Belonada Zachodniopomorska - zaproszenie

/ 11 komentarzy / 5 zdjęć


Zarząd koła PZW nr.59 "BULAJ" w Szczecinie, zaprasza wszystkich chętnych wędkarzy, z całej Polski do wzięcia udziału w pierwszej edycji zawodów cyklicznych pod nazwą "Belonada Zachodniopomorska". Jest to nowatorski projekt jednego z naszych wędkarzy, kol. Ernesta Kwiecień, imprezy cyklicznej połowu belon na spinning i muchę z brzegu.

W tym roku planowana impreza jest w formie zawodów jednodniowych. W kolejnych latach postaramy się tą imprezę rozbudować do formy zawodów dwudniowych. Wychodząc na przeciw wędkarzom z całej Polski, postanowiliśmy stworzyć taką imprezę, aby przybliżyć i umożliwić innym wędkarzom zmierzenia się z tą piękną, i waleczną rybą, w miłej atmosferze. Postaram się wszystkim zainteresowanym na łamach portalu www.wedkuje.pl w kolejnych artykułach opisać dokładnie miejsce zawodów i przynęty, na które najlepsze efekty się osiąga.

Zawody "Belonada Zachodniopomorska", zostanie rozegrana w dniu 23 maja 2010r., na plaży w Dziwnowie, lub Mrzeżynie. Dokładne miejsce zostanie podane, niezwłocznie wraz z dokładnym opisem łowiska, po zakończeniu negocjacji, na chwilę obecną wciąż trwają rozmowy z odpowiednimi organami władz. Pierwotny plan zakładał rozegranie tej imprezy na kamienistej plaży Międzyzdrojów.

Niestety miasto to nie jest zainteresowane wędkarzami, jako potencjalnymi wczasowiczami. Szkoda, że w rozumieniu tamtego urzędu, wędkarstwo to nie sport, i nie wczasowicz, tym bardziej jest to drażliwe dla mojej osoby, ponieważ wychowałem się w tym miasteczku. Trudno, plaż u nas nie brakuje, a nie widzą w wędkarzach potencjalnych klientów, to nie. Tym bardziej przeprowadzenie imprezy w Międzyzdrojach stało się nierealne, biorąc pod uwagę niedorzeczne, samozwańcze zakazy wprowadzane dla wędkarzy przez tamtejszego dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego, który to traktuje wędkarzy jak intruzów na "swoim" podwórku. Te zachowania całkowicie wykluczyły Międzyzdrojską plaże jako miejsce organizacji takich zawodów. Dobrze, że inne samorządy dorosły do tego, że wędkarz to dobra alternatywa poza sezonem i dobry klient. Jesteśmy w trakcie rozmów z dyrektorem domu kultury w Dziwnowie, który jest jak najbardziej otwarty na taką organizację. Mamy nadzieję, że "Belonada Zachodniopomorska" otworzy drogę do corocznej, cyklicznej imprezy dwudniowej, o charakterze ogólnopolskim.

Aktualnie mamy poparcie w postaci patrona medialnego przez miesięcznik wędkarski "Wędkarz Polski", w osobie kol. znakomitego redaktora i wędkarza Wiesława Dębickiego. Szczegółowych informacji udzielimy na email, lub pod numerem tel. 788-555-095.

Biorąc pod uwagę, że od 2004r. organizujemy połów belon z plaży w formie otwartych zawodów kołowych, mamy spore doświadczenie odnośnie organizacji zawodów i połowu, belon. Obserwując znaczny wzrost zainteresowania tą formą wędkarstwa i tym gatunkiem ryb. Postanowiliśmy zorganizować taką imprezę dla wędkarzy z całej Polski. W najbliższym czasie postaramy się przedstawić wyczerpujący artykuł na łamach portalu www,wedkuje.pl na temat sprzętu, ubioru i przynęt. Tak, aby nawet początkujący (czytaj: osoba pierwszy raz będąca na belonach) dysponował minimum wiedzy do skutecznego łowienia tych pięknych ryb. Postaramy się wam drodzy uczestnicy, zapewnić komfort i podzielimy się z wami całym naszym doświadczenie odnośnie belon. Pytania uczestnicy mogą kierować na email: pzwszczecinbulaj@wp.pl. , lub beloniada@wp.pl.

Mamy też mały apel do firm i ludzi dobrej woli, oraz artystów ludowych. W celu podniesienia atrakcyjności nagród, apelujemy do firm nie tylko wędkarskich o współpracę sponsorską, informacje i kwestie formalne pod nr.tel.788-555-095, lub na email: beloniada@wp.pl. Nadal poszukujemy głównego sponsora.

Organizatorzy dla wszystkich uczestników - zawodników, przewidują cenne upominki w postaci zestawów na start, oraz nagrody i puchary dla zwycięzców. Liczba miejsc premiowanych nagrodami może się zwiększyć w zależności od hojności sponsorów. Przewidujemy sześciogodzinny czas zawodów, zapewniamy rodzinną atmosferę i miłe współzawodnictwo. Koszt wpisowego oszacowano na minimum, aby w zawodach mogli wziąć udział wszyscy wędkarze, nie tylko zamożni, na kwotę 60zł. Wpisowe w całości zostanie przeznaczone na nagrody i puchary dla zawodników, oraz zapewniamy w ramach wpisowego ubezpieczenie zbiorowe w PZU i jednodniowe zezwolenie na połów w morzu. Wpisowe prosimy wpłacać na konto: lukas bank w Szczecinie 53 1940 1076 4917 1912 0000 0000 Z dopiskiem "Belonada Zachodniopomorska"
i nr. telefonu kontaktowego.

Zapisy są przyjmowane do 30 kwietnia 2010r., decyduje data stempla. Szczegółowe informacje będą przesyłane na emaile uczestników. Planowana zbiórka uczestników o godz.8.00 w Dziwnowie, przy plaży obok falohronu (w kierunku Międzyzdrojów przez most nad rzeką Dziwną i wizawi jednostki wojskowej w prawo), rozpoczęcie zawodów o godz.9.00.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany daty, lub godziny zawodów, z powodów niezależnych (np. Pogoda) o czym powiadomimy uczestników, komunikatem na portalu www.wedkuje.pl., lub telefonicznie. Wszystkich chętnych wędkarzy z całej Polski, ceniących sobie dobrą przygodę wędkarską. W miłej atmosferze i koleżeńskim gronie, serdecznie zapraszamy do udziału w tej nowatorskiej imprezie, która miejmy nadzieję zagości na stałe w harmonogramie wielu kol. wędkarzy tych starszych i młodych.

Po rozmowach telefonicznych, już wiemy! Redakcja portalu zapewniła nas, że portal www.wedkuje.pl. jak najbardziej obejmuje honorowy patronat nad naszą imprezą. Za co składam w imieniu organizatorów serdeczne podziękowania.

Pozdrawiam wszystkich wędkarzy i do zobaczenia w maju na "Pierwszej edycji Belonady Zachodniopomorskiej".

 


4.8
Oceń
(66 głosów)

 

Belonada Zachodniopomorska - zaproszenie - opinie i komentarze

janglazik1947janglazik1947
0
Nareszcie ktoś pomyślał,że są inni wędkarze któży też by chcieli posmakowac wędkowania w morzu i powalczyc z belonami.Na dodatek pod fachową opieką.Brawo!!!!!!Za pomysł wielka 5!!
(2010-03-12 10:09)
klosklos
0
Super sprawa, czekam na resztę artykułów ze wzgędu na to że będe po raz pierwszy zmagać sie ze złapaniem tej ryby:) oczywiście na zawodach się zjawie:) ode mnie ***** gwiazek :) (2010-03-12 12:07)
ElmiszelloElmiszello
0
Bardzo kusząca propozycja jeżeli o mnie chodzi to ja rozważę to i bardzo możliwe że wezmę w nich udział. Nad morzem nie byłem nigdy a tu będzie możliwość pobytu , rywalizacji oraz łowienia ryby która bardzo mnie zainspirowała od pewnego czasu. A tu masz takie zawody !!! Pasuje wykorzystać sytuację !!!  (2010-03-12 12:17)
andrzej49andrzej49
0
Brawo,świetny pomysł szczególnie dla tych,którzy po raz pierwszy będą chcieli popróbować morskiego wędkowania. 
(2010-03-12 12:21)
arturarturarturartur
0

Kusząca  propozycja  pomoczenia  kija  w  morzu  . Termin  pasowny  a  że  nie  w  Międzyzdrojach , skoro  tam  nas  nie  lubią  to  miejsc  pięknych  nad  Bałtykiem  sporo  .  Brane  pod  rozwage .  Pozdrawiam .

(2010-03-12 13:41)
u?ytkownik16507u?ytkownik16507
0
Naprawdę pomysł super pod względem osób które pragną zasmakować wędkarstwa morskiego i zmagań ze wspaniałymi rybami którymi nie wątpliwie są belony. Ode mnie oczywiście 5. Pozdrawiam.
(2010-03-12 13:49)
u?ytkownik31888u?ytkownik31888
0

chętnie bym przyszedł

ale mieszkam w okolicach Wa-wy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2010-03-12 16:32)
ponikwodaponikwoda
0
Ja mieszkam w Lublinie i nie mam pojęcia o wędkarstwie morskim, ale życze udanych połowów ipozdrawiam. (2010-03-12 18:20)
passordpassord
0
Ja czuję się już zaproszony;)!!!!!Zaczynam od odkurzenia mojego sprzętu wędkarskiego po tej śnieżnej zimie! Mam ochotę poznać tą rybkę ! Poza dorszem i makrelą belony jeszcze nie złapałem! Dlatego tej imprezy nie opuszczę.......:) (2010-03-12 18:48)
klausik84klausik84
0
Bardzo fajny pomysł, z chęcią wybrałbym się na belonki :)  (2010-03-13 10:22)
zdzich1zdzich1
0
Ciekawy i interesujący artykuł.
Oczywiście stawiam piątkę z plusem.
(2010-03-15 20:55)

skomentuj ten artykuł