Będzie spil i pomost dla wędkarzy....


W Niedzielę 25 września 2022 roku na jeziorze Arklickim w miejscowości Mołtajny odbyły się Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójt Gminy Barciany.
W zawodach wzięło udział 24 zawodników, których nad wodą przywitała Pani Marta Kamińska, jak przystało na patrona zawodów wraz z Arturem Sadłowskim. A już o godzinie 8:30 poprowadziła rozpoczęcie rywalizacji.
Zmagania wędkarzy trwały do godziny 13:00 po czym spłynęli na poczęstunek i ognisko, który przygotowała Pani Barbara Sadzikowska – sołtys miejscowości Mołtajny wraz z pracownikami GOK. W tym czasie komisja liczyła punkty i wyłaniała zwycięzców, zaś wędkarze przy biesiadzie i ognisku wymieniali się swoimi doświadczeniami.
O 14.00 ogłoszono wyniki. Nagrody wraz z pucharami osobiście wręczała Pani Wójt.
Następnie Anastazja wylosowała pięciu szczęśliwców, którzy otrzymali woblery ufundowane przez Pana Jacka ze sklepu wędkarskiego „Linek” w Kętrzynie. Wręczono też nagrody dla uczestników konkursu „Wakacje nad wodą z Kołem PZW Mazury”
Nie obyło się bez wystąpienia Organizatorów i omówienia dalszych wspólnych planów co do zagospodarowania terenu plaży, dalszej współpracy i opiece nad jeziorem.
W trakcie zawodów wędkarze złowili naprawdę sporo rybek, jednak nie wszystkie mogły być punktowane gdyż brakowało im troszeczkę do wymiaru. Mimo wyśrubowanych wymogów 15 ryb spełniło je wszystkie, tym samym swym łowcom pozwoliło zająć miejsca na podium z wynikami:
I miejsce Kamil Bojko z 2450 punktami
II miejsce Grzegorz Balcerzak z 1800 punktami
III miejsce Janusz Sobieski z 1150 punktami
Największa ryba:
Okoń - Krzysztof Ślubowski – 23 cm
Szczupak – Kamil Bojko - 60 cm.
Dzięki organizacji zawodów udało się ubierać kwotę w wysokości 960 zł, którą Koło PZW Mazury w całości przeznacza na infrastrukturę wędkarsko-turystyczną nad Jez. Arklickim.
W tym miejscu pragnę podziękować pani Marcie Kamińskiej za wsparcie jakie nam daje, i Barbarze Sadzikowskiej za pomoc w organizacji zawodów i współpracę z Nami, za rezerwację 20 tys zł w budżecie sołeckim by razem zadbać o jezioro i przyległy teren.

Razem zrobimy piękny zakątek wędkarsko rekreacyjny.

Artur S.

Relacje fotograficzną jak i wideo można obejzeć pod tymi linkami:

https://youtube.com/watch?v=wtwa5v77Czs&feature=share


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=151176134271081&id=100081360861042 

 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
  GRAND PRIX
 • Data/Miesjce zawodów: 
  2022-10-02 / ( » » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
  00:00
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: 00:00 do 00:00
 • Kwatery w pobliżu 
  meteor-turystyka.pl


4.8
Oceń
(4 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Będzie spil i pomost dla wędkarzy.... - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł