Bąblino i Moczytko już od 1 lipca?


Chciałbym zdementować nieprawdziwe informacje, które z nieznanych mi powodów pojawiły się wśród Kolegów wędkarzy. Koledzy zwracają się do mnie z pytaniem, czy ja coś wiem na temat jakoby sprawa jezior Bąblino i Moczytko "utknęła w starostwie". Podobne informacje, jak czytałem, dotarły także do administratora Wędkarstwo Trzcianka - na portalu facebook.
Informuję, że dziś odbyłem rozmowy zarówno ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim Panem Tadeuszem Teterusem jak i dyrektorem biura zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile Panią Lidią Pirtań. Jak się okazuje cały czas czekamy na stosowne rozporządzenia RZGW, na mocy których wody stojące tj. jezioro Bąblino i Mositko zostaną przekazane do starostwa w administrowanie. Pani dyrektor Pirtań oświadczyła, że ma informacje jakoby stosowne akty prawne miały ukazać się do końca bieżącego miesiąca. Starosta Tadeusz Teterus w osobistej rozmowie jasno powiedział, że nie ma mowy o żadnym "utknięciu sprawy w starostwie". Podkreślił, że także z niecierpliwością czeka na takie rozwiązania, o których pisałem powyżej, a które wynikają z ustawy. Starosta podtrzymał juz kilkakrotnie wobec nas - wędkarzy - złożoną deklarację, że jak tylko wody zostaną przekazane w administrowanie do starostwa, natychmiast przekaże w użytkowanie Okręgowi Nadnoteckiemu Polskiego Związku Wędkarskiego w Pile.
Teoretycznie najszybciej może to się zadziać już 1 lipca. W praktyce zapewne jeszcze poczekamy. Myślę jednak, że moja informacja jest dobra i uspokajająca dla nas.
Ponadto proszę niektórych wędkarzy o nieprowadzanie kolegów w błąd. Myślę, że zdobyte przeze mnie informacje są w miarę pełną odpowiedzią na niedawno stawiane pytania.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Bąblino i Moczytko już od 1 lipca? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł