Bat - gumka kończąca zestaw

/ 5 komentarzy / 11 zdjęć


Chciałbym zaprezentować kolegom i koleżankom fajny pomysł do zestawu do bata.W szczególności kieruje to do młodych adeptów wędkarstwa,choć może przydać się ten pomysł i starszym wędkarzom,a pewnie i co niektórzy powiedzą,że ot wymyślił przecież to już od kiedy o tym wiemy,ale na pewno znajda się tacy co jeszcze tego nie stosowali a będą z tego pomysłu zadowoleni.Sam tego nie wymyśliłem tylko zaczerpnąłem z gazety wędkarskiej mając problem z zestawem na drabince.

Pewnie każdy kto łowi batem i ma takie zestawy nie raz zaczyna zwijać zestaw na drabinkę zaczynając od pętelki,a na końcu haczyk mocno naciągając (nie raz zrywając przypon) aby znaleźć miejsce do zahaczenia.I właśnie można sobie ułatwić życie montując sobie taką gumkę.Można taką cieniutką kupić w sklepie z pasmanterią,ja kupiłem 2m dałem 2 zł i wystarcza na kilka zestawów.Potrzebna będzie koszulka z przewodu elektrycznego igelitowa i spinacze biurowe.Gumki ucinam ok.30 cm składam na pół i związuję pętelkę,ze spinacza ucinam kombinerkami jakieś cztery cm druciku,jeden koniec wyginam ot tak z 1,5 cm na zahaczenie do żyłki następnie na ten jeszcze prosty zakładam tą koszulkę igelitową też tak z 1,5 cm i dopiero znowu wyginam kombinerkami drugi koniec drucika też z 1 cm i na ten właśnie zahaczam gumkę i naciągam na to łączenie tą właśnie koszulkę-i mamy całą robotę,prawda,że proste.Mając taką gumkę zaczynamy zwijanie od haczyka i za pętelkę zahaczamy drucikiem i wtedy gumka rozciągając się za każdym razem bez żadnego ale trafimy na ząbek przy drabince.Do artykułu dodaję parę zdjęć-powodzenia.

 


4
Oceń
(33 głosów)

 

Bat - gumka kończąca zestaw - opinie i komentarze

wędkarz95wędkarz95
0
po co odwalać tyle roboty ? nie lepiej zacząć zwijać od haczka i przy pentelce zastosować zwykłą gumkę recepturkę ;]
(2011-01-05 20:25)
kowal42kowal42
0
Powiem CI KYLON że ten sposób jest naprawdę zajefajny, zawsze miałem problem z  utrzymaniem porządku w moich zestawach, gumki recepturki nie zdają egzaminu gdyż szybko truchleją i wszystko się plącze. SUPER. Pozdrawiam.
(2011-01-06 12:55)
KYLONKYLON
0
Tak właśnie i ja sądzę kolego Arnoldzie bardzo słuszna uwaga,ale nie chciałem się z nikim kłócić.Każdy wybiera to co dla niego dobre.Ja stosuję tak jak napisałem i takie gumki wytrzymują wiele wiele lat.Pozdrawiam serdecznie.
(2011-01-06 13:37)
mientamienta
0
świetny sposób łowię tyczką i stosuje troszkę inne rozwiązanie biorę stary amortyzator taki odcinek z 10cm i na obydwu końcach robię pętelki takie jak do przyponów na jedna pętle zakładam zszywacz wyrwany ze starej gazety po założeniu zszywacza zaciskam go delikatnie i zaczep gotowy żyłkę zaczepiam o zszywacz drugą pętelkę zaczepiam o drabinkę..... za artykuł *****z +
(2011-01-06 16:40)
zbych51zbych51
0

Witam - osobiście zaczynam zwijanie zestawu z bata lub tyczki od haczyka i przez końcową pętelkę zestawu przekładam zwykłą gumkę recepturkę , a następnie obydwa końce gumki zaczepiam o koniec drabinki. Rozwijam w odwrotnej kolejności i nigdy się zestaw nie plącze. Gumkę żeby się nie zgubiła zaczepiam na drabince. Polecam

Pozdrawiam

(2011-01-09 21:27)

skomentuj ten artykuł