Aktywny Senior Wędkuje - wyniki

/ 5 zdjęć


Po odwołaniu zawodów dla seniorów w dniu 1.09. z powodu fatalnych warunków atmosferycznych dzisiaj w super warunkach : słonecznie, praktycznie bezwietrznie i dość ciepło rozegrano zawody spławikowe dla seniorów na jeziorze Kromszewickim. Patronat objął Przewodniczący Rady Miasta w Kutnie pan Mariusz Sikora.
W godzinach rannych kilkunastu zawodników z kutnowskich organizacji wędkarskich zameldowało się w stanicy w Kromszewicach. Na odprawie przedstawiono szczegółowy plan zawodów, wylosowano stanowiska. Każdy przybywający złożył stosowne oświadczenie o COVID 19 i mógł skorzystać z punktu dezynfekcji rąk i sprzętu. Przypomniano o zachowaniu ostrożności podczas zawodów. Omówiono poszczególne stanowiska. Sędzia główny zawodów kol. Stanisław Piotrowicz z Koła 130 Zgierz przypomniał o wymiarach ochronnych i dał sygnał do zajmowania stanowisk. 0 godz. 8.00 nastąpił start do 4,5 godz. zmagań. Ryba brała bardzo słabo, a ukleje były niesamowicie namolne. Ukleje wycofaliśmy z rywalizacji aby nie powodować niepotrzebnych strat w ich rybostanie. Niech pełnią swą rolę pokarmu dla drapieżników i wszelkich mieszkańców jeziora. Czas szybko płynął i sędzia zarządził czas na ważenie dzisiejszego urobku. Złowiono 9,01 kg przeważnie drobnych krąpi i płoci. Największy leszcz ważył 720 gr. Wyniki przedstawiają się następująco :
1. Marek Grzybowski – Ryszard Woźnica „Zalew” Kutno- 2.940 pkt.
2. Bogdan Abramowicz – Roman Cieślak – Koło „METALURG” – 2.450 pkt.
3. Zbigniew Gralewski – Kazimierz Olczak – Klub Seniora Koła 109 - 1.460 pkt.
4. Zbigniew Dominiak – Wojciech Janczak – Koło nr 110 Kutno – 1.240 pkt.
Puchary i nagrody wręczył Przewodniczący Rady miasta w Kutnie pan Mariusz Sikora gratulując sportowego trybu spędzania seniorskiego życia i życzą dalszych ciekawych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych. Zakończenie było bardzo skromne ze względu na reżim sanitarny.
Zawody zakończyliśmy wspólnym posiłkiem, który pomogła przygotować pani Barbara Gralewska – przyjaciel Koła. Po posiłki wędkarze z Koła 109 przeprowadzili prace na terenie stanicy i przyległych terenach.

 


4.2
Oceń
(6 głosów)

 

Aktywny Senior Wędkuje - wyniki - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł