Akwarystyka

/ 5 komentarzy  • konto usunięte
Akwarystyka. Moje drugie hobby ;) zajmuje się tym tez tak samo jak wędkuje czyli od dobrego 7 roku życia jak nie troszkę lepiej .Zachowanie ryb Akwariowych jak i ryb w jeziorach stawach rzekach jest niemal identyczne jak bym nie powiedział takie samo , ponieważ ryby które trafiły do handlu w Polsce jako akwariowe musiały z koś pochodzić jeśli w Polsce czy w europie takie nie występuje ,wiec musiały zostać eksportowane i'' udomowione'' w ten sposób mogliśmy się cieszyć na naszym rynku jakimiś kolorowymi rybkami takimi jak Żyworodki:gupiki ,mieczyki molinezje , Labiryntowe Bojowniki , Gurami (rożne Gatunki ,wielkopłetw wspaniały .

Podczas Zmian Pogody ,temperatury oświetlenia ciśnienia ryby akwariowe w zależności od tych czynników różnię się zachowują tak jak nasze ryby Rodzime wiec ta teoria jest jak najbardziej prawdziwa ze na Brania dobre Zależy dobra pogoda i cyniki atmosferyczne .W Swojej karierze Akwarystycznej hodowałem wiele gatunków ryb udało mi się rozmnożyć (większość żyworodnych typu Mieczyk) gurami dwu plamiste bojowniki ,zbrojni ki niebieskie, pielęgnice Zebry i kilka innych przymierzam się na coś nowego ale to tajemnica narzazie..;) tak wiec akwarystyka i wędkarstwo można pogodzić są to moim zdaniem podobne hobby.

Dziękuje i Życze Połamania kija :) by Krystian F

 


4.5
Oceń
(22 głosów)

 

Akwarystyka - opinie i komentarze

Norbert StolarczykNorbert Stolarczyk
0
Tak to prawda można pogodzić i nie stanowi to żadnego problemu, jest to piękne hobby. Jednak musi być ktoś z bliskich doświadczonych w hodowli kto godnie nas zastąpi jak opuścimy dom na kilka dni np wyprawa na ryby, inaczej nie bawcie się w rybki bo może się to źle dla nich skończyć.
pozdrawiam autora i daje maxa oczywiśvie (2009-09-06 17:31)
u?ytkownik13410u?ytkownik13410
0
Kiedyś miałem akwaria. W sumie 3 sztuki w jednym pokoju- największe 200 litrów, w której pływały głównie skalary, pielęgnice (nie pamiętam jakie, w każdym razie z czerwonym brzuchem) sumika rekiniego i kilka kosiarek. W drugim miałem mniejsze sztuki- brzanki sumatrzańskie (które szalenie mi sie podobały ale niestety podskubywały płetwy innym mieszkańcom akwarium, a miałem gubiki, danio pręgowane, neonki i mieczyki. Trzecie akwarium miało być tymczasowym kotnikiem, ale tak się stało że 35 litrów w krótkim czasie stało się najliczniejszym akwarium z samymi gubikami :O
Hobby owszem fajne, ale kosztowne jak zaczynamy bawić się w testy ph itd. Może kiedyś wrócę do tego i kupie sobie coś napradę wielkiego (znajomy ma blisko 400 litrów i wygląda imponująco, trzyma w nim paletki) marzę o pyszczakach :)

Pozdrawiam! (2009-09-09 20:47)
u?ytkownik23903u?ytkownik23903
0
czermin:: masz racje to drogie hooby podejrzewam ze jak się ktoś bawi w to ostro to wyjdzie drożnej niż wędkarstwo ale za to ile sprawia to radości i frajdy utrzymać duży zbiornik z pełna flora roślin i ryb w stanie idealnym czyli w stanie takim jak naturalny a to jest sztuka chociaż im większym zbiornik niby jest łatwiej ale do tego trzeba mieć "dryga" tak jak do wędkowania pozdrawiam akwarystę :) (2009-09-09 23:51)
SanderSander
0
..witam....ciekawie napisałeś porównując rybki akwariowe do tych żyjących dziko w przyrodzie, pewnie coś w tym jest.......warto zapewne przyjzeć sie dokładnie zachowaniu rybek akwariowych przy zmianach atmosferycznych-byc moze takie akwarium moze stac sie idealnym kalendarzem brań...:):):)....pozdrawiam i łamania kija życze..... p.s. w jednym z komenatarzy przeczytałem o tym , że komuś bardzo podobają sie pyszczaki- no cóż miałem juz te rybki, faktycznie są śliczne tylko że akwarium dla tego gatunku powinno mieć ponure, bez roślin i skaliste wyposażenie, a to chyba za bardzo oka nie ucieszy-ale skoro ktos chce, to jego gust....pozdrawiam (2009-09-15 15:17)
kazikkazik
0
Kiedyś byłem zapalonym akwarystą i pałałem się rozmnażaniem tych rybek , a następnie sprzedawałem do sklepów akwarystycznych . Większość rybek pochodzi właśnie z takich hodowli i są ludzie co tylko tym się zajmują. Nieliczne gatunki i trudne do rozmnażania tylko są sprowadzane z naturalnych siedlisk , lub krajów gdzie warunki klimatyczne pozwalają na rozmnażanie ich. Zasady zachowywania się wszystkich gatunków są jednakowe i dobrze zauważyłeś że mają jednakowy wpływ na ryby w akwarium i w naszych rzekach . Przez te lata dobrze nauczyłem się o ichtiofaunie i prawach jakie rządzą życiem w wodzie. Miałem też akwarium dekoracyjne 350 litrów wody i stworzyłem taką równowagę że pracy przy nim nie było prawie wcale . Woda nie była zmieniana 3 lata i tylko uzupełniałem ubytki. Wprawdzie to akwarium było prawie całkowicie zautomatyzowane i wiele czynności wykonywała elektronika. Życzę wytrwałości w tym przepięknym hobby , a na pewno wiele się nauczysz i poznasz jakie czynniki wpływają na życie w wodzie. (2009-09-26 20:37)

skomentuj ten artykuł