Apel do członków Koła PZW Miasto Kętrzyn.

/ 17 komentarzy / 11 zdjęć


Apel do członków Koła PZW Miasto Kętrzyn.

Pragnę was koledzy poinformować że w naszym kole zbliża się Nadzwyczajne Zebranie, w celu wyborów nowych władz w kole. Jest to najważniejszy moment, kiedy każdy was głos jest ważny, i decyduje o przyszłości koła i jego członków, jak też poprawie warunków nad łowiskami.

Do tej pory nie było to takie kolorowe jak mogło by być. Władze nie reprezentowały Was należycie, nie dbały o warunki nad łowiskami, a wręcz działały na waszą nie korzyść.
Dlaczego?
Nie dbały o dostęp do łowisk, o mienie koła, nie informowały was o uchwałach jakie podjęły, i wiele innych rzeczy o których nie mogę teraz napisać, bo toczy się postępowanie wyjaśniające. Jedynie mogę powiedzieć że sponsorujecie im telefony i składki, w zamian za przyjęcie wpłat i zorganizowanie jednych zawodów dla członków koła (co fakt, jak zapalił się im ląd pod d... to coś kombinują i planują 2 zawody)
Ale czy zawody są dla was najważniejsze?
Myślę że nie. Bo moim zdaniem większości z was zależy na normalnym dostępie do łowisk i i poprawie warunków.

Apeluję do Was o to byście się zmobilizowali i przybyli na Nadzwyczajne Zebranie w celu wyboru nowych władz koła i delegatów. Bo to jest w waszym interesie, i od tego zależy jak będzie koło dalej funkcjonować.
Koło ma swoje fundusze które może spożytkować zgodnie ze statutem na takie cele jak; prace na rzecz koła i jezior. Na przykład, budowa kładek wędkarskich i do cumowania łódek, slipy do wodowania łódek, inne prace porządkowe nad łowiskami, pracę z młodzieżą (prowadzenie szkółki wędkarskiej i klubu) i wiele innych spraw zgodnych ze statutem. Nawet na poprawę dojazdów do łowisk i miejsc do parkowania naszych aut. Może też pozyskiwać na te cele dodatkowe środki od prywatnych sponsorów jak i instytucji w postaci dotacji, darowizn i datków.

Tak więc jest to najistotniejszy moment w życiu koła, gdzie decyduje się o przyszłości i działalności koła. I jest to zależne jedynie od was samych.

Jestem zdecydowany kandydować do władz naszego koła wraz z panem Zbyszkiem, i zadbać o nasze wspólne interesy. Ale bez waszego wsparcia może być to tym razem nie możliwe...

Co chciał bym zrobić?
Miedzy innymi uchwalić i otworzyć oficjalną stronę koła, jak też założyć skrzynkę mailową. Miało by to na celi poprawę komunikacji się członków z zarządem, jak i odwrotnie. Umieszczane były by na niej ogłoszenia jak i publikowane uchwały.
Pracę na rzecz członków zaczął bym od remontowania i stawiania pomostów wędkarskich i do cumowania łódek. Poprawy dostępu do łowisk. Powołał bym szkółkę wędkarską. I na pewno były by wszystkie wasze wnioski rozpatrywane, omawiane i przegłosowywane. Bo z tym i teraz było różnie...Ktoś z was powie, nasze koło ma przecież pomost. Tak ale czy obecny zarząd o tym dobrze wie? Przecież nie dba nawet o niego. Bo jest zapuszczony i zaniedbany, a dostęp jest kiepski. Była możliwość by koło uzyskało teren przyległy do tej kładki i utworzyło tam stanicę. Coś na wzór tego co na tym terenie zrobiła Ochotnicza Straż Pożarna z Karolewa. Dal lepszego naświetlenia tej sprawy załączyłem do tego artykułu zdjęcia pomostu koła jak i ośrodka OSP z Karolewa.
Który z wędkarzy nie ucieszył się dy zimą jak mógłby tam ogrzać swoje zmarznięte ręce i wypić coś ciepłego, czy nawet przeczekać nie korzystne warunki atmosferyczne, przechowywać różne rzeczy, i mieć warsztacik do naprawy swoich środków pływających, czy koła które były by udostępnione dla członków koła?
Oczywiście nie zerwali byśmy i z dobrymi nawykami, takimi jak organizowanie zawodów towarzyskich dla zainteresowanych członków itd.

Który z was by się nie ucieszył, jak by poprawiły się dojazdy do łowiska i powstały miejsca do parkowania naszych aut wraz z pomostem i drużką do niego?
Pomysłów jest wiele, a pracy jeszcze więcej, by poprawić wam warunki nad łowiskami. I są nawet osoby chętne to dla was uczynić.
Tylko czy wy tego chcecie, czy wam na tym zależy?
Jak tak to przyjdźcie na Nadzwyczajne Zebranie w celu wyboru Nowych władz Koła PZW Miasto Kętrzyn, i oddajcie swój głos.

Z chęcią odpowiem na wszystkie wasze pytania, i wysłucham waszych postulatów.

Artur Sadłowski. Członek zarządu koła PZW Miasto Kętrzyn, ds młodzieży, Członek Rady ds Młodzieży przy Okręgu PZW Olsztyn, i instruktor wedkarstwa.

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Apel do członków Koła PZW Miasto Kętrzyn. - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Obecnie czekamy na postanowienie ZO, i ustalenie opiekuna koła jak i wyznaczenie daty Nadzwyczajnego Zebrania. (2014-07-29 15:34)
okonek1235okonek1235
0
Artur z Kętrzyna tak trzymać , pogonić ich z ciepłych posadek. Życzę wam powodzenia w nowych wyborach. (2014-07-29 18:07)
aldentealdente
0
Z zainteresowaniem przeczytałem ten post! Wędkarska brać z Kętrzyna powinna być dumna, że ma pośród siebie zaangażowanych ludzi, którym się chce i którym ZALEżY na tym, by było dobrze! Osobiście należę do koła wędkarskiego w Niemczech, które liczy około 350 członków. Wiem z doświadczenia, jak ważne jest przybyć na walne zebranie koła! Nasze zebrania odbywają sie w świetlicy pewnego klubu sportowego, która może wtedy pomieścić przynajmniej 300 osób. Jedna Wspólnota poradzi sobie z każdą przeciwnością losu. Samemu nie zdziałasz nic...Macie tak przepiękne tereny, jak widać na fotografiach...Dech zapiera! Macie szansę na stworzenie raju dla wędkarzy! Ale trzeba zadziałać wspólnie!. Nasze koło dzierżawi 3 duże jeziora przyklasztorne oraz kawałek rzeki. Poza tym mamy z innym kołem podpisaną umowę, że nawzajem korzystamy z naszych terenów wędkarskich. Nad każdym z jezior mamy przystań, kawałek ziemi z domkiem klubowym, w którym można się ogrzać, zmontować sprzęt, spotkać się. W przystani stoi po kilkanaście łódek, każda wyposażona w dwie kotwice, wyciszające gumowe maty na podłodze. Wiosła na stojakach pod kluczem w stanicy. Pomosty na bieżąco modernizowane, Łodzie zacumowane na sprężynach, by nie obijały się o siebie i o pomost podczas wiatru. Każdy z nas ma swój klucz, który otwiera bramkę wjazdową na teren przystani i pomieszczenie z wiosłami. Program imprez wędkarskich jest ustalany na początku roku i obejmuje on "zawody" w kategorii mężczyźni,kobiety,dzieciaki. Są zawody spiningowe, jest Łowienie na przynęty naturalne, jest w kalendarzu imprez łowienie nocne, łowienie z plaży morskiej i z kutra. Do wyboru i koloru! Po takich zawodach mamy ogłoszenie zwycięzców i grilla:-) W grudniu organizowany jest bal, na którym spotykają się nie tylko członkowie koła. Każdy członek koła jest zobowiązany w roku do 3 godzin prac społecznych na rzecz koła! Wtedy konserwujemy łodzie, pomosty, stojaki, przycinamy trawkę, wymieniamy zużyte liny, okucia. Kto nie może lub nie chce odpracować, musi wpłacić za nie przepracowaną godzinę 25 Euro do kasy koła. Prowadzimy też rejestr połowów, który z końcem roku oddajemy zarządowi. Co roku prowadzimy zarybianie, a w jeziorach i rzece mamy szczupaki po 10 kilo, piękne garbusy, liny, leszcze, karpie i węgorze. Jest też sandacz! To tak na zachętę...nie chcę się wymądrzać, chcę tylko powiedzieć, że dla chcącego nie ma nic trudnego i pomału da się zorganizować wszystko! Trzeba tylko chcieć i mieć ideały! (2014-07-29 19:23)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Co mogę powiedzieć. Jak to określacie "Leśne dziadki mają swoich popleczników i oni napewno przyjdą.... Tak więc jak nie wstawią się Ci którym zleży rozwój koła i to co opisałem wyżej o łowiskach. To przegramy. Jest jak jest. Teraz oni są zmobilizowani... ,,, Jedynie to że teraz toczy się postępowanie dyscyplinarne przeciwko prezesowi koła, to jest szansa że nawet nie będzie mógł startować... (2014-07-29 20:09)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Miesza i pomawia mnie nasz prezes. Jestem w okręgu na zebraniu Rady ds Młodzieży. A on pitoli że robię coś za plecami i się skarżę. Kurcze jeśli odmawia wglądu do dokumentacji koła, tym bardziej że dotyczy mojej osoby. Jeśli odmawia w biurze koła przyjęcia wniosku do zarządu koła. Jeśli uchwala uchwały za plecami, w protokołach zeznaje nie prawdę. Mam siedzieć cicho? Ja wszystko robię zgodnie z prawem i procedurami. A że on nawet tego nie potrafi to trudno. Koledzy tylko w tym roku koło ma mniejszy budżet o 3,5 tyś zł. A ile ubyło na koncie koła, i nic nie było zrobione dla członków. Oprócz opłacenia 10 składek dla dzieci pełnoprawnych członków. Oczywiście ta uchwała nie była dana do wiadomości publicznej. Dopiero ja ją opublikowałem tu na wedkuje.pl. Jacy oni byli wzburzeni na zebraniu przy komisji rewizyjnej z okręgu, na tą wieść. I że nic mi za to nie mogą zrobić. Oj mógł bym pisać w nieskończoność.... (2014-07-29 20:18)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
W sprawie pomostów wędkarskich byłem w naszym starostwie. I nie ma żadnych problemów by je stawać. Troszkę papierkowej roboty i można stawiać, wręcz są za tym, bo i region zyska. (2014-07-30 07:19)
slawekkiel17slawekkiel17
0
Jak sie chce to mozna duzo zdzialac, ale tylko jak sie chce !!!. Dla wielu z tego kola powinien byc Artur Sadłowski wzorcem do nasladowania. Moze czas na zmiany "stara zalogo" dajcie innym cos zrobic, jak sami nie jestescie w stanie nic zdzialac !!! Pozdrawiam i *****5-ka (2014-07-30 11:22)
BolsBols
0
A poco maj dać komuś coś robić? Są przy władzy i mają z tego profity... To poco maja się tego zrzec? Im na tych rzeczach co Arturowi nie zależy! Tak więc oni nie dobrowolnie oddadzą pałeczki. To muszą zrobić ludzie na glosowaniu... (2014-07-31 09:41)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Sławekkiel17. Oni dobrowolnie nie oddadzą władzy, nie potrafią nawet współpracować... Wykazać też się nie dadzą. "Tego nie będzie bo nie" to są słowa obecnego prezesa. Na zebraniu zarządu nie poddał pod głosowanie wniosku który na nie przyniosłem, później w biurze koła odmówił przyjęcie tego samego wniosku mimo że był skierowany do zarządu. Dlaczego? Bo wiedział że to może wypalić i straci poparcie... Czy mi zależy na prezesowaniu? Nie, ale zależy na zmianach. Bo tak być nie może. A jak wiadomo stary zarząd to brak zmian na lepsze... Oni się nie zmienia i nie będą dbać o łowiska i sprawy członków koła... (2014-07-31 20:22)
JKarpJKarp
0
"Jedynie mogę powiedzieć że sponsorujecie im telefony i składki," Artur telefony o ile są na koło nie są jakimś problemem. To nie są porażające kwoty a potrzebne są - możesz np poprosić o to, żeby przedstawiono biling połączeń i wtedy rozliczyć jeśli nie były to rozmowy służbowe. Natomiast co mam rozumieć pod pojęciem " sponsorujecie składki " ? Szkoda, że na forum piszesz w grupie zamkniętej - tam łatwiej jest pogadać niż komentować tu artykuł. (2014-08-08 07:22)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Dlaczego złożyłem wniosek o postępowanie. Bo to wydziwia obecny prezes to istne jaja. Odmowa przyjęcia wniosku (na zebraniu zarządu, jak i potem w biurze "tego nie będzie - bo nie!), uchwała dana tyko do wiadomości (i to tylko dla zarządu nie członków mimo że się tyczy dzieciaków członków pełnoprawnych), nie powiadomienie o zebraniu członka zarządu, by przeforsować uchwałę..., uchwalenie sobie opłat składek z pieniędzy koła, nowe tel, itd. A dla członków tylko jedne zawody towarzyskie (dla zarządu też są...). Nie dbają o pomost, nie myślą o innych. W ogóle nie myślą by coś było zrobione by członkom było lepiej... (2014-08-09 07:09)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Janek, weź pod uwagę mój powyższy komentarz. I zadaj sobie pytanko po co te tel, jak i tak praktycznie nie służą one członkom, a ... (2014-08-09 07:13)
JKarpJKarp
0
Jeśli jest tak jak mówisz, że nie służą kołu to zmienia postać rzeczy. Ale najlepiej poprosić o bilingi rozmów o ile te telefony są tzw służbowe. (2014-08-11 08:16)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Mnie bilingi nie obchodzą, a efekty i poczynania. Których nie widać oprócz jednych zawodów towarzyskich... Niech i dzwonią w prywatnych sprawach, byle by coś robili dla członków koła! (2014-08-15 20:36)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Byle by co robili dla członków koła by mieli lepszy dostęp do łowisk itd. I by koło mogło się rozwijać i pozyskało dodatkowe środki na rzecz koła i łowisk powiatu! I by je słusznie spożytkowało, na budowę kładek wędkarskich, poprawę dostępu do łowiska, itd. Tylko w tym roku przez 2 miech pozyskałem 300 zł i potem jeszcze 500 na pracę z młodzieżą. Ale przyjąć ich nie mogłem, bo pan prezes zamataczył i okazało się że szkółki nie ma i nie będzie. Bo on tak chce! (2014-08-18 07:36)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Koledzy 5 października 2014r, w Kole PZW Miasto Kętrzyn, o godz 9,00 (II termin 9,30), odbędzie się Nadzwyczajne Zebranie w celu wyboru nowych władz koła. Tak więc macie szanse na zmiany na lesze, ale czy przyjdziecie i zagłosujecie? (2014-09-03 18:57)
dendrobenadendrobena
0
A więc trzymam kciuki. Powodzenia. Pozdrawiam. (2014-09-08 17:06)

skomentuj ten artykuł