Belonada Zachodniopomorska - informacja 1

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy z całej Polski do wzięcia udziału w tej nowoczesnej imprezie.

Jest to pierwsza edycja cyklicznej imprezy wędkarskiej, organizowanej wspólnie przez koło PZW nr.59 "BULAJ" ze Szczecina i Gminny Ośrodek Kultury w Dziwnowie w dniu 23 maja 2010r. W pierwszym roku impreza będzie miała charakter zawodów jedno-turowych, sześciogodzinnych rozegranych na plażach Dziwnowa. W kolejnych latach planujemy rozbudować imprezę do zawodów dwudniowych.

Pod nazwą "Belonada Zachodniopomorska" kryją się zawody Towarzyskie Ogólnopolskie w Połowie Belon na Spinning i Muchę z Brzegu. Patronem medialnym jest miesięcznik wędkarski Wędkarz Polski red. kol. Wiesław Dębicki. Honorowy Patronat Medialny objął społecznościowy portal wędkarski www.wedkuje.pl. Trwają nadal rozmowy o objęcie Honorowego Patronatu przez Burmistrza Miasta Dziwnów, oraz rozmowy z wędkarską firmą Robinson i kilkoma innymi firmami (np. LABRAK Oficjalny Dystrybutor Firmy Bayron na Polskę, Wędkarskim sklepem internetowym), Jednym ze sponsorów imprezy jest sklep wędkarski na Manhattanie w Szczecinie, pawilon 2D kol. wędkarza Bogdana Zegnałek, w którym to będzie można zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt w atrakcyjnych cenach do skutecznego połowu belon. Podstawowy sprzęt (blaszki, kotwiczki, wędki, kołowrotki itp.), będzie można nabyć na miejscu przed zawodami w Dziwnowie.

Wszystkim chętnym przypominamy, że liczba miejsc na zawody jest ograniczona i decyduje data zaksięgowania wpisowego na zawody. Wpłat 60zł. należy dokonywać na adres: Lukas bank w O/Szczecin
53 1940 1076 4917 1912 0000 0000 Z dopiskiem "Belonada Zachodniopomorska"
i danymi, oraz nr. telefonu kontaktowego. Wpisowe jest przyjmowane do 30 kwietnia 2010r., lecz czas przyjmowania może ulec skróceniu w wypadku wyczerpania miejsc. Wszelkich informacji udzielamy pod nr. tel. 788-555-095 i na email: beloniada@wp.pl, lub pzwszczecinbulaj@wp.pl, oraz w artykułach wystawianych na www.prezes28.wedkuje.pl. Dodatkowo informacje o imprezie i całą relację z zawodów będzie można przeczytać w Wędkarzu Polskim i niebawem, na specjalnie tworzonej stronie www.belonada.pl na potrzeby tej cyklicznej imprezy. Mamy nadzieję, że "Belonada Zachodniopomorska" u wielu kolegów po kiju zagości na stałe w ich własnych harmonogramach.

HARMONOGRAM TOWARZYSKICH OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW W POŁOWIE BELON NA SPINNING I MUCHĘ Z BRZEGU DZIWNÓW 23 MAJA 2010R.

1. Zbiórka uczestników o godz. 7.00, dnia 23 maja 2010r., w Dziwnowie na plaży, przy falochronie, okalającym ujście rzeki Dziwny do morza.
1.1. Dojazd do miejsca zbiórki drogą w kierunku Międzyzdrojów, po przejechaniu mostu nad rzeką Dziwną, skręcamy w lasek w wzdłuż falochronu.
2. Każdy zawodnik jest zobowiązany zgłosić się do stolika sędziego celem umieszczenia swojego nazwiska na liście startowej.
2.2. Tam otrzyma kartę startową i upominek na start od organizatorów.
3. Po zamknięciu listy startowej i otwarciu zawodów, około godz.7.50 zawodnicy mogą rozejść się po plaży ( terenie zawodów), aby zająć sobie dogodne stanowiska wejścia do morza.
4. Około godz. 8.00, na sygnał rozpoczęcia zawodów, dany przez sędziego, zawodnicy mogą wejść do morza celem wędkowania.
5.Około godz. 14.00 na sygnał sędziego kończący zawody, zawodnicy niezwłocznie opuszczają morze i plażą kierują się do stanowisk sędziowskich, celem zdania kart startowych.
6.Około godz. 15.00 planowane jest ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów.
7.Około godz. 16.00 planowane jest oficjalne zakończenie Pierwszej Edycji Towarzyskich Ogólnopolskich Zawodów w Połowie Belon na Spinning i Muchę z Brzegu.

Położenie:
Dziwnów leży w środkowej części wybrzeża woj. Zachodniopomorskiego, w północnej części powiatu Kamieńskiego. Miasto to położone jest nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu rzeki Dziwny do morza. Od południa miasto leży nad Zalewem Kamieńskim, która jest częścią Dziwny. Południowo-zachodnia cześć miasta leży na wyspie Wolin, natomiast północno-wschodnia na części Mierzei Dziwnowskiej, co daje bardzo atrakcyjne położenie wędkarskie tego miasta. Bliskość z jednej strony morza i jego bogactwa w ryby (Belony, Troć, Dorsze, Turboty, Węgorz itd.), z drugiej strony rzeka Dziwna i Zalew z rybami (Okoń, Płoć Morska, Sandacz, Szczupak itd.), daje węd-karzą i wczasowiczą szanse na zmierzenie się z różnymi technikami wędkarskimi i naprawdę wielkimi rybami.Dziwnów znajduje się w północnej części Pomorza Zachodniopomorskiego. Atrakcją jest most zwodzony nad Dziwną, łączący z wyspą Wolin, na zachodnim skraju miasta, u wyjazdu w stronę Międzyzdrojów drogą 102. Tam planujemy miejsce zbiórki. U wejścia do portu są dwa falochrony, jednakowej długości 350 m. Jeden z nich będzie granicą dla naszych zawodów. Z ciekawostek dodam, że Dziwnów po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie z 1243 roku. We wczesnym średniowieczu wiódł tędy ważny szlak handlowy. W 1999 roku Dziwnów zajął trzecie miejsce w plebiscycie na "Najpopularniejszą miejscowość turystyczną" zorganizowanym przez tygodnik "Sport i Turystyka".Dziwnów Dolny, Dziwnów Górny i Dziwna połączyły się w jedną miejscowość, której nadano prawa miejskie 1 stycznia 2004 roku.

Wykaz hoteli i pensjonatów dla gości z Polski, w których można za normalne pieniądze ( podane cenny mają obowiązywać w maju) zatrzymać się na noc, lub wczasy w tej pięknej nadmorskiej miejscowości:

Wynajem Pokoi Olszewski Marian
Dziwnów, ul. os. Rybackie 103
Telefon: 0913813329
Koszt noclegu: 30zł za dobę od osoby.

Pokoje Gościnne
Dziwnów ul. Kościelna 49
Telefon: 509319129, od kwietnia tel.091 3813742
Koszt noclegu: 20zł. za dobę od osoby (w pokoju czteroosobowym z łazienką wspulną) - 45zł. za dobę od osoby, zależy od standardu i ilości osób w pokoju.

Pokoje Gościnne "Na Wydmie"
Dziwnówek gm. Dziwnów, ul. Plażowa 16
Telefon: 517786143
E-mail: dziwnoweknawydmie@wp.pl
Koszt noclegu: Tylko pokoje czteroosobowe, 150zł. za pokój na dobę.

Organizator zawodów: KOŁO PZW nr. 59 "BULAJ" ze Szczecina.
Współ organizator imprezy: GMINNY OŚRODEK KULTURY w Dziwnowie.
Pomysł i projekt imprezy: Kol. Ernest Kwiecień.
Patronat Medialny: Miesięcznik Wędkarski WĘDKARZ POLSKI.
Patronat Medialny Honorowy: Społecznościowy Portal Wędkarski www.wedkuje.pl.
Sponsor Główny: Firma ROBINSON - trwają rozmowy.
Sponsorzy: Sklep wędkarski na Manhattanie w Szczecinie, pawilon 2D kol. Bogdan Żegnałek.
Podmioty współpracujące: stacje ratownictwa morskiego MSPiR i GRW w Dziwnowie, Urząd Miejski w Dziwnowie, firma LABRAX Oficjalny Dystrybutor firmy BAYRON na Polskę, wędkarski sklep internetowy - trwają rozmowy w celu nawiązania współpracy.

 


4.8
Oceń
(46 głosów)

 

Belonada Zachodniopomorska - informacja 1 - opinie i komentarze

introintro
0
ja z familią bierzemy cały pokuj (2010-03-22 18:50)
prezes28prezes28
0

Witam.

Informujemy, że uczestnicy Belonady Zachodniopomorskiej, powinni wcześniej rezerwować sobie, (na własny koszt) pokoje w Dziwnowie, ponieważ w tej ładnej miejscowości ciężko później coś tanio dostać. Impreza napewno warta udziału, serdecznie zapraszamy.

(2010-03-22 21:02)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości