów i interoperacyjność z innymi łańcuchami bloków, może znacznie zwiększyć użyteczność i popyt na XRP. Te ulepszenia mogą pozycjonować XRP jako coś więcej niż tylko kryptowalutę, odwołując się do szerszej bazy użytkowników i przyczyniając się do wzrostu cen. 

Sentyment rynkowy i adopcja XRP

Nastroje wokół szerszego rynku kryptowalut i wskaźnik adopcji XRP będą miały kluczowe znaczenie dla jego ceny. Pozytywne nastroje i rosnąca adopcja przez instytucje finansowe napędzają popyt na XRP. Co więcej, partnerstwa i współpraca z uznanymi graczami w sektorze finansowym budują zaufanie do przypadków użycia i potencjału XRP, pozytywnie wpływając na jego cenę.

Podsumowanie

Z powodu pozwu SEC przeciwko Ripple, XRP znajduje się w trudnej sytuacji. Na cenę monety wpływa wiele zewnętrznych czynników, co czyni ją ryzykowną inwestycją. Ze względu na potencjał kryptowaluty, warto obserwować dalszy rozwój wydarzeń. Monitorowanie wspomnianych wcześniej kluczowych czynników zapewni inwestorom cenny wgląd w potencjalny kierunek ceny XRP. Żadnego z powyższych nie należy jednak traktować jako porady finansowej. Zanim kupisz jakąkolwiek wirtualną walutę, przeprowadź rzetelny research lub skonsultuj się z profesjonalistą. Nie podejmuj pochopnych decyzji.

/materiał zawiera lokowanie produktu/

 


4.7
Oceń
(6 głosów)

 

Aktualny kurs XRP w PLN. Ile warte jest XRP? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł