Apel i prośba !!

/ 15 komentarzy

Po kolejnym w tym roku wypadzie nad wodę, przeraziła mnie ogromna ilość ciągle przybywających śmieci, na pierwsze tony śmieci można się natknąć zaraz po przejechaniu wału podkrakowskiej Wisły nie będę ukrywał tutaj nazwy miejscowości, są to Brzegi i dojazd nad przewóz, jestem przekonany że nad większością rzek graniczących z większymi miastami jest dokładnie to samo. po ostatnim ciepłym weekendzie wybrałem się nad mój ulubiony odcinek i co widzę?? nowe sterty odpadów po grillowaniu butelki opakowania po brykiecie reklamówki wiszące na drzewach które rozwiał wiatr, aż się nóż w kieszeni otwiera ze złości, o ile przyjemniej by było aby każdy po sobie wyniósł tą reklamówkę śmieci, a już nie wspomnę o pseudo wędkarzu który przyniesie ze sobą 5kg opakowanie zanęty ale pustego papierka już nie uniesie ehhh... ale niestety nie wszyscy są edukowani.

Po co napisałem ten wątek?? Może z nadzieją że uda nam się zebrać w jakiś piękny dzień i wspólnymi siłami sprzątniemy jakiś uczęszczany przez nas wędkarzy odcinek?? A może po to aby każdemu z nas przypomnieć aby po sobie sprzątać?? Ewentualnie razem wpaść na jakiś pomysł gdzie można zadzwonić do jakich służb aby sprzątnęli nielegalne wysypiska śmieci??

Podsumowując, wątek napisałem abym mógł się z wami podzielić moimi odczuciami, ponieważ serce się kraje jak widać chodzące sarny i inne dzikie zwierzęta pomiędzy oponami, meblami, starymi muszlami klozetowymi czy setkami plastykowych butelek.
Wiem że jest to ciężki orzech do zgryzienia i wieczny problem ale uważam że musimy o tym pamiętać, mówić i uczyć pokolenia szacunku do przyrody!!!

Pozdrawiam wszystkich uprawiających ten piękny sport jakim jest wędkarstwo i wszystkim którzy czytają moje żale

Karol

 


5
Oceń
(27 głosów)

 

Apel i prośba !! - opinie i komentarze

ZanderHunterZanderHunter
0
Może jak by były większe kary dla takich śmieciarzy to by było inaczej a tak się czują bezkarni za artykuł i apel...*****. (2012-03-21 21:52)
RoxolaRoxola
0
Jest to świństwo ze strony wyrzucających w ten sposób śmieci... mam tylko nadzieję i życzenie, aby kiedyś takiego typa gryzło sumienie za to co zrobił. Brak mi słów aby określić takie postępowanie. (2012-03-22 10:27)
marek-debickimarek-debicki
0
Ja zaprosił bym na to miejsce włodarzy miasta i gminy! Niech zobaczą naocznie co się dzieje na ich terenie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wysyłał bym do nich do skutku. Ktoś przecież pobiera podatki, ma specjalne organa do utrzymania porządku i mógłby wyegzekwować od właścicieli pesesji, działek rekreacyjnych właściwy sposób postepowania z odpadami. W wielu europejskich krajach ten problem został pozytywnie rozwiązany, tylko w naszych miastach i gminach władze jakby tego nie widzą i to est złe. (2012-03-22 10:45)
witiakwicol1witiakwicol1
0
To prawda że kary są śmiesznie niskie ale musimy pilnować swoich okolic bo ludzie nie umieją docenić przyrody lecz gdy umiera to biadolą .Łapiąc kiedyś takiego delikwenta na gorącym uczynku powiedział co mnie to obchodzi więc moje słowa zabrzmiały tak;ty przyjeżdżasz tu na kilka dni a ja tu mieszkam więc posprzątaj bo jak nie to dzwonię na policję.I to pomogło. (2012-03-22 11:01)
loolekkloolekk
0
Fajnie było by kiedys zorganizować sie w jakiś dzień i posprzątać brzeg przewozu lub inny odcinek, załadować po wielkim worku i kazdy by wywiózł se sobą chociaż jeden. Mowa oczywiście o śmieciach leżących na brzegu a nie o tonach zalegajacych po za wałami bo tam top juz trzeba by było tira zamówić!! oczywiście na koszt Państwa hehe maży mi sie ;) (2012-03-22 11:36)
marek-debickimarek-debicki
0
Panowie to nie marzenia. Naciskać gminę i jeszcze raz gminę. Przecież to są nasze samorządy, tam pracują ludzie przez nas wybierani. Sami też starajmy się zrobić, co w naszej mocy. (2012-03-22 11:56)
loolekkloolekk
0
Masz racje Marku. napiszę dziś do nich w tej sprawie ciekawy jestem jaką odpowiedz dostane jeśli taka wogóle nastąpi. (2012-03-22 12:06)
fishman13fishman13
0
KARAĆ KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ !!! NIECH TAKIE TYPY SIĘ NAUCZĄ !!! Ps.NAJLEPIEJ TAKIM TYPOM PSTRYKNĄĆ FOTKE !OCZYWIŚCIE JAK JEST MOŻLIWOSĆ !!! POZDRAWIAM (2012-03-22 12:39)
fishman13fishman13
0
KARAĆ KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ !!! NIECH TAKIE TYPY SIĘ NAUCZĄ !!! Ps.NAJLEPIEJ TAKIM TYPOM PSTRYKNĄĆ FOTKE !OCZYWIŚCIE JAK JEST MOŻLIWOSĆ !!! POZDRAWIAM (2012-03-22 12:42)
loolekkloolekk
0
Pstryknąć fotkę bardzo chętnie, ale pasowało by sie na nich zaczaić, a to nie taka łatwa sprawa!!! (2012-03-22 12:45)
kabankaban
0
Cóż... mam to na co dzień na każdej rzece Podkarpacia. Wspominam z utęsknieniem lata siedemdziesiąte kiedy opakowań z tworzyw sztucznych nie było ,a każde szklane było zwrotne. Kary karami ale świadomość ekologiczna (w szerokim tego słowa znaczeniu) naszego społeczeństwa byłaby chyba ważniejsza. Ot- wywalę worek na brzeg rzeki bo po powodzi "zniknie", kupa śmieci w lesie "mi" nie przeszkadza a grzybiarze i "te dziwne zwierzęta" chyba jakoś przeżyją. Walczę z "wiatrakami" ,ale coraz bardziej mniej mi się chce... .
(2012-03-22 12:50)
loolekkloolekk
0
Śmieszy mnie to ze tyle ludzi nażeka na dawne czasy a taki przykład jak podał @kaban jest najsłuszniejszy. proste roziązania są najskuteczniejsze!! (2012-03-22 14:05)
Stas31Stas31
0
Szkoda gadać. Za karasia kilka stów i zakaz wędkowania. Za demolkę brzegu, łowiska, śmieci, - chyba nic. Łatwiej złapać chłopka który nie potrafi wytłumaczyć skąd wziął żywca, niż śmieciarza. Ale strażnik ma wynik. (2012-03-29 13:36)
AmitafAmitaf
0
Zgadzam się z wypowiedzią Grzegorza "kaban". Mogę potwierdzić to, co jest spotykane na co dzień nad łowiskiem. Po prostu przegląd roku! Archeolodzy pewnie znaleźli by ciekawe eksponaty. No cóż, woda, las, przydrożne rowy, wszystko to jest zasypane różnorakimi śmieciami przez ludzi, którzy przywożą je często luksusowymi samochodami (...) Porażka!!! Wygląda na to, że wraz z wyłączeniem silnika samochodu, wyłącza się im rozum!! Kolego "marek-debicki" oczywiście masz racje, lecz sądzę, że Włodarze miast niewiele pomogą. Tu jest potrzebna inicjatywa tzw. oddolna, jaką opisał autor powyższego artykułu. Myślę, że chodzi, o zmianę świadomości, mentalności oraz postrzegania i oceny tych, którzy na co dzień trafiają nad wodę w celach rekreacyjnych, wędkarzy, a poprzez to także dotarcie do tych, których stać na wywóz śmieci na wysypisko, a na pewno wywóz swoich z łowiska. Swoją drogą to mnóstwo śmieci zostawiamy my - wędkarze. Celowo piszę w liczbie mnogiej i zwracam uwagę na środowisko wędkarskie (...) Ładne, drogie ubrania i sprzęt wędkarski nie korelują z niepotrzebnymi już opakowaniami po zanętach itp.? Smutne to, ale prawdziwe! (2012-04-03 19:00)
zaholeczaholec
0
W przypadku gminy Kraków za czystość odpowiada, między innymi, Straż Miejska. W kontekście kontroli, ujawnień dzikich wysypisk. SMMK powołała specjalny zespół "ekologiczny". Warto dzwonić bo Strażnicy zajmuja się takimi sprawami, a często sprawiają, że odpowidzialni za czystość na konkretnym terenie po prostu sprzątają. 012 411 00 45 (2013-09-21 09:45)

skomentuj ten artykuł