amator szczupaczka

/ 3 komentarzy

Witam,
po ostatniej informacji o zarybieniu zalewu Nowomiejskiego szczupakiem w weekend nad wodą pojawiła sie spora ilość amatorów tego gatunku. Nie chcę uogolniać, ale przy takiej ilości wpuszczonego szczupaka zapewne niejeden został pochwycony na spining lub żywczyka tylko czy wymiarowy i czy wrócił spowrotem do wody. Myślę, że większość respektuje postanoiwienia regulaminu PZW, ale czy wszyscy? Niestety byłem świadkiem jak jeden z "wędkarzy" złapał szczupaka i tak przy nim pracował, że rybka znalazła sie w wiaderku. W momencie gdy zbliżyłem się do szczęśliwca nagle rybka powędrowała do wody. Należy przypuszczać, że niestety brakowało jej zapewne ciut do wymiaru. Ale może się mylę.
Gorąca prośba do władz Koła - chyba nic się nie stanie jak info o zarybieniu naszgo zalewu pojawi się na koniec roku (najlepiej jak jezioro pokryje się lodem). Dajmy szansę naszyn rybciom na zapoznanie się z akwenem i ....... aby do wiosny.
Pozdrawaim

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

amator szczupaczka - opinie i komentarze

szajnosszajnos
0
Bardzo słuszna uwaga! Przy zarybieniu 2000 sztuk szczupaka każdy spiningista lub wędkujący na żywca bankowo złapie rybę i ją okaleczy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dać sobie na wstrzymanie z łowieniem na te metody bo skoda ryb. Ale znając realia to nie odstraszy mięsiarzy znad wody!!! (2013-11-13 11:14)
JulasJulas
0
Od 2014 roku uchwałą walnego Zebrania Członków Koła PZW Nowe Miasto z dn. 8.12.2013r. obowiązywał będzie po pierwszym zarybieniu jesiennym narybkiem szczupaka dwutygodniowy zakaz połowu na spinning oraz na żywe i martwe ryby i ich części. Informacje o zarybieniach będą się dalej pojawiały. Zresztą, my od 2005 roku corocznie zarybiamy szczupakiem na jesieni... Pozdrawiam! (2013-12-20 09:42)
JulasJulas
0
A dodam, że na samym Zalewie nie łowi się szczupaków pod wymiar (zarybieniowych) li tylko po zarybieniu. Tak się składa, że na tym łowisku szczupaki dobrze biorą późną jesienią np. teraz, gdy pojawia się pokrywa lodowa. Dodatkowe zarybienia mają jedynie wspomóc tarło szczupaka, ale tego tarła nie zastępują! Także, jak ktoś jest baran, to i tak pistoleta weźmie do domu. A koledze dziękuję za prawidłową reakcję w stosunku do tego nieuczciwego wędkarza. (2013-12-20 09:47)

skomentuj ten artykuł