Amur-początki

/ 4 komentarzy

Witam kolegów po kiju.Mój wpis dotyczy amurów a dokładnie metod i sposobu połowu tych wspaniałych ryb.
Po przeprowadzce do nowego mieszkania postanowiłem rozejrzeć sie za nowymi łowiskami i znalazłe wspaniałe łowisko, obfitujace w suma, karpia ,lina i wiele rużnorodnych ryb.Wybrałem się tam dzisiaj na krótkie wędkowanie,złapałem kilkanaście wspaniałych wzdreg i piekna płoć ale dojdzmy do sedna mojego wpisu.Zaopserwowałem na łowisku aktywność ryb których wcześniej nie spodkałem na dotychczasowych łowiskach,wyglądało to na suma atakującego drobnice tuż pod powierzchnią wody,ale wydawało się to o tyle dziwne że ryba zostawiała smugę wody za sobą płynąc tuż pod powierzchnia tafli wody.Z zaciekawieniem obserwowałem te ryby.
Po zakączeniu wędkowania podszedł do mnie miejscowy wędkarz i powiedzialł że ów łowisko obfituje w potęrzne amury które już nie jednemu wędkarzowi dały do wiwatu.
I tu zwracam sie do was koledzy o rady odnośnie nęcenia i połowu tych torped.Czy wedzisko karpiowe wystarczy,jakich przynęt użyć żeby mudz chodz przez chwile poczuć na kiju moc tej ryby i czym skutecznie nęcić żeby zwabić ryby?
Prosił bym o pomoc i rady.Połamania kija:0)

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Amur-początki - opinie i komentarze

niedzwiedzrniedzwiedzr
0
kolego radzion !!! co prawda nie złapałem jeszcze amura ale z tego co mi mówił mój znajomy on jeździł na amury i swietna przynętą była truskawka ,oczywiście lekki zestaw ze spławikiem bo łatwo taka przynętę sciągnąć niezauważenie z haczyka.nęcił zanętą o smaku truskawkowym z białymi robaczkami.ja tej metody spróbowałem co prawda na łowisku komercyjnym(choć polowałem na amura prawie trzy tygodnie) i jest byla skuteczna. (Zdjęcie w mojej galerii Amur ma prawie 3,5kg )
(2011-07-20 23:55)
niedzwiedzrniedzwiedzr
0
nie złapałem amura dziko żyjącego bo źle się wyraziłem na początku poprzedniego wpisu
(2011-07-21 00:00)
radzionradzion
0
Dziekuje kolego za podpowiedz:)słyszałem też że amur dobrze bierze na sałate,będe mósiał spróbowac.Ao tróskawce nie słyszałem ale napewno spróbuje. (2011-08-28 19:16)
jarcyk18jarcyk18
0
Na stawie wędkarskim widziałem jak łowią na mirabelke a nawet śliwke węgierke. Małolat wyciagnal ze 2 ładne amury . (2012-03-31 19:06)

skomentuj ten artykuł