Zaloguj się do konta

Atraktor Cherryn Berry - Marcel Van Den Eynde

[p]W jednym z rozdań sprzętu otrzymałem atraktor CHERRYN BERRY -MARCEL VAN DEN EYNDE.

Jest to atraktor do zanęt więc w pierwszej chwili nie wiedziałem co z nim zrobię, ja wędkarz (? :)) który nie używa zanęt.Pomysł wpadł mi do głowy w czasie pierwszych tegorocznych prób złowienia drapieżnika metodą żywcową i na martwą rybkę.
Przynęty te pozyskuję łowiąc je na wędkę z użyciem ciasta i temu właśnie ciastu postanowiłem właśnie dodać aromatu
otrzymanym atraktorem.

Ciasto wykonuje w najprostszy z znanych mi sposobów.Nie ma ono służyć do połowu tylko do szybkiego uzyskania kilku - kilkunastu rybek takich jak ukleja,kiełb czy płoć na przynętę. Miękisz z trzech kromeczek chleba nawilżałem wodą i ugniatam do tego dodaję łyżeczkę mąki. Mąka wiąże ciasto i sprawia że nie jest ono kruche i nie spada z haczyka.Do takiej ilości ciasta dodawałem dwie - trzy łyżeczki atraktora.

Wyniki były dobre. Złowiłem wiele małych rybek a przyłowami był i większe płocie, karasie czy krąpie i leszcze. Ciasto sprawdzało się na tyle dobrze że często po zarzuceniu jednej wędki z np. martwą rybką na haku nie rozkładałem drugiego wędziska do ciężkiego łowienia tylko w oczekiwaniu na branie dużej ryby nadal łowiłem na lekką wędkę ze spławikiem.

Dla zobrazowania całości dołączam kilka zdjęć znad wody.


[/p]

Opinie (1)

okiem_sandacza

Nic się nie zmarnowało;) [2013-08-14 23:34]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej