Apel o pomoc


Z prośbą o udostępnianie i wsparcie 

Apelujemy do Okręgu PZW w Poznaniu o zdycyplinowanie pseudo RYBAKA na jeziorze Niepruszewskim który bez opamiętania spędza sen z powiek polskiego wędkarza  o wyprawie nad wodę. Wędkarza który opłacając składki i pozwolenia , dbającego o środowisko i biorącego udział w charytatywnych akcjach sprzątania jeziora tak blisko i daleko od swojego miejsca zamieszkania. Wędkarza który zabiera swoje dziecko , rodzinę by cieszyć się z sportu który tak bardzo kocha.Wędkarza który pamięta jak jego dziadek i ojciec wpoił mu pasje której  jest wierny.

Niestety brzmi to jak baśń napisana przez braci Grimm, niestety to realia tego co dzieje się na naszej wodzie.

Od października w kole nr 2 Baszta Buk nastąpiła zmiana zarządu. Jesteśmy opiekunem wody powierzonej w Niepruszewie. Nasi członkowie wraz z zarządem mają kilkanaście nowych pomysłów na realizację celów poprawienia tego co jeszcze można poprawić, a tu nagle?Telefony , co słyszymy ?
Słyszymy że zostali oszukani , że na jeziorze jest zbir który niszczy nasze eldorado. Złodziej słyszymy , złodziej który okrada nas z niewymiarowych ryb i urządził sobie market na zaopatrzenie potencjalnego kupca na zbliżające się święta. 
Siatki porostawiane przez całą długość jeziora bez odpowiedniego oznakowania... relacja jednego z wędkarzy : siatka wkręciła nam się w silnik , nie widzieliśmy jej... 

W takie sytuacji będzie nam jako zarządowi ciężko pozyskiwać nowych członków , opinia o jeziorze zniechęci nie jednego wędkarza na wypoczynek nad jeziorem Niepruszewskim.

Chcielibyśmy być informowani o odłowie kontrolnym, (konrtetne daty rozpoczęcia i końca) którego nie widać, jednym co widzimy to nadesłany materiał nakręcony techniką audio-wideo. Mało tego byliśmy naocznymi świadkami. Cytat z Wielkiej Orkiestry "RÓBTA CO CHCETA" panie Rybak! Ta orkiestra nie jest tak chojna jak Jurek Owsiak. Niestety niesie za sobą spustoszenie...

Prosimy o kontakt i pomoc 
Zarząd koła nr 2 Baszta Buk

 


3.8
Oceń
(4 głosów)

 

Apel o pomoc - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł